Jön a döntő döntője

A női bajnoki döntő sorozatának messze legszínvonalasabb meccsén 83-76-ra nyert az Uniqa Euroleasing Sopron Győrben, igy 4 mérkőzés után 2-2-re áll a finálé. Vasárnap, Sopronban jöhet a döntő döntője

Laklóth hazai vezetést jelentő egy jó büntetője után centerkosarak születtek, majd Horti és Hollingsworth pontjait követően Ciglar, majd Nagy-Bujdosó kosaraival 3 ponttal elléptek a hazaiak. Mindkét oldalon több ki nem kényszerített módon eladott labda után Kuraszova egyenlített a negyed közepén hármassal. Felpörgött a meccs, a távoli találat visszaadta a vendégek ukrán játékosának az előző meccseken láthatóan hiányzó önbizalmát. Újabb kosarat szerzett. majd szépen szerelte Rasheed dobását. Horti kosár plusz büntetős akciója után 3 ponttal "ment"a címvédő, a hazaiakat ekkor Ciglar egyedül próbálta versenyben tartani, ám amikor Simon labdaszerzés után ziccert dobott, újra fordult a kocka.  Mint szinte minden támadásnál a negyed utolsó másfél percében. A fordulatos szakasz égén a soproniak jártak 1 ponttal előrébb.

A második szakasz elején Fegyerneky már a 3. hibáját gyűjtötte be, de Kuraszova ismét villant, s ez újabb lökést adott a vendégeknek. Ciglar leült, Fűrész pedig elkezdett "lubickolni", büntetői, majd hármasa, s Fegyverneky újabb duplája után 9-cel ellépett a bajnok a támadásban teljesen tanácstalanná váló hazaiakkal szemben. Időt is kért Fűzy, miközben csapata kapitánya, Nagy-Bujdosó is megkapta a 3. hibáját. A pár napja helyenként még szellemesen, könnyedén játszó győriek ezúttal borzasztó görcsösen játszottak - hiába a bajnoki cím lehetősége azért nyomasztólag hathatott játékosaira. A hosszabb hazai kosárcsendet Nagy-Bujdosó törte meg triplával, de ez sem oldotta a görcsöt együttesénél. Horti és Kuraszova újabb remek megmozdulásait követően kerek 10 pontra nőtt a bajnokcsapat előnye. Sőt ezt Fegyverneky tovább növelte egy palánkos kosárral, ám a következő támadásnál a vendégek ezúttal remeklő bedobója, Kuraszova is megkapta a 3. hibáját. Fűrész vezérletével tartotta 8-10 pontos előnyét a Sopron, a hazaiak ezúttal két magas játékosuk, Hollingsworth és Nagy-Bujdosó révén kapaszkodtak. A félidő utolsó percére fordulva  Rasheed kosarával rég nem látott közelségbe, 6 pontra került ellenfeléhez a hazai együttes. A felzárkózási kísérlet folytatását Fűrész "szelte ketté" egy újabb szép kosárral, félidőben 8 ponttal vezetett a bajnok.

Ami "számszakilag" a leginkább szembeötlő az első félidőben, s aminek jelentős szerepe volt a vendégek magabiztos vezetésében az az, hogy a Sopron 21-11-re nyerte a lepattanócsatát az első 20 percben.

Horti duplájára Hollingsworth válaszolt s közben Fegyerneky megkapta a 4. személyijét. Fűrészt azonban ez nem zavarta, triplája után 13 pontra nőtt a bajnok előnye, ráadásul Nagy-Bujdosó is megkapta a 4. személyijét. A vendégek a szakasz közepén gond nélkül tartották sokat hibázó ellenfelükkel szemben a 10 és 15 pont közötti előnyüket. A személyik gyűltek szépen, gyorsan, Simon és Kuraszova is megkapta a negyediket. Hiába sikerült a hazaiaknak egyszer-egyszer jól megjátszani a palánk alatt Holllingsworth-t, a Sopronnak Horti és a szinte extázisban kosarazó Fűrész révén mindenre volt válasza. Nehezítette a trónkövetelő dolgát, hogy nemegyszer már megszerzett labdát adtak vissza ellenfelüknek a nagy kapkodásban. A szakasz végén Semsei büntetőivel, valamint Rasheed villanásaival 10 ponton belülre kerültek a zónára váltó, s ezzel ellenfelük lendületét megtörő hazaiak.

A negyedik negyed az erről az oldaláról nem igazán ismert Krnjics triplájával indul, hármassal felelt rá Laklóth majd Kuraszoa duplájára is. Kuraszova kipontozódott, Hollingsworth pedig 5-re hozta föl a győri csapatot, lepattanó utáni kosarával. Kezdett katlan hangulat eluralkodni a győri egyetemi csarnokban, Fegyerneky és Fűrész hamar lehűtötte a kedélyeket, ráadásul Simon is kipontozódott. Laklóthot ez sem törte meg, negyedbeli harmadik hármasával 5-re hozta föl csapatát. E kiélezett helyzetben Hollingsworth rontott büntetőket, Horti viszont nem tévesztett középtávolról. A 38. perc elején Ciglar duplájával 5-re hozta föl csapatát, amely labdát szerzett. Ismét a horvát irányító próbálkozott, de Fegyverneky parádésan szerelte, majd 1 büntetőt bedobott a túloldalon. Ciglar előbb eladta, majd megszerezte a labdát s ziccerével 4-re zárkózott a Győr másfél perccel a vége előtt. A végjáték Fegyverneky büntetőzésének (6-ból 5) jegyében telt, a túloldalon Hollingsworth próbálkozott - váltakozó sikerrel.

Kitűnő mérkőzésen több átlagon felüli egyéni teljesítményének köszönhetően nyert a Sopron, jöhet vasárnap a döntő döntője!

UNI Seat Győr - Uniqa Euroleasing Sopron 76-83 (19-20, 14-20, 21-21, 22-21)
Győr női bajnoki döntő, 4. mérkőzés,  2200 néző. V: dr. Vigh, Győrffy, Farkas.

Győr: CIGLAR 14, Simon 6, LAKLÓTH 12/9, Naqgy-Bujdosó 9/3,HOLLINGSWORTH 21. Cs: Rasheed 10, Vincze, Őri, 2 Semsei 2
Sopron: FŰRÉSZ 20/6, FEGYVERNEKY 19, ,KURASZOVA 15/3, Zavecz, HORTI 19.Cs: Krnjics 10/3, Czank, Szabó

Fűzy Ákos: - A 12. és a 17. perc között betéedtünk egy sötétkamrába, vagy fekete lyukba, s ekkor olyan hátrányba kerültünk, hogy végig csak futottunk az eredmény után. A második fé9időben remekül küzdöttünk, visszajöttünk a meccsbe. Büszke vagyok arra hogy megtöltöttük a csarnokot. Álla haltunk meg, s megteremtettük egy bravúr esélyét vasárnapra.

Székely Norbert: - Nagyszerű mérkőzésen, a kosárlabda igazi ünnepén sikerült nyerni. A győriek nagyon sportszerű közeget teremtettek,. A televiziósok izgalmas szoros, kiélezett döntőt vártak - tessék!

Kép: wb-sopron.hu