Győr-Sopron finálé a nőknél

Az UNI Győr és az Uniqa Euroleasing Sopron játssza a döntőt a hölgyeknél a zalaegerszegi Göcsej Kupán. Előbbi a házigazda ZTE-t, míg utóbbi jókora bravúrt végrehajtva a Galatasarayt verte.

A hagyományos felkészülési torna első mérkőzésén a házigazda ZTE NKK a bajnoki címvédő UNI Győrt látta vendégül.

A győri együttes már az első percekben magához ragadta a vezetést (9-0), a zalaiak azonban felzárkóztak és a harmadik negyed végéig (45-49) szorossá tudták tenni a találkozót. Az utolsó játékrészben azonban lerohanta ellenfelét a Győr és végül magabiztos győzelmet arattak.

ZTE NKK – UNI Győr 54-72 (14-16, 17-20, 14-13, 9-23)

ZTE: Szalay (7), Gensler (4), Vida (2), Szélesy (10), Michailova (8). Csere: Varga Zs. (2), Horváth Zs. (6), Czank (10), Ambrus (5). Vezetőedző: Gáll Tamás

Győr: Hurst (18/12), Simon Zs. (9), Rasheed (11/3), Nagy-Bujdosó (4), Shegog (9). Csere: Raksányi (3), Semsei (3/3), Dobos (-), Laklóth (4), Kublina (11/3). Vezetőedző: Fűzy Ákos

A nap második összecsapása igazán pikánsnak ígérkezett, hiszen a bajnoki ezüstérmes Sopron a török Galatasaray ellen lépett pályára.

Bár a török pontvadászat ezüstérmese nem teljes kerettel érkezett a soproniaknál is akadt hiányzó a beteg Krnjics Szara személyében. Székely Norbert csapata jól kezdte a mérkőzést, aztán a második negyedben fordítottak a törökök, sőt a 24. percben 38-30-ra is vezettek. Innentől fogva azonban remek védekezést bemutatva mindössze kilenc pontot engedtek a vendégeknek a találkozó végéig a soproniak. Végül a 26 pontig és 5 lepattanóig jutó Milovanovics vezetésével bravúros győzelmet arattak a Galatasaray ellen.

Uniqa Euroleasing Sopron – Galatasaray 59-47 (18-14, 10-18, 13-8, 18-7)

Sopron: Fegyverneky (4), Zsovár (7/3), Zavecz (7), Milovanovics (26/6), Teilane (8). Csere: Licskai (5), Weninger (2), Pál (-), Vágvölgyi (-), Böröndy (-). Vezetőedző: Székely Norbert

Galatasaray, legjobb dobók: Caglar (10), Ivegin (10/6), Saylar (9), Kimyacioglu (8/6).

A Göcsej Kupán szombaton 10:30-kor a harmadik helyért a ZTE és a Galatasaray mérkőzik, míg a 16:30-kor kezdődő fináléban a Győr és a Sopron csap össze.