Körmend-Pécs és Vasas-MAFC elődöntők a junioroknál

Az U18-as korosztály, a juniorok országos döntőjében véget értek a csoportmeccsek. Lássuk a mai játéknap részleteit!

Az A csoportban ma négy mérkőzést játszottak, tehát a lényegi dolgok most dőltek el. A házigazda Honvéd az első meccsen 97-93-as vereséget szenvedett a Balázs Bodó vezette (27 pont, 11 pattanó, 36 VAL), de több jó és hasznos egyéni teljesítményt is felvonultató Pécstől, hiába dobott a budapestieknél 45 pontot és szerzett 53 VAL-t Kerpel-Frónius Gáspár. A mecsekaljai együttes végig vezetett, a viszonylag szoros végeredmény ellenére sem támadhatott a Honvéd egyszer sem az egyenlítésért a végjátékban. A Vasas ezt követően simán győzött a Sopron ellen, félidőben már 19 pont volt a különbség a két fél között.

A Pécs Kucsora Csaba és Omenaka vezetésével legyőzte a Sopront is 81-60 arányban, így biztossá vált a forgatókönyv az utolsó mérkőzés előtt: ha a Vasas nyer a Honvéd ellen, akkor a Pécs és a pasaréti alakulat megy a négy közé, ha viszont a Honvéd győz, akkor ők biztosan bent vannak, a Vasas pedig 44 pontosnál kisebb különbségű vereséggel is ott van az elődöntőben. A fővárosi ütközetben aztán a Vasas a félidőben már 22 pontnál járó, végül 38 pontig jutó Lewis Chester vezetésével diadalmaskodott 75-82-re - óriásit küzdött a Honvéd, több mint 10 pontos hátrányból álltak fel a meccs végére, fordítottak is a 38-39. percben, de a Vasasnak volt még válasza -, ezzel ők csoportelsők lettek, a Pécs pedig szintén bejutott a legjobb 4-be.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Budapesti Honvéd/A 97-93 (26-17, 22-22, 35-32, 14-22)

Pécs: Bíró 5/3, Kucsora 19/3, Benke 7/3, Balázs 27/3, Omenaka 14.
Csere: Bálint 10, Fülöp 7/3, Soós 2, Riskó 6.

Honvéd: Kerpel-Frónius 45/24, Weisz 16, Steier 3, Bea 2, Matejovics 8.
Csere: Mucza 13/3, Schwacz -, Martinez 3/3, Horváth 3, Vincze -.

Vasas Akadémia - Soproni Sportiskola/A 74-63 (22-14, 23-12, 18-19, 11-18)

Vasas: Lewis 17/6, Katona 8, Steier 2, Nshimba 16, Völgyi 6.
Csere: Somogyi 12/12, Keul 5/3, Csík 2, Bényi 5/3, Király 1, Schafarek -, Ábrahám -.

Sopron: Papp 2, Polgárdy 2, Németh 14/6, Füzy 6, Werner 18/9.
Csere: Schaul 15/15, Soós 1, Nagy -, Horváth Cs. 3, Garab D. 2, Garab G. -.

Soproni Sportiskola/A - Kosárlabda Akadémia Pécs 60-81 (19-22, 10-15, 18-22, 13-22)

Sopron: Papp 6, Polgárdi 15/12, Németh 11/6, Füzy 14/3, Werner 8.
Csere: Schaul 6/3, Garab B. -, Garab D. -, Nagy -, Soós Be. -, Horváth Cs. -.

Pécs: Bíró 2, Kucsora 33/15, Benke 2, Balázs 11, Omenaka 23.
Csere: Fülöp 4, Bálint 2, Riskó 2, Soós Ba. 1, Erdei 1, Feiszthammel -, Szavai -.

Budapesti Honvéd/A - Vasas Akadémia 75-82 (17-18, 18-28, 14-12, 26-24)

Honvéd: Kerpel-Frónius 15/6, Weisz 20/12, Nagy -, Bea 2, Matejovics 10.
Csere: Horváth 5, Martinez 10, Mucza 13/9, Vincze -, Schwarcz -, Steier R. -.

Vasas: Lewis 38/18, Katona 16, Bényi 4, Nshimba 8, Völgyi 12.
Csere: Somogyi 2, Keul 2, Csík -, Steier B. -, Ábrahám -.

Az A csoport végeredménye

1. Vasas Akadémia 3-0
2. Kosárlabda Akadémia Pécs 2-1
3. Budapesti Honvéd/A 1-2
4. Soproni Sportiskola/A 0-3

A B csoportban tegnap az már eldőlt, hogy a Körmend nyeri a négyest, hiszen mindkét egy győzelemmel álló csapatot megverték, a Szolnok pedig biztosan elesett a legjobb 4-be jutás lehetőségétől két vereségével. Ma a két együttes egymás elleni, tét nélküli találkozóját az egyaránt dupla-duplázó Samuel Taiwo (10 pont, 18 pattanó, 30 VAL) és Kovács Gábor (14 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 24 VAL) vezetésével az Olaj nyerte 71-57-re, miután egy egál első félidőt követően 21-2-re nyerték a harmadik 10 percet.

A másik mérkőzés igazi ki-ki meccs volt az elődöntőbe kerülésért. A MAFC szinte végig vezetett a Szombathely ellen, egyedül a 30. percben, 46-47-nél volt hátrányban a fővárosi gárda, ekkor azonban egy 9-0-s sorozatot mentek. A végjátékban 62-60-ra jött vissza a SZOKA, volt is esélyük az egyenlítésre és/vagy a győzelemre, de nem tudták ezúttal kihasználni a lehetőségeket, így győzött és a négy közé jutott a MAFC a 21 pontos, 21 pattanós dupla-duplát hozó Pápai Máté vezetésével.

MAFC - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 64-60 (17-10, 18-17, 16-20, 13-13)

MAFC: Kovács 5, Sebestyén 9, Jankovits 6, Vígh 11/3, Pápai 21.
Csere: Szanyi 12/6, Cserki -, Wendler -, Medgyesi -, István -.

Szombathely: Németh Ba. 3/3, Horváth B. 9/6, Kozma 13/6, Kiss 6/3, Durázi 12/3.
Csere: Rónai 9/9, Kovács -, Németh Be. 3, Horváth M. 3/3, Körömi 2.

Körmendi Törpördögök - Szolnoki Olaj KK 57-71 (13-12, 17-19, 2-21, 25-19)

Körmend: Doktor 14, Molnár L. 14/3, Németh Á. 7, Bordács 14, Oroszi B. 4.
Csere: Laczó -, Oroszi V. 3, Zsebe -, Murai -, Németh L. 1.

Szolnok: Frikker 7, Kovács 14/3, Rudner 13/6, Kiss -, Taiwo 10.
Csere: Mlcoch 9/3, Csák 10/6, Hajdu 8/3, Piukovics -, Vígh -.