Légiós lányaink felemás hétvégéje

Vegyes eredményességgel zárták a múlt hetet. Akadtak, jobb s gyengébb teljesítmények, s olyan magyar kosaras hölgyek is, akiknek nyert ugyan a csapatuk, ám túl sokat nem tudtak hozzátenni a sikerhez - kevés időt tölthettek a pályán. A múlt hét végének két talán legjobb teljesítményét nyújtó magyar hölgy, a Törökországban légióskodó Vajda Nusi és a francia másodosztályban szereplő Fritz Judit egyaránt vesztes csapat tagja volt. Francia földön maradva, az élvonalban Németh Bernadett együttese egy hihetetlen kosárszegény meccsen óriási bravúrt hajtott végre az euroligás Bourges legyőzésével, nagyon magyar szemmel nézve azt is mondhatjuk, Bettyék elégtételt vettek Horti Dóriék krakkói együttesén a lengyel együttes hétközi Euroliga vereségéért

Kezdjük is képzeletbeli európai körutazásunkat Krakkóban, már csak azért is, mert szerdán a magyar bajnok Hat Agro UNI Győrnek lesz "jelenése" az Euroliga keretében a Wisla csarnokában. Nos, a krakkóiak magabiztosan hozták az újabb kötelező győzelmet, a Widzew gárdáját verték 87-64-re. Szünetben még 4 ponttal "égtek" a krakkóiak, ám a második félidőben hengereltek, a 3. negyedet 12, a negyediket pedig 15 ponttal nyerve 87-64-re győztek. Horti Dóra (a képen) 19 percet játszott és kipontozódott igaz 5 faultot ő is kiharcolt. Mezőnyből és a büntetővonalról egyaránt 4/6-os találati aránnyal dobott s 12 pontja mellé 3 lepattanót szedett.

Kassán a kupagyőztes Uniqa Euroleasing vendégeskedik szerdán. "Magyaros" napokat élnek a kassai "Jó Angyalok", hiszen a soproniak elleni Euroliga meccs előtt, múlt hét végén a Szondy Dórát foglalkoztató somorjaiakhoz látogatott a Good Angels Kosice. Az esélyeknek megfelelően magabiztos kassai siker született, a Krivacsevics Tijanával és Quigley Alexandriával felálló vendégcsapat 87-54-re győzött, Krivacsevics 15 ponttal járult a kassai diadalhoz.

Délebbre haladva a román bajnokságban is éreztette hatását az Euroliga, hiszen rangadót vesztett a soproniak csoportjában szereplő bajnok Targoviste, amely Aradon kapott ki 69-60-ra. Az Arad az egyetlen veretlen. Szlimák Hajni az Európa-kupát a múlt héten kezdő együttese, a Szatmárnémeti, ha nehezen is, de 76-71-re nyert. A magyar bedobó csereként 22 percet töltött a pályán, s 6 pontig (1/2 dupla, 4/4 büntető) jutott, volt még 3  védő lepattanója, valamint 2-2 gólpassza és szerzett labdája. A Sepsiszentgyörgy együttese fölényesen, 103- 61-re nyert a fővárosban, a Rapid vendégeként. Kajdacsi Judit 26 percet játszott 1/3-as mezőnymutatóval szerzett 2 pontja mellett 8 lepattanót kaparintott meg. Temesvárra látogatott a Kolozsvár, de túl sok öröme nem volt benne. Vincze Andrea csapata simán, 77-51-re kikapott. A center 21 percet játszva 1/4-es "találati aránnyal" 2 pontot dobott, s mellé nem kevesebb, mint 11 védő lepattanót szerzett meg. Nővére, Viktória német földön, a bajnok Wolfenbüttel játékosaként győzelemnek örülhetett, csapata 60-55-re nyert az Oberhausen vendégeként. A Győrből kiszerződő középjátékos mindössze 5 percet játszott, s ezalatt volt 2-2 rossz dobása és lepattanója.

Vajda Anna (a képen) és a Samsun már a második fordulóban szembekerült a török bajnokság egyik sztárcsapatával, a Galatasaray-jal. Nusiéknak pillanatnyi esélyük sem volt az első negyedet 21-11--re nyerő, félidőben pedig 41-26-ra vezető "Galata" ellen, amely végül 71-52-re nyert. A kezdőként 38 percet játszó Nusinak a többek között a rutinos belga sztár Ann Wauters, valamint a kiváló spanyol center, Sancho Lyttle - mindketten az előző Euroliga-sorozat győztesétől, a nyáron megszűnő Ros Casares Valencia csapatától érkeztek - szorításában közelről a duplák nem igazán mentek (2/9). Annál jobban  értékesítette a triplákat (2/3) büntetőinek pedig a felét (3/6) dobta be. Az így megszerzett 13 pontja mellé leszedett 9 lepattanót, egyetlen pattanóval elmaradva a dupla-duplától, ami egy sztárcsapat, a Galatasaray ellen mindenképpen megsüvegelendő teljesítmény, miként a mindehhez társuló, általa kiosztott 4 gólpassz is.
Tovább menetel a spanyol bajnokságban Honti Kata együttese, a Rivas Ecopolis. A madridi alakulat 76-65-re verte a Girona együttesét. Kata 28 perc alatt 8 ponttal (1/6 dupla, 2/3 tripla) és 5 gólpasszal vette ki részét csapata sikeréből.

A végére maradt a "francia kapcsolat". A múlt hétvégének a legfurcsább magyar vonatkozású meccse Németh Bernadett együttesének összecsapása, a Lyon-Bourges találkozó volt. Emlékezhetünk rá, a kassai együttes 87 pontot dobott Somorján. Nos Lyonban a két résztvevő együttesen"kapart össze" ennyi pontot, s az ebből "kihozható" lehető legkisebb különbséggel 44-43-ra nyertek Németh Bettyék. A meccsen összesen 3 tripla született - 16 kísérletből - a duplákat pedig 31% körül dobta mindkét együttes. A magyar irányító 7 percet játszott, 1 kiharcolt személyi hiba került statisztikai lapjára.
A másodosztályban ismét kikapott a Frizt Juditot foglalkoztató Dunqerque, ám ez legkevésbé sem a magyar bedobón múlt. Érdekesség, hajszálra ugyanaz lett a végeredmény, mint Szlimák Hajnalkáék romániai meccsén, Fritz Juditék azonban kikaptak 76-71-re odahaza a Reims-től, s 4 forduló után nyeretlenek. Honfitársunk 6/11-es dupla 1/3-as tripla és 1/1-es büntető-mutatóval 16 ponttal zárta 26 játékpercét, volt még 3 lepattanója és 2 gólpassza.