DEAC: egy lépés az európai Final4 felé

Remekül szervezett tornán, küzdelmes mérkőzésen, győzelemmel kezdte az Egyetemi Európa Ligában szereplését a DEAC csapata, amely 65-52-re verte az Ural Szövetségi Egyetem együttesét.

DEAC-Ural Szövetségi Egyetem 65-52 (16-19, 22-15, 11-6, 16-11)

DEAC: NAGY BOTOND 20/12, Nagy Benedek 3, PÉK 17/15, Szarka 5, Vas 10. Cs: Gál B. 2, Kiss, Helgasson, ANDRÁSSY 6/3, Szendrei 2, Lippai, Gál K.

Nagy Botond és Pék révén a DEAC kezdett jobban, de 11-6 után egy 6-0-lal fordított az inkább női csapatáról ismert Jekatyerinburg város egyetemi csapata, amely 3 pontos előnnyel zárta a nyitó negyedet. Lendületben maradtak az uráliak, s a második szakasz elején 6 ponttal elléptek. Nagy Botond és Pék egy-egy triplájával egalizált a negyed közepén a DEAC, ám újra 5 orosz pont következett. A félidő hajrájában Nagy Botond szinte egymaga vezetett egy 8-0-s rohamot, amellyel a félidő végére fordított a DEAC.

A második félidő elején Vas Viktor vette vállaira a hazai csapatot, amely tartotta szűk előnyét. A negyed hajrájában jött egy újabb Pék tripla, s 8 pontra nőtt a hazai előny a szinte telt házas debreceni közönség nagy örömére. A záró szakaszt Nagy Botond vezérletével egy 9-0-lal kezdték a debreceniek. A 25. és a 34. perc között egy 14-0-s rohanással biztosította be győzelmét a lepattanóharcot mellesleg 42-30-ra elveszítő DEAC.

A másik mérkőzésen a Tallin elsősorban a 27-10-es második negyedének köszönhetően egy látványos meccsen 86-68-ra nyert a moszkvai Lomonoszov egyetem ellen, a nyitó nap mérlege kivonatosan tehát kettős orosz vereség.

Vasárnap a DEAC a 15.30-kor kezdődő Tallin-Jekatyerinburg meccs után, 18.30-tól a Lomonoszov Egyetem csapatával csap össze. Ha nyer, bejut a sorozat négyes döntőjébe!