Nagy harc helyett könnyű egerszegi siker

A szombati játéknap legizgalmasabbnak ígérkező összecsapásán a elmaradt a várt nagy küzdelem, a ZTE végig vezetve,biztosan verte a Fradit. A nyeretlenek csatáját a palánk alatti erőfölényét érvényre juttató Szekszárd nyerte s BSE otthonában, míg a Diósgyőr egy félidőn át kiválóan tartotta magát annak a bajnokcsapatnak az otthonában, amelynek több kulcsjátékosa is formán kívül játszott. A soproniaknak azonban egy erős negyed is elég volt a biztos győzelem megszerzéséhez.

ZTE NKK - FTC 76-59 (14-7, 31-19, 17-15, 14-18)

Zsovár gyors triplája után a Zalaegerszeg nekiesett a sérült Vida Annát nélkülöző Fradinak, két és fél perc alatt 7-2-es előnyt szerzett. A szakasz közepén Szlimák és Ruják révén kiegyenlítetté tette a játékot a Ferencváros, de a negyed hajrájában egy újabb Zsovár tripla még egy nagy lökést adott a hazaiaknak, a Fradi viszont leblokkolt.

A második negyed elején Czukor is bevágott egy hármast, s a 11 .percben 10 pontra nőtt a zalai előny. Mindent egybevetve az első szakasz közepétől, 9-7 után egy 12-0-s rohamot mutatott be a ZTE NKK, a Fradi hosszú kosárcsendjét Süle törte meg egy jó büntetővel. Farkas Sándor a cserékkel próbált gyorsítani együttesén, ám Tamás triplája is csak röpke fellángolásnak tűnt. Utána, a negyed közepe táján Czukor újabb hármasa, valamint Bukovszki eredményessége révén egy 9-0-s futással csaknem 20 pontra nőtt a különbség. A félidő nagy dobópárbajjal zárult,amelyben a fővárosiak részéről két olyan játékos volt igazán aktív, Süle és Russai, akikre nem igazán lehetett számítani. Ennek ellenére a ZTE megnyugtató előnnyel várhatta a második 20 percet.

A második félidő eleje Szalay és Szlimák dobópárbaját hozta, maradt a hazai csapat megnyugtató előnye. Hogy a folytatásban se kelljen idegeskednie Gáll Tamásnak, arról Varga és a szakasz hajrájában már a harmadik tripláját dobó Czukor gondoskodott, a Fradit ekkor büntetőkkel Kovács próbálta versenyben tartani .A záró szakasz előtt így is 21 ponttal vezettek az egerszegiek. Ebben a dupla-duplával záró Horváth, valamint Szélesy révén gond nélkül tartották az előnyüket, és a roppant egységes csapatmunkát nyújtó egerszegiek magabiztos rajt-cél győzelmét hozta az összecsapás - a várt nagy csata helyett.

Érdekességek a statisztikából.

ZTE: Horváth Zs. (14 p., 6/12 dupla, 2/2 büntető, 13 lepattanó (6 támadó), 2 szerzett labda), Czukor (13 p., 1/2 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda), Bukovszki (10 p., 5/7 dupla, 0/3 tripla, 5 szerzett, 1 eladott albda, 6 gólpassz), Szalay (10 p., 3/4 dupla, 1/1 tripla, 1/1 büntető, 1 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz).

FTC: Szlimák (14 p., 5/8 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 1 szerzett labda), Ruják (11 p, 4/7 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Englert (9 p, 0/2 dupla, 1/4 tripla, 6/8 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 14 (!) kiharcolt fault

BSE FCSM - Atomerőmű KSC Szekszárd 65-77 (15-23, 14-23, 18-14, 18-17)

Hamar megmutatkozott a két csapat szerkezetéből adódó két stratégia közötti eltérés, a BSE-nél az irányító Szondy volt eredményes, majd Karlócai vétette magát észre egy triplával. Szekszárdi részről a palánkok alatti erőknek szántak főszerepet, a vendégeknél a két magas ember, Fejes és Cvetanovics kezdte meg a pontok termelését. A szakasz közepéig fej-fej meleltt haladtak a felek, ám a játékrész második fele egyértelműen a vendégeké volt, a BSE játékosai több labdát is eladtak, ezt kihasználva ugrott meg a Szekszárd. Lendületben maradt, s a második negyedet 6-0-lal kezdve 14 ponttal elépett a "női Atom".

