Nagy-Bujdosó dobta a nyerő kosarat

A várt hatalmas küzdelmet hozta a PEAC és a PINKK Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonása. A gyakran hullámzó, változatos,  fordulatos mérkőzésen szűk, 2 pontos PEAC-győzelem született, érdekesnek ígérkezik a komlói visszavágó.

PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 56-54 (11-18, 16-10, 15-9, 14-17)
Pécs, Magyar Kupa negyeddöntő.

Jó kis Valentin napi PEAC-PINKK.... Nagy-Bujdosó Nóra, a Pécsre történt visszatérése óta hazai környezetben először pályára lépő kitűnőség kosarával kezdődött a meccs, ő a következő hazai akciónál 1 büntetőt értékesített.. A másik oldalon druszája Ruják triplával köszönt be. A folytatásban a küzdelem dominált, még a 4. percben is 3-3 volt az állás. A szakasz közepén kiderült  Rujáknak jókora önbizalmat adott a meccs elején beemelt tripla. Zsinórban 3 duplát, a harmadik után pedig egy büntetőt is beemelt, 9-0-s futást bemutatva megugrottak a vendégek, s az ekkor szerzett előnyüket megtartották a negyed végéig.

A kis szünet óriási fordulatot hozott. A PEAC szárnyakat kapott, Fűrész két triplájára építve egy huszáros bő 5 percet produkált a leblokkoló PINKK-kel szemben, amely több, mint 5 percen át nem talált a gyűrűbe. Az ezen idő alatt 13 pontot összehozó hazaiak 7 pontos hátrányukból 6 pontos előnyre tettek szert. A PINKK hosszú kosárcsendjét a 16. percben Dorogobuzova törte meg. Ez lendületet is adott a vendégeknek, ők következtek egy Iványi vezette  8-0-s rohanással. A fordulatos második negyed után a nagyszünetben 1 pontos vendég vezetést mutatott a tábla.

Dorogobuzova kosarával kezdődött a második félidő,majd Laczi hármasa után megint 6-tal "ment" a PINKK. A szakasz közepén légiósai révén ledolgozta hátrányát a PEAC, a végén Barbour brillírozott, az ő ponterőssége 5 pontos hazai vezetést eredményezett a negyed végére.

A záró 10 perc elején tartotta néhány pontos előnyét a PEAC, a PINKK-et Iványi próbálta versenyben tartani. A szakasz közepén 2 pontra felzárkózott a vendégcsapat. Izgalmasan alakult a végjáték, a hazaiak rosszul dobtak, a vendégek viszont büntetőik közül rendre csak egyet értékesítettek. Kivéve Rujákot, aki az utolsó percben nem hibázott a vonalról s egyenlített. Erre Nagy-Bujdosó felelt s ez volt a nyerő dobás, 2 ponttal győzött egy kemény, küzdelmes ütközetben a PEAC.

Legjobb dobók: Barbour 18, Nagy-Bujdosó 10, Jaeschke 9, Fűrész 8/6 ill. Ruják 19/3, Dorogobuzova 13, Iványi 10/6.

Fotó: pecsma.hu