Remek rangadó Pasaréten

"Nagyüzem" volt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, és nagyjából a papírforma érvényesült a mérkőzéseken. Keleten remek játékot hozott a Vasas-Nyíregyháza rangadó. Nyugaton a két fő esélyes biztosan hozta a kötelezőt az alsóházban szereplő riválisával szemben.

Keleti csoport

Kiss Lenke KS - Vasas Akadémia 74-75 (23-21, 17-21, 19-10, 15-23)

Bár a Vasas 7-0-lal kezdett, a folytatásban remek játékkal rukkolt ki a Kiss Lenke Kosársuli. A játékidő nagy részében vezettek is a Berényi Luca (12 pont, 6 gólpassz), Szabó Enikő (20/9 pont), Básti Gabriella (10 pont, 13 lepattanó) és Orosz Anett (9 pont, 11 lepattanó) vezérelte hazaiak, a záró szakasz közepén 66-61-re. Wéber Fruzsinát (23 pont, 13 lepattanó) azonban nem tudták tartani a KLKS játékosai, a végjátékban Tóth Dorina (17/3 pont, 6 lepattanó) is fontos kosarakat szerzett. Egy 11-3-as rohammal fordított a Vasas s végül nagy nehezen megnyerte a meccset.

Kecskeméti KC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 59-51 (21-6, 11-21, 14-13, 13-11)

Az első percekben, ahogy mondani szokás, csupán egy csapat volt a pályán: a Kecskemét Gereben Lívia (11/3 pont, 9 lepattanó) vezérletével 19-2-es 8 perccel indított. A diósgyőri fiatalok a második negyedben kezdték a meccset, s Arad Zsófia (19/9 pont, 14 lepattanó), valamint Kundráth Kiara (20/12 pont) ponterős játéka révén a második negyedben 23-22-re, majd 28-27-re is feljöttek. E kiélezett helyzetekben azonban elsősorban Pogány Vivien jóvoltából rendre újítani tudtak a hazaiak. A második félidő már végig szoros volt, a Kecskemét nem adta ki a kezéből a vezetést.

NKE-KTK DSE - Szegedi KE 56-64 (15-12, 5-22, 21-15, 15-15)

Bár csak egyetlen negyedet nyert meg a Szeged, azt viszont nagyon, így értékes győzelemmel térhetett haza a Vasast is "elkapó" NKE otthonából. A vendégek sikerében jelentős szerepük volt a lepattanóknak, ebben 45-32-re bizonyultak jobbnak a vendégek. Földi Alexandra pedig egy igen mutatós, 23 pontos, 17 lepattanós dupla-duplával járult hozzá a második negyedben egyértelműen ellenfele fölé növő szegedi csapat sikeréhez.

DEAC-MTK 43-77 (10-21, 5-21, 15-22, 13-13)

Bár már az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett az MTK Debrecenben, ahol a Nyíregyháza megizzadt, a meccs a második 10 percben dőlt el, ekkor nagyon egyoldalú volt a játék. Az MTK extra egyéni teljesítmények nélkül, egységes csapatjátékot játszva, Nagy-Bujdosó Nóra nélkül is fölényesen nyert. A DEAC lepattanózásban felnőtt a veretlen éllovashoz, ebben 39-36-ra nyert az MTK, viszont 24 labdát adtak el a hazaiak, szemben az MTK-val, amely csak 8-at. Az egyetlen kiemelkedő egyéni teljesítményt hazai oldalon találjuk, de Göttlinger Anna (19/6 pont, 7 lepattanó) mellé társai közül ezúttal nem tudott senki igazán felnőni.

Vasas Akadémia - Nyíregyházi Kosársuli 85-72 (21-22, 28-14, 20-18, 16-18)

Remek rangadó volt, az utóbbi fordulókban a csoport alsó harmadában tanyázó együttesek ellen szenvedő, amúgy is igen fiatal Vasas egyik legifjabb játékosa, Mérész Beatrix (24 pont, 7 lepattanó) főszereplésével. Markó Dorina (14/9 pont, 3/6 tripla) jó dobóformát fogott ki, Bernáth Réka (7-7 pont és gólpassz) pedig remekül szervezte a hazai együttes játékát. Nyíregyházi részről a két kulcsember hozta magát: Farkasinszki Orsolya (17 pont, 11 lepattanó), Papp Klaudia (22/12 pont 20 mezőnykísérletből, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), sőt Páll Vivien (10 pont, 7 lepattanó) is felnőtt hozzájuk. A meccs három remek, kiegyenlített, színvonalas negyedet hozott, ám a második közepén 28-27-es vendég vezetés után a Vasas egy döntő fontosságú 16-2-es "száguldást" repesztett, s ettől kezdve nem tudta szorossá tenni a meccset a Nyíegyháza, végig állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai előny.

Nyugati csoport

Bajai NKK - Szombathelyi Egyetem 75-69 (15-11, 24-18, 14-25, 22-15)

Fordulatos meccsen "gyűrte le" a Baja a Szombathely csapatát. Az első percek kiegyenlített játéka, s 8-7-es vezetése után egy 7-0-lal megugrott a hazai csapat, ám a negyed végén a Czinder Adrienn (11 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Gusztafik Lilla vezette Szombathely 4 pontra feljött. A második negyed elején Kajtár Daniella (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kucsora Réka (11/3 pont, 4 lepattanó) bajai tripláira szombathely duplák érkeztek válaszul Gyuricza Kitti és Feigl Fanni (10 pont, 6 lepattanó) révén. A szakasz közepén Pénzes Kitti (9 pont, 13 lepattanó, 7 gólpassz) sokoldalú játékának köszönhetően egy 12-4-es futással 10 pont fölé nőtt a Baja előnye, a vendégeket ekkor Szabó-Haklits Zsuzsa (18/6 pont, 5 lepattanó) próbálta versenyben tartani. Szünetben 10 ponttal vezettek a hazaiak.