A BSE a második negyedben sem nagyon bírt a vendégek két magas játékosával, különösen a távolról is veszélyes Fejes semlegesítése tűnt megoldhatatlan feladatnak a hazaiak számára.

A városmajoriak nem törtek meg, szünet után Szondy, Sonyák és Hegedűs vezetésével üldözőbe vették a Szekszárdot. A vendégek kicst meg is zavarodtak, ekkor ők adtak el néhány labdát, hazai oldalon pedig Bagi is meg-megvillant. Szekszárdi részről e kritikus helyzetben az eddigi meccseken elég halványan játszó Licina tett hozzá valamit csapata összteljesítményéhez.

A záró szakasz közepén felcsillant a remény a hazaiak előtt, hogy a 10 pontos lélektani határon belülre kerüljenek, ám ekkor előbb az addig észrevétlen Hajdú Zsanett, majd Szemerédi dobott egy-egy "gyilkos" triplát,s a két távoli találat végül megpecsételte a BSE sorsát, a végig kiegyensúlyozttabb teljesítményt nyújtó Szekszárd nyerte a meccs előtt nyeretlen csapatok összecsapását a hullámzóan teljesítő BSE otthonában. Hiába szerzett a szekszárdi 17-tel szemben a BSE 24 abdát, a lepattanóharcot 34-21-re nyerő vendégcsapat kerekedett felül.

Érdekességek a statisztikából:

BSE: Szondy (14 p., 6/14 dupla, 2/2 büntető, 4 szerzett, 3 eladott labda, 1 lepattanó, 4 gólpassz), Sonyák (12 p., 4/9 dupla, 0/2 tripla, 4/6 büntető, 1 lepattanó, 4 szerzett labda, 1 gópassz), Hegedűs (12 p., 5/10 dupla, 2/3 büntető, 3 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda), Vukov (5 p., 1/1 tripla, 2/4 büntető, 2 lepattanó, 4 szerzett, 1 ealdott labda, 4 gólpassz).

Szekszárd: Fejes (20 p., 7/12 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett labda), Cvetanovics (20 p., 8/11 dupla, 4/7 büntető, 12 lepattanó, 2 szerzett, 7 eladott labda,4 gólpassz, 3 blokk), Szemerédi (13 p., 5/10 dupla, 1/1 tripla, 2 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Licina (11 p., 4/5 dupla, 3/3 büntető, 4 lepattanó), Medgyessy (0 pont, 3 eladott albda, 6 gólpassz)

Uniqa Euroleasing Sopron - DKSK MISI 67-46 (15-15, 17-15, 21-6, 14-10)

A soproniak játékána - elsősorban támadásban - érződött azért, hogy hét közben egy minden szempontból kimerítő összecsapást játszottak az Euroliga címvédőjével. A veretlen bajnoknak egy félidőn át teljesen egyenrangú ellenfele volt a nyeretlen Diósgyőr, a Sopron azért a harmadik negyedben felpörgette a játékát, s ekkor eldöntötte a meccset a maga javára. Az Uniqa Euroleasing néhány kulcsjátékosa igen tompán, visszafogottan játszott, a Diósgyőrt dicséret illeti, mindent megtett,hogy megnehezítse a hazaiak dolgát, s ezáltal minél többet segítsen nekik a következő nemzetközi mérkőzésekre való felkészülésben.

Sopron: Fegyverneky (12 p., 5/8 dupla, 2/2 büntető, 4 gólpassz), Horti (11 p., 3/8 dupla, 5/5 büntető, 8 lepattanó), Zavecz (9 p., 2/5 dupla, 5/6 büntető, 6 lepattanó), Krnjics (7 p., 3/8 dupla, 1/3 büntető, 11 lepattanó) Kuraszova (4 p., 2/8 dupla, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Krivacsevics (3 p., 1/12 dupla, 1/2 büntető, 5 lepattanó).

Diósgyőr: Hadzsovics (16 p 3/4 dupla, 2/4 tripla, 4/6 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 1 gólpassz), Reiner (8 p., 2/11 dupla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Skorics (6 p., 3/13 dupla, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)

Kép (slide): zalaihirlap.hu
Kép (1.): ztenkk.hu
Kép (2.): wb-sopron.hu