Legyőzte Grúziát az U18-as válogatott

A szoros első félidő után a másodikban érvényesítette akaratát csapatunk, így megszerezte első győzelmét a B divíziós Eb-n.

U18-as Európa-bajnokság, B divízió, csoportkör
Magyarország - Grúzia 87-74 (22-22, 20-19, 23-17, 22-16)

Magyarország: Somogyi 27/18, Takács 16/6, Dancsecs 17/9, Sitku 2, Fazekas 7/3.
cserék: Polster -, Csik 2, Kovács B. 2, Meleg 6, Tóth B. 8/6

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A hunbasket.hu összefoglalója:

A magyar férfi U18-as válogatott ma délután Grúzia ellen lépett pályára a szkopjei korosztályos, B divíziós Eb második játéknapján.

Az osztrák meccsel ellentétben itt támadásban kifejezetten jól kezdtünk, Somogyi Ádám 2+1-ével és Takács Milán triplájával nyitottunk, és az első percekben nálunk volt a fór (8-6). Ezt követően nagyon megálltunk azonban, és az Andronikashvili vezette ellenfél fordított, sőt, 5 ponttal meg is lépett (10-15). Nagyjából négy perc alatt mindössze egy kosarat szereztünk - nagyon kellett Takács kettese, majd Tóth Bence hármast értékesített, de hátrányunk nem csökkent a felvonás utolsó két percééig (15-20). Csík Richárd kosarával, illetve Tóth második hármasával volt meg az egyenlítés, 10 perc után döntetlen volt az állás (22-22).

A második felvonás elején Fazekas Máté közelről és távolról is betalált, de megint megálltunk elöl, szerencsére azonban a grúzok sem tudtak ekkor eredményesek lenni, továbbra is fej-fej mellett a két fél (27-27). Nem változott a helyzet a következő percekben sem: Kovács Bálint Benedek dupláját Somogyi és Dancsecs András is megtoldotta egy-egy hármassal, de ellépni csak a 18. percben tudtunk Dancsecs négy büntetője után (40-35). Grúzia összekapta magát, így a félidő végére egyetlen pontra csökkent a differencia (42-41).

A nagyszünetet követően Dancsecs a triplavonalon túlról volt eredményes, de azonnal jött rá a válasz, és továbbra is üldözték a mieinket a grúzok. Jelentősen jobban dobtuk a hármasokat, mint tegnap Ausztria ellen, Somogyi és Takács is betaláltak kintről, de a 25. percben még mindig csak két pont volt a különbség (53-51). Meleg Gergő, Takács és Somogyi révén egy 7-0-s szakaszt produkáltunk, és úgytűnt, ez lehet a találkozó döntő periódusa, miután 9 ponttal megléptek a mieink a 27. perc végére (60-51). A grúzok hármasára Somogyi bedobta negyedik tripláját, majd Sitku Márton zsákolt egyet, Forray Gábor csapata pedig 7 ponttal állt jobban 10 perccel a vége előtt (65-58).

A negyedik negyedet azonban pocsékul kezdtük, és Forray Gábor időkérése ellenére is egyetlen pontra zárkózott vissza Grúzia a 34. perc közepére (65-64). Dancsecs hármasával és Fazekas kettesével távolodtunk el hat pontra. Innen egyetlen egyszer, Maziashvili hármasával jött még vissza háromra ellenfelünk (72-69), de Meleg azonnal válaszolt a túloldalon, majd Somogyi bedobta ötödik hármasát is a 38. percben (77-69). Egy perccel később hatodjára talált be Somogyi a hárompontos vonalon túlról, és ezzel végleg eldőlt a találkozó (80-72). A triplákat 14/35-tel, 40%-kal dobó magyar válogatott végül 87-74-re győzött, ezzel 1-1-gyel áll két forduló után.

fotó: fiba.basketball