Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: meglepetések a zöld csoportban

Múlt héten mindössze 6 mérkőzést rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban az éllovas TF a Vasas otthonában sem botlott.

Múlt héten mindössze 6 mérkőzést rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban az éllovas TF a Vasas otthonában sem botlott, a PINKK pedig fölényes győzelmet aratott Nyíregyházán. A zöld csoportban a szombathelyi hölgyek két alsóházi rangadót is megnyertek, és meglepő eredmények is születtek: a szolnokiak "elkapták" a Kiss Lenke KA együttesét, a ZTE ezúttal igen erős összetételben pályára lépő második csapata pedig az MTK hasonló alakulatában otthonában győzött.

Piros csoport:

Nyíregyházi Kosársuli - PINKK SE 44-82
Az újfent erősen tartalékos felállásban pályára lépő, Takács Anna (12/6 pont, 6 lepattanó)-Borza Laura (12/6 pont) kettős vezette nyíregyházi együttes az első félidőben még hellyel-közzel tartotta a lépést a PINKK csapatával. Szünet után nagy fölénybe kerültek az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő baranyaiak, akik egységes csapatjátékkal, elsősorban Jáhni Zsófia (16 pont,12 lepattanó), Vári Zita (16 pont, - 20 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz), Temes Boglárka (12/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Szabó Laura (10/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Molitor Dorottya (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet) eredményessége révén végül nagy különbségű győzelmet arattak.

Vasas Akadémia - TFSE 46-65
Ha szűken is, de minden negyedet - a legkisebb különbség 3, a legnagyobb 6 pont volt - megnyerve tudott rangadót nyerni a Karlócai Julianna (17/9 pont, 10 lepattanó)-Németh Alma (17 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) kettős vezérletével a listavezető, lepattanózásban a vendéglátókat 53-38-ra felülmúló, egyik kulcsjátékosát, Varga Barbarát nélkülöző TF a tartalékos felállásban pályára lépő Vasas otthonában. Hazai részről egyedül Boros Berta (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Zöld csoport:

Szolnoki MÁV SE - Szombathelyi Egyetem 41-47
Küzdelmes mérkőzésen a 18-4-re megnyert 3. negyedének, valamint jórészt Szabó-Haklits Zsuzsanna (27/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Jakubovics Dóra (10 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 szerzett, 8 eladott labda) eredményességének továbbá a 6 ponttal záró Plózer Petra 12, illetve a pontot nem szerző Sándor Anna 13 lepattanójának, 4 szerzett labdájának és 3 blokkjának köszönhetően tudta megnyerni a Szombathely a Baczuk Virág (12/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Munkácsi Enikő (6 pont, 15 lepattanó, 7 eladott labda)-Imre Noémi (6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Szolnok otthonában az alsóházi rangadót.

Szombathelyi Egyetem - ELTE Fortis 68-53
Két nappal a szolnoki sikere után az újabb alsóházi rangadóján a 2. negyede volt "erős" (20-10) az ezúttal a Szabó-Haklits Zs. (22/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Plózer P. (15 pont, 14 lepattanó)-Fekete Tünde (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Szombathelynek. A hazaiak lepattanózásban 57-42-re felülmúlva az elsősorban Varga Anna (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Tarnai Klára (12 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Stekler Kamilla (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó), valamint Kenyeres Anett (10 pont - 21 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 szerzett labda) találataira építő fővárosi együttest nyerték meg rövid időn belül második rangadójukat.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KA 59-40
Nem igazán "esett jól" a fővárosiaknak a vasárnap déli kezdés, szünetig ugyanis közel 30 pontos előnyt szereztek a Baczuk Virág (19/6 pont, 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda)-Imre Noémi 16 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Munkácsi Enikő (8 pont, 18 lepattanó) trió vezette szolnokiak. A második félidőre valamelyest feljavult a KLKA játéka, ám a vendégektől egyedül Szabó Enikő (11/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) jutott 10 pont fölé, - kiemelhető még Orosz Anett (8 pont - 9 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) és Opitz Petra (7 pont - 11 mezőnykísérlet - 11 lepattanó) mezőnymunkája. A fővárosiak így ugyan 20 ponton belülre kerültek, ám igen gyenge (1/12, 8,33%) triplamutatójuk miatt nem tudták megakadályozni a sima szolnoki győzelmet.

MTK II - ZTE NKK II 60-72
Az ezúttal igen erős kerettel pályára lépő vendég egerszegiek a két középső negyedben nyújtott jó játékára, valamint a Kovács Georgina (22/9 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Benke Sára (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Jurkó Noémi (11 pont)  trió tagjainak eredményességére építve tudtak nyerni a Földi Anna (22 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Gróf Tímea (17 pont - 18 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette MTK II otthonában.