Sió Kupa: Szekszárd-Sepsiszentgyörgy döntő lesz szombaton

A Szekszárd három hiányzója ellenére is 26 ponttal győzött a szlovén bajnok Celje ellen, a Sepsiszentgyörgy pedig 19 ponttal verte a PINKK-et.

A kscszekszard.hu beszámolója:

Kiegyenlített csapatmunkájának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a sérült Teja Oblak, Kiss Virág és Studer Zsuzsa nélkül felálló KSC a szlovén bajnok Celje ellen. A szombat délben megrendezendő döntőn Djokics Zseljkoék ellenfele a PINKK ellen 65-84-re nyerő Sepsiszentgyörgy lesz.

XLVIII. SIÓ KUPA, 1. JÁTÉKNAP

PINKK-PÉCSI 424 – ACS SEPSI-SIC 65-84 (22-13, 11-30, 18-14, 14-27)
Szekszárd, 150 néző. Vezette: Praksch, Domokos, Reisz.

PÉCS: Szamburszka 20/15, Ruják 10/6, Sarok 2, Slaughter 9, Cheslek 7. Csere: Jakovina 6, Sánta 5/3, Kovalcsik 4, Zsilinszki 2, Csukics. Edző: Jens Tillman.

SEPSISZENTGYÖRGY: Parau 5, Webb 27/21, Marshall 4, Neagu, Kress 13/3. Csere: Dzankic 14/3, Hamilton-Carter 8, Fontaine 7, Hutanu 3/3, Stoenescu 3/3, Kilin, Kovács. Edző: Zoran Mikes.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-5. 9. p.: 17-11. 16. p.: 29-34. 23. p.: 35-49. 30. p.: 51-56. 35. p.: 56-71.

Kipontozódott: –

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ZKK CINKARNA CELJE 89-63 (19-7, 18-19, 27-16, 25-21)
Szekszárd, 350 néző. Vezette: Kapitány, Radnóti, Maár.

SZEKSZÁRD: Studer Á. 12/6, Gereben 13, Erkic 15/3, Mansaré 8, Krnjics 14. Csere: Theodoreán 11/6 McCall 9, Bálint 7/3, Vincze. Edző: Djokics Zseljko.

CELJE: A. Delics 15/3, Friskovec 2, Slonjsak 12/6, Ocvirk 8, Chidom 12. Csere: N. Delics 4, Kroselj 4, Gwashavanhu 2, Maric 2, Stefanoski 2. Edző: Damir Grgic.

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – A Sió Kupán mindig különleges érzés játszani, hiszen az elmúlt negyvennyolc évben rengeteg jó játékos lépett már pályára. Nem örülök annak, hogy a sérülések és az új játékosok miatt az elmúlt tíz napban nem tudtunk öt-öt ellen edzeni. A nehéz felkészülés miatt ezért erre a mérkőzésre egy extra edzésként tekintettünk. Próbáltam úgy rotálni a csapatot, hogy mindenki huszonöt-harminc percet játsszon, mert az állóképesség fejlesztésén még dolgoznunk kell. A teljesítményünk elég hullámzó volt, így arra kell törekednünk, hogy a nemzetközi porondon negyven percen keresztül jó ritmusban tudjunk játszani. Gratulálok a csapatomnak, mert jól dolgoznak – támadásban voltak szép megoldások, védekezésben viszont még fejlődnünk kell. Hasznos mérkőzést játszottunk és örülünk, hogy győztünk, hiszen így szombaton délben léphetünk pályára. Minden kosárlabda rajongót szeretettel várunk a Sportcsarnokba, mivel egy jó mérkőzésre van kilátás a bombaerős kerettel érkező Sepsiszentgyörgy ellen.