A második félidő eleje Ferencz Andrea (18/3 pont, 6 lepattanó. 4 gólpassz) és Gyuricza Kitti (9/3 pont) dobópárbajával indult. 43-32-es hazai vezetés után utóbbi triplája egy 8-0-s vasi rohamkezdetét jelentette. Erre még egy 7-0-lala felelt a Baja, ám a negyed végén a vendégek egységes csapatmunkával egy 9-1-et bemutatva fordítani tudtak. A záró szakaszt 6-0-lal kezdve ismét magához ragadta a vezetést a hazai együttes. Visszajött 3 pontra a Szombathely, ám 61-58 után egy 10-3-mal "lerendezte" ezt a változatos, küzdelmes, jó kis meccset a bajai együttes.

PINKK SE - Kanizsai Vadmacskák 74-39 (23-10, 17-7, 23-16, 11-6)

Hamar eldöntötte a meccset a PINKK, amely az első 5 percben egy lehengerlő 14-0-lal tudatosította az ezúttal igen gyenge napot kifogó nagykanizsaiakban, hogy sok jóra nem számíthatnak. Bár ekkor Fekete Csilla egy tripla formájában megszerezte az első 3 vendég pontot, félidő végén már több mint 20 ponttal vezettek az ezúttal Mojzes Gina (18/3 pont, 13 lepattanó) és Réder Anita (12 pont, 10 lepattanó) vezérelte hazaiak, akik minden negyedet megnyerve a vártnál jóval simábban nyertek. Kanizsai részről egyedül Fekete (10/6) érte el a 10 pontot.

Tatai SE - TFSE 47-80 (9-23, 21-11, 10-21, 7-25)

Egy negyed után úgy tűnt, fölényesen nyer az éllovas a sereghajtó otthonában, ám a 14 ponttal megnyert első felvonás után kiengedett a TF, s ezt kihasználva nem elsősorban két legeredményesebb játékosa, Lendér Lilla (16/6 pont) és Kiss Judit (10/6 pont, 6 lepattanó), hanem Strupka Renáta és Sudár Eszter jóvoltából, a félidő végén egy 11-2-es rohammal szorossá tette a meccset a lelkes hazai alakulat.

Szünet után ismét az első negyedben mutatott koncentrált játékát nyújtotta a TF. Bár a második félidő első kosarát a hazaiak dobták, s ezzel 2 pontra feljöttek, utána egy Karlócai Julianna (13/9 pont, 3/5 tripla, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Miháczi Dia (12/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezette 16-0-s rohammal eldöntötte a meccset az éllovas. A meccs más periódusaiban Németh Alma (19 pont, 6 lepattanó) és Varga Barbara (11 pont, 10 lepattanó) tett sokat a végül valóban fölényessé váló vendég sikerért.

ELTE-BEAC Újbuda - BKG DSE 68-36 (11-7, 17-9, 23-2, 17-18)

Tarnai Zsuzsa vezérletével a vendégek kezdtek jobban, nyugodtabban, aztán ahogy hazai oldalon az első 5 pontot jegyző Szabó Flóra mellé mások is elkezdték "termelni" a pontokat, fordítottak a BEAC fiataljai. A negyed igen alacsony színvonaló játékkal végződött. A második szakaszban a személyijeit gyorsan begyűjtő Szabó helyére érkező, jó játékkal kirukkoló György Tímea (11-11 pont és lepattanó), valamint Barnai Judit (16 pont, 11 lepattanó) jóvoltából fokozatosan elhúzott, s szünetben 12 ponttal vezetett a BEAC.

A vendéglátók a harmadik negyedben "döntő csapást" mértek a szigetszentmiklósiakra. Határozott, szervezett védekezésből gyors ellenakciókkal, de felállt védelem ellen is szépen játszva, Pusztai Petra (12/3 pont, 5 gólpassz) vezérletével egy 23-0-s sorozatot produkáltak, a negyed egyetlen BKG-s kosarát a szakasz vége előtt 8 másodperccel szerezte Katona Bianka. A záró szakaszban hazai részről gyakorlatilag egy kadett alakulat játszott, a BEAC sikerét egy pillanatig nem fenyegette veszély. A BKG részéről Tarnai (9 pont, 6 lepattanó) bizonyult a legeredményesebbnek.

Tatabánya-MAFC 82-50 (15-2, 16-15, 28-19, 21-14)

Csupán a második negyedben tudott egyenrangú partnere lenni a második Tatabányának az utolsó előtti MAFC. A csoport élcsapata az első negyedben tudatta fővárosi látogatójával: sok babér nem terem neki. A második negyedben tetemes előnye birtokában kicsit kiengedett a hazai csapat, s a feladathoz egyedüliként felnővő Horváth Enikő (15/12 pont, 4/5 tripla) eredményessége révén a szakasz közepén 6 pontra feljött a MAFC. A hazaiak azonban újítani tudtak, s Szamosi Rita (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) triplája egy döntő jelentőségű, 11-0-s Tatabánya rohamot indított útjára, amelyben Mozsolics Juditnak (20 pont, 9 lepattanó) is jelentős szerepe volt. Szünet után egy ideig váltva estek a kosarak, majd a negyed közepén egy Fülöp Klaudia (13 pont, 15 lepattanó) és Mozsolics vezette 17-5-ös 4 perccel végleg leszakította riválisát a Taztabánya, amelyből még Dömötör Renáta (11 pont, 5 lepattanó) jutott 10 pont fölé.