Gond nélkül jutott a döntőbe a címvédő Sopron

Úgy 15 percig tudta tartani a lépést a házigazda, címvédő Sopronnal a legeredményesebb játékosát, Raven-t sérülése miatt csupán az első negyed végén pár percre szerepetető Diósgyőr. A soproniak különösebb megerőltetés nélkül jutottak be a döntőbe.

Uniqa Euroleasing Sopron - Work Force DVTK Miskolc 81-59  (28-16, 16-14,  20-14, 17-15)

Sopron, 1000 néző. V: Benczur, Gorka, Tőzsér.

Sopron: Fgyverneky 9, Johnson 12, Holt 19, Miovanovics 12, Krnjics 16. Cs: Cserny 8, Zsovár 5/3, Pál, Szabó F., Böröndy.

Diósgyőr: Bukovszki 11/6, Fürtös 2, Skorics 12/3, Bozóki 8, Sanford 4.. Cs: Szabó P 12.:Raven, Reiner, Dubei 5/3, Ocsenás,

Több, mint 1 perc "pontatlanság"után Krnjics a hazaiaknak szerzett vezetést. Ezt még Bozóki révén egalizálta a Diósgyőr, ám utána nemegyszer labdaszerzések utáni könnyű ziccerekkel 9 pontot szereztek a hazaiak, s erre a kezdőből kimaradó nem teljesen egészséges Raven nélkül mindössze egy Bukovszki triplával tudtak felelni. Időkérésével Peresztegi Nagy Ákosnak sikerült rendeznie csapata sorait, kiegyenlítetté tette a játékot a DVTK. A szakasz hajrájára bejött Raven, de érződött mozgásán, hogy nincs teljesen rendben. A negyed végén a Sopron néhányszor ismét lerohanta ellenfelét, s megnyugtató 12 pontos előnnyel zárta az első negyedet.

A második szakasz úgy kezdődött, ahogy az első végződött, Szabó Petra szép középtávoli dobásával. Ez jókora lökést adott az ezúttal magyar játékosai által húzott Diósgyőrnek, amely egy 6-0-s bő egy perccel kezdte a második negyedet, időt is kért hamar Székely Norbert. Közel 4 perc elteltével Fegyverneky betörés után megszerezte a negyed első hazai kosarát. A szakasz közepén 30-26-os hazai vezetés után amerikai játékosai révén új erőre kapott az Uniqa s egy 8-0-s rohamot bemutatva ismét meglépett.

Fotó: Tóth Zsombor

Milovanovics majd  Johnson talált be közelről, a túloldalon pedig- lepattanók visszaszerzése után Székely nem kis bosszúságára Sanford majd Skorics. Tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét az Uniqa. A 28. perben Krnjics pozíciójáték utáni kosarával 20 pontra nőtt a különbség.

A már csak formalitásnak számító záró szakasz elején Johnson tovább növelte a soproni előnyt. Szétesett a vendégek játéka, könnyű kosarakkal hamar közel 30 pontra hizlalta előnyét az Uniqa. A hajrában már mindkét edző pihentette csapata kulcsjátékosait a döntőre, illetve a bronzmeccsre gondolva.