Pécs-Vasas döntő a Morgen Ferdinánd U20-as bajnokságban

Óriási elődöntőt játszott egymással a Pécs és a Falco - előbbiek Antóni Csanád dudaszóra dobott "ziccerével" jutottak döntőbe. A másik ágon a MAFC és a Vasas is hatalmas csatát vívtak - hosszabbítás után nyert a pasaréti alakulat, így Pécs-Vasas döntőt rendeznek holnap.

Az 5-8. helyekért lejátszott első mérkőzésen a Budapesti Honvéd az első negyedben egy 9 pontos előnyt épített ki, ami nagyjából végig megmaradt a második felvonás során, az utolsó 10 perc előtt pedig 15 egységre nőtt a DEAC ellen (59-44). Úgy tűnt, simán nyer a Pintér Dávid (17 pont, 15 pattanó), Kerpel-Fronius Gáspár (15 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Kiss Ádám (9 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Vincze Balázs (16 pont, 7 pattanó) vezette fővárosi gárda, de az Opre Roland (19 pont, 16 pattanó, 6-6 gólpassz és kiharcolt fault), Kozák Márton (27 pont, 5 pattanó), Nemessályi Márton (8 pont, 6 pattanó, 2 blokk) vezette hajdúságiak nagyon megindultak felfelé - előbb egy 12-1-es szakasszal nyitották a záró 10 percet, majd a végjátékban többször is feljöttek egy pontra. Szalay Ákos (7 pont, 7 gólpassz) volt a végén a Honvéd nyerőembere triplájával és egy jó büntetőjével, a DEAC pedig nem tudott egyenlíteni, így végül 68-66-ra győzött a budapest csapat.

A második 5-8. helyért vívott összecsapáson a Tehetséges Fiatalok-Budapest majdnem a teljes első félidőben előnyben játszott, de nem tudott elhúzni az MTK Törökbálint együttesétől, 4 ponttal vezetett a félidőben a TF (30-34). A harmadik negyed első fele egyértelműen a Szabó Domokos (16 pont, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Stefan Filipovic (7 pont, 10 pattanó, 4 blokk), Buzás Bence (14 pont, 7 pattanó) trió vezette TF-é volt, amely 13 pontra húzott el ellenfelétől a 27. percre (37-50). Innen ugyan megindult felfelé az MTK, de a negyedik felvonás első 5 percét megint megnyomta a TF, 17 ponttal álltak jobban kevesebb mint 5 perccel a vége előtt (45-62). A végére nagyon feljött rájuk a Boinitzer Dávid (18 pont, 10 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Mohay Péter (15 pont, 14 pattanó) vezette, de Horváth Kristófot ezen a napon sérülés miatt nélkülöző törökbálinti gárda, de dobásuk már nem volt az egyenlítéshez vagy a fordításhoz - 67-63-ra győzött a TF.

Ezt követően jött a két elődöntő, elsőként a Falco és a PVSK-PANNONPOWER ütközete. Jobban kezdett a címvédő pécsi gárda, de a Falco a negyed végére átvette a vezetést (15-14), a második felvonásban pedig fej-fej mellett haladtak ugyan a felek, de egy 7-0-s szakasszal zárta a félidőt a Dancsecs András (20 pont), Kovács Bence (17 pont, 6 kiharcolt fault) és Németh Armand (16 pont) vezette, Perák Denist nélkülöző szombathelyi alakulat, ennyivel vezettek a nagyszünetben (40-33). A fordulás után Váradi Kornél legénysége tovább növelte fórját, volt 14 pont is a különbség a két együttes között (51-37), és 10 pont volt a differencia a két csapat között 10 perccel a vége előtt is.

A Demeter Attila (14 pont, 12 pattanó, 6-6 gólpassz és kiharcolt fault), Krnjajski Boris (11 pont, 6-6 gólpassz és kiharcolt fault), Dragasevic Veljko (19 pont, 6 kiharcolt fault), Kővágó-Laska Márk (10 pont) kvartett vezette Pécs sokkal dinamikusabban kezdte az utolsó felvonást, így több hullámban, de a 35. perc elejére egyenlítettek (67-67). Röpködtek a technikaik, a két alakulat pedig felváltva vezetett a végjátékban. Demeter egyenlített, majd Krnjajski vezetést szerzett a mecsekaljai csapatnak, amit Kovács egyenlített ki 4 másodperccel a vége előtt. Ennyi idő (illetve 3.4 másodperc) viszont elég volt Antóni Csanádnak (10 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda) arra, hogy bevigye egy viszonylag tiszta, de nehéz ziccerig a labdát a festékbe, értékesítette is a helyzetet, így dudaszóra nyert a tavalyi bajnok Pécs 77-75-re.

A másik elődöntő is hasonlóan szorosan alakult. A Vasas Budapest jóval jobban kezdett, 7-0-ra és 10-2-re is vezettek, de egész gyorsan felvette a fordulatszámot a MAFC is, és egy borzasztóan sok pontot hozó első negyed után mindössze egy pont volt a különbség a pasarétieknek (27-28). A második felvonást is jobban indította a Boros Márk (25 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 8 kiharcolt fault), Steier Bence (20 pont), Garamvölgyi Ákos (18 pont, 11 pattanó, 8 kiharcolt fault) és Andrássy Géza (23 pont, 9 pattanó, 7 kiharcolt fault) vezette Vasas, de 10 ponton kívülre nem tudtak kerülni - a MAFC nem szakadt le nagyon, de végig futott az eredmény után az első 20 perc során (47-50). A fordulás után a MAFC többször is átvette a vezetést, de akármikor megtették ezt, azonnal jött egy kisebb, 4-6 pontos roham a Vasastól - 3 pont maradt a piros-kékek előnye a záró felvonás előtt (68-71).

A negyedik negyedben 8-0-val nyitott a MAFC, 9-0-val válaszolt a Vasas, és nagyon fej-fej mellett zajlott a küzdelem. 83-80-as Vasas vezetés után jött Molnár Marcell (20 pont, 8 gólpassz, 3-3 blokk, szerzett és eladott labda, 7 kiharcolt fault) hármasa, Pápai Máté (23 pont, 13 pattanó) és Kucsora Csaba (27 pont) egy-egy duplája - 5 ponttal vezetett a MAFC az utolsó percben (89-84). Ez sem volt azonban elég, mert a végén jött Andrássy 2+1-e, egy-egy jó büntető a Vasas oldaláról, amivel egalizáltak a pasarétiek 5 másodperccel a vége előtt, és hosszabbítás lett a vége (89-89). A ráadásra ráadásul kipontozódott a MAFC összes igazi magasembere, a Vasas pedig Andrássy révén folyamatosan előnyben kosarazott, de megint nem tudták leszakítani ellenfelüket, Kucsora pedig 32.4 másodperccel a vége előtt egyenlített (98-98). Garamvölgyi két büntetője után a MAFC kihagyta a triplát, Kozma Norbert egy büntetőt értékesített, Molnár pedig nem tudott már betalálni, így 101-98-ra győzött végül a Vasas - ők játszanak holnap a címvédő Péccsel.