Egyetemi bajnokság: Győri bravúr Pécsett

Több  igen egyoldalú, az egyik fél nagy különbségű sikerével végződő összecsapást játszottak a héten a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a hölgyeknél. Meglepetés született Pécsett, ahol a győriek magabiztos rajt-cél győzelmet arattak.

Női nyugati csoport

SzoESE - TFSE 49-78 (14-21, 10-18, 14-20, 11-19)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport

SzoESE: Czinder 10, Jakubovics 11/3, Pados 6/3, Uszkai 2, FEIGL 10. Cs.: Simon 8/6, Fekete 2, Kovács.

TFSE: MÁNYOKY 13/9, GEREBEN 11/3, KARLÓCAI 19/3, Németh 8. VARGA 17. Cs.: Szeli 10.

Bár Pados triplájával a hazaiak szereztek vezetést, erre bajnokhoz méltón, zsinórban 9 ponttal felelt a TF. Ezt követően kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a Szombathely, ám igazán közel kerülni nem tudott a címvédőhöz. A második negyed elejét is "megnyomta" a TF, amely egységes csapatjátékot nyújtva 10-0-lal kezdett, s közel 20 pontosra növelte előnyét. A képlet szünet után is hasonló volt, minden szakaszban volt egy periódus, amelyet egyértelműen uralt a Mányoky (13 pont, 3/13 tripla, 6 lepattanó, 9 gólpassz, 5 eladott labda), Karlócai (19 pont, 18 lepattanó, 4 gólpassz), Varga (17 pont, 13 lepattanó) vezette TF, amely így idegenben is magabiztos, fölényes győzelmet aratott. A hazai csapatból Feigl Fanni 10 pontig és 5 lepattanóig jutott.

ELTE-BEAC - Veszprémi ESC 87-23 (31-12, 26-3, 13-4, 17-4)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 15 néző. V.: Magyar Z.

ELTE-BEAC: Kokavecz A. 24/12, Farkas 7/3, Kulcsár 32/9, Gundel-Takács 12, Regdánszki 4. Cs.: Csáktornyai 6, Sall 2, Fodor.

Veszprém: Takács 4, Szabó 4, Deák 11/3, Gutai 1, Gergácz 3, Cs.: Frank.

Bár hamar látszott a nagy tudásbeli különbség, az ELTE-BEAC végig fegyelmezett, lelkes, koncentrált védekezést mutatott be, amelynek köszönhetően már az első félidőben eldöntötte mérkőzést. A végig nagyon szimpatikusan és sportszerűen küzdő Veszprém az első negyedben még vezetett pár ügyes akciót, de később egyre nagyobb fölénybe került a hazai együttes. A második félidőben Gyarmati István, a vendéglátók szakvezetője az eddig kevesebbet játszó játékosainak bőven adott lehetőséget, próbálta őket is beépíteni a csapatba. Az ELTE-BEAC fölényes rajt-cél győzelmet aratott.

PTE-PEAC-Széchenyi István Egyetem 58-74 (9-26, 15-9, 21-28, 13-11)

Pécs, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női nyugati csoport. 25 néző. V.: Mintál, dr. Danka.

PEAC: Herendi 9, Oros, Raus 10, Késői 8/6, Rick 6. Cs.: Varga, GYURICZA 16, Viena Laura 3, Kóbor, Vitári 6.

Széchenyi István Egyetem: GOSZTOLA 11/6, CHROMÉJ 26/6, Nagy 4, Horváth 6/6, TÖRÖK14. Cs.: Szűts 4, Erős, Boronkay, Gyöngyösi 7, Balla 2.

Meglepetés! A remek első negyedet produkáló győriek a Gosztola Lívia, Chroméj Hajnalka, Török Barbara trió eredményessége révén közel 20 pontos előnyt szereztek a nyitó szakaszban a meglepően tompán kezdő pécsi együttes otthonában. Később ugyan kiegyenlített lett a játék, s Gyuricza Kitti vezérletével szünetig a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát a PTE-PEAC. A látványos, kosarakban gazdag harmadik negyed azonban ismét a vendégeké volt, akik a záró szakasz előtt 18 ponttal vezettek, s végeredményben meglepő, de a látottak alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattak minden tekintetben ellenfelük fölé nőve a gyenge napot kifogó pécsi csapat ellen.

Női keleti csoport

Közgáz - Nyíregyházi FSE 143-19 (39-8, 25-6, 46-3, 33-2)

Kinizsi u. Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 15 néző. V: Józsa, Kozma.

Közgáz: KATONA 12, DOKTOR 36, Shirian 16, IMRE 23, ABAHÁZY 17. Cs.: DONKÓ 14, Szalay 10, FILIPOWICZ 12/3, Kovács P. 3/3.

Nyíregyháza: Urbin 4, Deák, Szabó, Zajácz 1, BÍRÓ 14. Cs.: Moldován, Tóth S., Tóth B.

Mind magasság, mind pedig játéktudás tekintetében hatalmas fölényben volt a Közgáz. Az erősen tartalékos vendégek az első percekben Bíró révén még "találtak" pár kosarat, de a folytatásban nagyon egyoldalú lett a játék, szerzett labdák után rendre leindította a vendégeket a Közgáz. Még ha roppant sima is volt a meccs, Doktor Anna 25 perc alatt elért quadruple-double-ja (36 pont, 13 szerzett labda, 15-15 lepattanó és gólpassz) elismerésre méltó teljesítmény.

MAFC-BME - EKE EVSI 107-12 (30-0, 25-2, 28-2, 24-8)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női keleti csoport, 15 néző. V: Nepp, Kruk.

BME-MAFC: MIHÁCZI 10, TARNAI 18/9, Horváth 4, FÜLEP 14, Müller 8. Cs.: Kékesi 8, Éder, Smudla, VÁGVÖLGYI 14, SZABÓ V. 10, BACSÁRDI 17, Stéger 4.

Eger: PAPP E. 8, Hriczó 2, Zsoldos 2, Szöllősi, Druzsba. Cs.: Nádudvari, Baráth, Domoszlai.

Tenisz eredménnyel zárult az első negyed, s a 30-0 jól mutatta a két csapat közötti jelentős tudásbeli különbséget. A hazaiak végig nagy fölényben játszottak, a MAFC-BME szakvezetése minden játékosnak bőven adhatott lehetőséget a lelkes, de sok hibával játszó, 52 labdát eladó egri lányokkal szemben. Miháczi Dia 10-10 ponttal és gólpasszal, valamint 14 szerzett labdával tripla-duplát ért el, Szabó Vivien pedig 10 ponttal, 13 lepattanóval és 7 gólpasszal zárta a végig egyoldalú találkozót.