A forduló válogatottja - alapszakasz - 7. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának hetedik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a szolnoki és a körmendi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló, 9. forduló

Irányító
Desonta Bradford - Egis Körmend (3)

A Körmend kiütéses győzelmet aratott a TF ellen még november 10-én, Bradford pedig ezen a meccsen is kitűnően játszott - hetekig borzasztóan hasznosan kosarazott a válogatott szünet előtt. Az irányító a padról beszállva 21 pontot (8/10 dupla, 1/3 tripla, 2/3 büntető), 4 pattanót, 2 gólpasszt, 4 szerzett és 1 eladott labdát, 2 blokkot, valamint 2 kiharcolt faultot jegyzett, így alig több mint 24 perc alatt 29 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Reggie Johnson - Kaposvári KK (1)

A Kaposvár eddigi szezonjában nem sok köszönet van, de a ZTE elleni hazai meccs épp a jobb pillanatok közé tartozott. Johnson 21 ponttal (2/4 dupla, 4/6 tripla, 5/6 büntető), 8 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 szerzett és 4 eladott labdával, illetve 4-4 beütött és kiharcolt személyi hibával járult hozzá a Somogy megyei alakulat 15 pontos sikeréhez, így 33 perc alatt 28 VAL-t hozott a konyhára.

Kiscsatár
Vojvoda Dávid - Szolnoki Olaj KK (3)

A Szolnok sima meccsen verte a DEAC-ot, és ez többek között a válogatott vezérének volt köszönhető, aki rendkívül sokoldalú produkciót nyújtott. Vojvoda 23 perc alatt 15 pontot (4/5 dupla, 1/4 tripla, 4/6 büntető), 14 pattanót, 7 gólpasszt, 1 eladott labdát, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultot tett a közösbe, ami 30 VAL-t ért. Ennél volt egy 1-gyel jobb teljesítmény, de a TF ellen, úgyhogy ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Erőcsatár
Veljko Budimir - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

A Pécs nagyszerű szezont fut eddig, a Szedeák elleni győzelem során pedig a veterán horvát játékos volt a mecsekaljaiak legjobbja. Budimir 25 pontot szórt (10/12 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), emellett pedig 8 pattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett és 4 eladott labda, illetve 2-2 beütött és kiharcolt személyi hiba került még a neve mellé, ami 34 percnyi játékidő alatt 27 VAL-t ért.

Center
Csorvási Milán - Egis Körmend (1)

A Körmendnél nemcsak Bradford szállt be kitűnően a padról, hanem Csorvási Milán is. A center neve mellé kevesebb mint 21 perc alatt 19 pontot (7/11 dupla, 5/5 büntető), 8 pattanót, 3 gólpasszt, 2 blokkot, 1 szerzett labdát, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt faultot jegyezhettek fel a statisztikusok, ami 31 VAL-nak felelt meg. Ez volt a forduló legjobb egyéni teljesítménye, és bár a TF ellen jött ez össze Csorvásinak, ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Alan Wiggins - Sopron KC (1)

Csorvási és Bradford révén a legjobb cseréket a Körmend adta, de mindketten bekerültek az alapcsapatba is, így a Sopron amerikai játékosa kapott itt helyet. Wiggins az ASE elleni 10 pontos győzelem során 13 pontot (5/7 dupla, 0/1 tripla, 3/5 büntető), 8 pattanót, 2 blokkot, 3 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt személyi hibát ért el, ami 24 perc alatt 21 VAL-t ért.