Légiós lányaink: ötből öt

Mind az öt a nemzetközi porondon szereplő magyar kosaras hölgy csapata megnyerte a múlt hétvégi bajnoki mérkőzését. Honti Katáék, Németh Bernadették és Ujhelyi Petráék ráadásul fölényesen győztek.

Könnyed győzelmet arattak Ujhelyi Petráék. A Wisla Krakkó már az első negyedben (36-12) eldöntötte a Widzew elleni összecsapást, amelyet végül 95-58-ra nyert meg. A magyar középjátékos 11 percet töltött a pályán, s ezalatt is hasznossá tette magát. 5 ponttal (2/3 dupla, 1/2 büntető) és 7 lepattanóval zárta az összecsapást.

Honti Katáéknak, azaz a Ros Casares Valencia játékosainak a hétközi váratlan litvániai vereség után könnyű dolguk volt a mindössze egy győzelemmel álló Navarra ellen, amelyet fölényesen 98-61-re le is győztek. A magyar hátvéd 23 percet játszott, 4 triplakísérletéből 1 volt sikeres, 2 büntetőjét elrontotta. Statisztikai lapjára még 2 lepattanó, valamint 5 gólpassz került.

Nehezebb dolga volt Vajda Annának, s amúgy gödörben lévő együttesének, a Perfumerias Avenida csapatának, mégpedig a középmezőny elején tanyázó Cadi a Seu otthonában - de nagy nehezen győzött az együttes. A végig kiélezett, szoros csata  73-65-ös salamancai sikerrel zárult. Nusinak ezúttal 9 perc jutott. Egy dupláját bedobta, egyetlen hárompontos kísérletét elrontotta, s emellett leszedett 3 lepattanót.

Vállsérülése után Németh Bernadett egy keveset már játszott a kassai "Jó Angyalok" által Poprádon fölényesen, 99-63-ra megnyert bajnokin, pontot nem szerzett a magyar irányító. A szlovák bajnokság "erejét"jól mutatja, hogy a tabella 3. helyén álló együttes otthonában diadalmaskodtak magabiztosan Bettyék, úgy, hogy hét közben volt egy igen kemény Euroliga-meccsük Spanyolországban...

Vida Panka a hét közben Izraelben a Ramla otthonában elszenvedett 79-60-as Európa-kupa vereség alkalmával eddigi legjobb produkcióját nyújtotta a Mondeville csapatában. 13 perc alatt 7 pontig jutott, (2/3 dupla,1/4 tripla). A vereség ellenére a Mondeville továbblépett a sorozat legjobb 16 csapata közé. Hétközi ponterős játéka ellenére Panka az Arras elleni, fordulatos, csapata által 73-66-ra megnyert mérkőzésén csupán négy és fél percet kapott. Egyetlen két pontos kísérlete sikertelen volt, emellett 2 büntetője közül az egyik sikerült neki.