Meggyőző magyar kezdés a miskolci Eb-n!

Négy csoportban összesen 17 nemzeti együttes részvételével megkezdődött Miskolcon az U18-as B-divíziós női Európa-bajnokság. A mieink csoportjából, a C-jelűből Luxemburg visszalépett, így lányaink a lettekkel, a románokkal valamint most, az első fordulóbeli ellenfelükkel, a skótokkal kerültek egy csoportba. A magyar-skót előtt a csoport nyitó mérkőzésén Lettország 59-51-re legyőzte Romániát, méghozzá úgy, hogy az első negyed után 21-7-es hátrányban volt... A mieink pedig nem fukarkodtak a pontokkal, nagy fölénnyel verték a skótokat.

Magyarország - Skócia 95-38 (22-10, 24-7, 26-11, 23-10)

Közel 500 néző, köztük egy diósgyőri kemény mag gondoskodott a jó hangulatról.

Yhana Van Wees 6 másodperc elteltével a skótoknak szerzett vezetést, ám 40 másodperccel később Dobos Ágnes, majd Bodnár Fanni kosárával már lányainknál volt az előny. A folytatásban Böröndy Vivien, majd Dobos is 1-1 büntetőt értékesített, a skótok Robyn Lewis révén próbáltak tapadni a mieinkre.

Dobost azonban nem tudták tartani a skótok, a center vezérletével 5-4-es vezetés után fiataljaink egy 7-0-s futással megugrottak. Egyoldalúvá vált a játék, a 6. percben Böröndy kosara után 10 pontra nőtt az előny (16-6). A szakvezetés egyre másra küldte harcba a cserejátékosokat. Bár támadásban a lendület kissé megtört, a skótok nem igazán tudtak mit kezdeni lányaink hatékony védekezésével. Riválisunk a negyed második felében büntetőkkel próbált versenyben maradni. A 9. perc közepén Varga Barbara révén jöttek az első pontok a padról, s rögtön követte a jó példát Raus Vivien. Megnyugtató, 12 pontos előnnyel zárta az első 10 percet a csapat.

Varga növelte tovább az előnyt a második negyed elején, majd a 14. percben Szörényi Laura megszerezte együttesünk első hárompontos kosarát a tornán. A skótok közel 4 perc elteltével szerezték első kosarukat. A szakasz közepén pályára lépett az U16-os Eb All-Star csapatába a múlt hét végén beválasztott Dubei Debóra, ezzel a keret összes tagja pályára került. A 18. perc elején Böröndy kosarával 20 pontra nőtt az előny, igaz közben Dobos megkapta a 3. hibáját. A negyed végén Nagy Dóra eredményessége révén csaknem 30 pontosra nőtt fiataljaink előnye.

A második félidő Bodnár kosarával kezdődött, s ekkor már 48-17-re vezettek lányaink. Horváth Bernadett emelt be két triplát, tovább nőtt a különbség. A záró szakasz közepén Dubei is betalált, ezzel minden játékosunk pontszerzéssel zárta a sorozat nyitó mérkőzését. A lelkes, harcos, de nem különösebben képzett skót csapat remek felvezető ellenfél volt a későbbi, várhatóan nehezebb összecsapásokra. Legközelebb szombaton 18:15-től lépnek pályára lányaink, méghozzá az egyetemi csarnokban, Románia ellen.

Magyarország: Nagy D. 9, Böröndy 13, Bodnár 6,  Pogány 10, Dobos 9. Cs: Zsilinszki 5, Raus 16, Varga 6, Horváth B10/6., Szörényi 7/6, Sikora 2, Dubei 2.