Az első PEAC-érem

Történelmi sikert ért el a PEAC-Pécs együttese, miután bronzérmet szerzett az Adria Ligában. A PEAC ezzel története során első alkalommal szerzett érmet. Djokics Zseljko csapata ráadásul a harmadik helyért zajló összecsapáson elképesztő, 24 pontos hátrányból fordítva győzött.

A PEAC-Pécs jókora vállalkozásba kezdett az idény előtt, amikor vállalta az indulást az Adria Ligában. A baranyaiak így több mint húsz mérkőzést játszott a magyar bajnokság és kupa mellett. A Djokics Zseljko és az Imreh Ajtony vezette szakmai stáb jó érzékkel forgatta keretét, a fiatal tehetségek is bőségesen jutottak játéklehetőséghez a sorozat során. A PEAC végül 14-6-os mérleggel az előkelő harmadik helyen jutott az újvidéki Final Fourba, amely előtt egy nappal még a szlovák sztárcsapat, a Good Angels Kosice ellen léptek pályára a magyar-szlovák középszakaszban…

A Final Fourban az egész kupában végig veretlen Partizan az elődöntőben simán, 94-72-re nyert a Vojvodina ellen, míg a PEAC azzal a Radivoj Korac-csal mérkőzött, amely az alapszakasz során mindkétszer legyőzte őket. Szerbiában 78-47-re, míg Pécsett 72-60-ra nyert a legendás szerb kosarasról elnevezett együttes. Sajnos az elődöntőben csak egy félidőn át tartotta a lépést a PEAC ellenfelével, aztán a második húsz percben már nem működött olyan magas szinten Horváth Lilláék védekezése, mint előtte. A szerb csapat végül 68-43-ra győzött.

A PEAC-ra nagyon nehéz meccs várt a bronzcsatában a hazaiak ellen, még úgy is, hogy az alapszakasz során a pécsiek mindkétszer legyőzték a Vojvodinát. Ezt támasztotta alá, hogy az első negyed rémálomszerűen alakult a magyar csapat számára. Ekkor nyoma sem volt az idény során sokat látott remek pécsi védekezésnek, a hazaiak pedig szinte dobást sem hibázva, négy triplát beszórva húsz pontos előnybe kerültek (14-34). A második negyedben már 24 ponttal is ment a Vojvodina – innen kezdett feltámadásba a PEAC. Ez szépen lassan sikerült is. Az idény során felemásan teljesítő Dusanics rendkívül eredményes volt és a félidő előtt már tíz pont környékére sikerült zárkózni.

A nagyszünet után még mindig 14 pont volt a PEAC hátránya, de néhány perc eltelte után Fűrész triplájával végre tízen belülre sikerült jönni (39-48), a záró szakasz előtt pedig csupán hét pont volt a különbség. Az utolsó negyedben Horváth és Nagy-Bujdosó is kipontozódott, de a Pécs egyre közelített és 65-65-nél sikerült is egyenlíteni, majd Barbour kosarával először a meccsen már a vezetést is sikerült átvenni. Érezhetően megtörte a Vojvodinát a pécsi együttes és a végjátékban okosan játszva óriási fordítást bemutatva győzött és szerezte meg a sorozat bronzérmét a PEAC.

Az Adria Liga bronzmérkőzésen:

Vojvodina – PEAC-Pécs 74-79 (34-14, 14-20, 15-22, 11-23)

Vojvodina, ld.: Popovics 21/3, Bucsevacs 18/9, I. Matovics 13/3.

PEAC-Pécs: Fűrész 14/3, Barbour 15/3, Dusanics 17, Horváth L. 2, Jaeschke 14. Csere: Nagy-Bujdosó 6, Czirják 7/3, Szamosi 4, Raus.

A döntőben nem történt meglepetés, miután a Partizan ismét simán, 70-45-re nyert a Radivoj Korac ellen.

A PEAC-Pécsnek a sikerhez a Kezdő5.hu teljes stábja nevében gratulálunk!

Fotó: peacpecs.hu