Zalai győzelmével lett ötödik a PINKK-Pécsi 424

Hazai sikere után Zalaegerszegen is győzött, így 2-0-val szerezte meg az 5. helyet a tavalyi bajnok PINKK-Pécsi 424 együttese.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 69-75 (14-17, 19-22, 12-13, 24-23)
Zalaegerszeg, 5. helyért, 2. mérkőzés, vezette: Boros, Surányi, Kulcsár

Az 5. helyért vívott párharc első meccsén magabiztosan győzött a tavalyi bajnok PINKK. Az idei utolsó hazai mérkőzésén győzelemmel igyekezett búcsúzni közönségétől a ZTE, amely egyben a mindent eldöntő harmadik meccs kiharcolását is jelentené.

A nyitó negyed derekán Sarok majd Stewart kosaraival került előnybe a PINKK (4-13). A hosszú ideje remek formában játszó MacKay nyolc pontjával 24-22-nél aztán már a ZTE-nél volt a vezetés. A nagyszünet előtti percek újfent a pécsieké voltak, akik Őri büntetőivel 39-33-ra „mentek”.

A fordulás után állandósulni látszott a PINKK 5-6 pontos vezetése, a rendkívül töredezett negyed végén a 45-52-es állást Egnell dudaszóra dobott triplája állította be.

A záró szakaszban hamar tíz fölé növelte vezetését Szentendrei Áron csapata. A negyed derekán aztán előbb Őri majd Ruják szórt egy-egy hármast (49-66) és ekkor úgy tűnhetett eldőlt a meccs, ám a hazaiak Nagy és Varga vezetésével egy utolsó rohamba kezdtek, 17 pontról 5-re csökkentették hátrányukat. Egyre forrósodni kezdett a hangulat, a játékvezetőknek pedig többször is videóbírózniuk kellett. A PINKK végül Stewart „lesipuskás” kosarával biztosította győzelmét egy küzdelmes mérkőzésen.

Ez pedig azt jelentette, hogy Gáll Tamás tanítványai a 6. helyen fejezték be a szezont, míg a PINKK-Pécsi 424 az összességében számukra csalódást okozó idényt végül jó szájízzel zárták és kettős győzelemmel szerezték meg az 5. helyet.

ZTE NKK: Darida 1, NAGY DÓRA 16, Velkey 2, Zele 8, Aldazabal 2.
Csere: MacKay 12/6, SZÉLESY 10, VARGA 16, Ambrus 2, Jurkó.

PINKK: Ruják 7/3, GÉMES-SAROK 12/3, EGNELL 18/3, ŐRI 11/6, Halvarsson 9.
Csere: Nagy Dorottya 2, Sánta, STEWART 16.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a PINKK-nek.

Fotó: pinkk.hu