Újabb pécsi győzelem az Adria Ligában

A PEAC-Pécs vezetősége sajtóközleményben juttatta el honlapunknak a csapat újabb Adria Liga-meccsösszefoglalóját:

Nagy különbségű győzelemmel mutatkozott be Pécsett a PEAC csapata a Sloboda ellen, 90-47-re verte a bosnyák együttest az Adria Liga harmadik fordulójában.

PEAC-PÉCS - Sloboda 90-47 (23-13, 25-8, 21-7, 21-19)

PEAC-PÉCS: Horváth 22/3, Barbour 12, Szamosi 19, Fűrész 8/6, Csutorás 10/6
cserék: Jaeschke 11, Czirják 5/3, Raus 2, Dusanic 1, Sánta

Sloboda: Latinovic 16/3, Kajtaz 10/3, Stankovic 11, Kecojevic 8, Radanovic
cserék: Pajic 2, Niksic, Radulovic, Stevanovic

Első hazai tétmérkőzését játszotta a PEAC-PÉCS, a bajnoki rajtra a fiatal bosnyák csapat ellen készülhettek a pécsi lányok. Két elkapkodott támadással indult a találkozó, majd labdaszerzésből Horváth Lilla értékesített egy ziccert. Barbourt indítottuk, ám a másik oldalon palánk alatt még nem állt össze a szigorú pécsi védelem, a bosnyák csapat könnyebb gólokat szerezhetett. A második percben Horváth Lilla talált be a hárompontos vonalon túlról, majd középtávolról is szép találatot szerzett, innentől a Pécs dominálta a játékot. Barbour szép megoldása után már 6 ponttal, 12-6-ra vezetett a PEAC. A pécsieknél a saját nevelésű Csutorás Fanni két hárompontost is dobott, így egy utolsó másodperces triplával zárhatták az első negyedet a pécsi lányok, 23-13-as vezetéssel.

A második negyedet Amy Jaeschke középtávolijával nyitotta a PEAC-PÉCS, a hazai csapat harcossága pedig a visszaszerzett labdákban, támadólepattanókban mutatkozott meg. Horváth Lilla két büntetőből egyet értékesített, majd palánk alól megint ő talált be, már 12 pontnál tartott, 28-13-ra módosult az eredmény. A bosnyákok ziccereket hagynak ki, a PEAC-nál viszont Czirják Noémi asszisztált Amy Jaeschke középtávolijához. 3 perccel a negyed vége előtt Zseljko Djokics  időt kért, Stankovic büntetői után pedig Barbour mutatott szép játékot, majd újra a pécsi csapatkapitány, Horváth Lilla dobott pontot, a negyedet pedig Barbour kosara zárta, 48-21-re vezetett a PEAC-PÉCS.

Az első félidőben a pécsi lányok extrán dobtak távolról, 63%-os pontossággal, és 20-8-ra nyerték a lepattanóharcot is, amelyből 10 támadólepattanót is szereztek a pécsiek. Horváth Lilla csapatkapitányként 14 pontnál tartott már a félidőben,  Andrea Barbour  12, Csutorás Fanni pedig 8/6-nál tartott. A másik oldalon Latinovic volt a legponterősebb, a Sloboda rutinos játékosa 11 pontot dobott az első húsz percben. Mellette mindössze kettő bosnyák játékos tudott pontot szerezni.

A második félidő Szamosi Amadea szép védekezésével és földharccal kezdődött, visszajátszás után pedig a pécsi csapat támadhatott. A 8. percben Czirják Noémi dobott triplát, majd egy labdát is elcsent a Slobodától, Horváth pedig indításgólt szerzett. A 7. percben Zseljko Djokics kért időt, miközben a Sloboda még nem dobott pontot. Az első félidőben 3 gólpasszt kiosztó, szépen irányító, ám kosarat nem szerző Fűrész Dia is betalált. A 6. percben szerezte az első kosarát a bosnyák együttes, Katjaz dobott egyet a triplavonalon túlról, majd újabb ziccereket hagyott ki a fiatal vendégcsapat. A negyed végén könnyű kosarat dobott Kajtaz, és büntetőt is értékesített, kisebb hullámvölgybe került a Pécs, labdát adott el csapatunk, a faultarány pedig 6-3 volt a Pécs „javára”. Ezt a rossz sorozatot Fűrész Dia triplája törte meg a 43. másodpercben, majd az utolsó másodpercben Fűrész újra hárompontost szerzett. Így 21-7-re nyerte a negyedet a PEAC-PÉCS.

A negyedik negyed a pécsi fiatalokról szólt, a 17 éves irányító, Sánta Petra is beállt. A Slobodának semmi sem ment be, Horváth Lilla pedig folytatta ponterős játékát. Raus Vivien is betalált, kosarát pedig értékelte a közönség, a hogy az összes nagyon fiatal pécsi játékos ügyes megmozdulását is. Közülük kiemelkedett a 18 éves Szamosi Amadea, akit csak faultok árán tudta megállítani az ellenfél. 90-47 lett a találkozó végeredménye a nagyon fiatal, az Adria Ligába az utolsó pillanatban beugró bosnyák csapat. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a pécsi kapitány, Horváth Lilla lett 22 ponttal, Szamosi Amadea dupla-duplát ért el 19 dobott ponttal és 10 lepattanóval. A lepattanóharcot 45-15-ra nyerte a Pécs, lelkes, harcos játékkal mutatkozott be saját közönségének. A Pécs három forduló után is megőrizte veretlenségét az Adria Ligában, szerdán hazai pályán a BSE ellen kezdi meg a bajnoki menetelést.

Fotó: portal.mizopecsbasketball.hu