Jó volt a Suns és a Sixers, győzött a Pacers

Nem hibázott a Cavs és a Jazz sem: ez történt az NBA 2023-as előszezonjának legutóbbi játéknapján.

Cleveland Cavaliers - Ra'Anana 120-89

A csere-Cavs sem hibázott. Mitchell, Garland, Strus, Mobley, Allen és Rubio sem lépett pályára clevelandi oldalon, de így sem volt kérdéses az ohióiak győzelme: az első negyedet 31-19-re nyerték, a nagyszünetben már 23 ponttal vezettek, és később is könnyedén menedzselték a jelentős különbséget - egy ponton már 36 egység is volt az előnyük. A B keret megfelelő fordulatszámon pörgött, egyénileg pedig a második körben húzott újonc, Emoni Bates lett a legjobb dobó, ő 16 pontot és 4/9 triplát tett hozzá a kispadról beszállva. Mellette Ty Jerome, Dean Wade vagy éppen Caris LeVert is jól mozgott, Damian Jones három blokkot osztott ki, amit kellett, lehetett, azt megcsinálta a csapat ezen az estén - ez volt az első győzelmük az idei előszezonban, zárásként még a Pacershez látogatnak el.

A Cavaliers legjobb dobói: Bates 16/12, Jerome 15/3, Wade 13/9, LeVert 13/9
A Ra'Anana legjobb dobói: Diakite 17/6, Weatherspoon 14/3, Bacon 14/3

Indiana Pacers - Atlanta Hawks 116-112

A kezdők között megvolt a különbség. A Hawksnál Young, Murray és Capela is kiülte a meccset, így az első sor elég tartalékosra sikerült, ami meg is látszott a játékon, mert összességében jelentősebb hátrányt hozott össze a gárda a Pacers Haliburton-Mathurin-Brown-Toppin-Turner ötösével szemben. Az első negyed ezzel együtt még egálszerűen zárult, aztán a másodikban szétkapta ellenfelét az Indy és a nagyszünetben már 73-46-ra vezetett, innen próbált meg visszajönni a Hawks a fordulást követően, ami Saddiq Bey (21 pont, 10 lepattanó) és AJ Griffin (15 pont, 3/4 tripla) vezetésével siekrült is, de nyerni már nem tudott az együttes. A Pacersnél Haliburton jó formát mutatott (15 pont, 8 gólpassz 23 perc alatt), Mathurin is hozzátette a magáét, Turner 3/3 triplával zárt, a padról pedig több shooter is jól célzott, köztük az elcserélni kívánt Buddy Hield vagy éppen az újonc Ben Sheppard - így 18 hármast süllyesztettek el csapatként, ami a 36 gólpasszal (!) együtt jelzi, hogy mennyire könnyedén működött a támadógépezet. Ezzel megvan az első győzelmük, az Atlantának pedig az első veresége három győzelmet követően, de Bogdanovicséknak sincs okuk szégyenkezni három kulcsemberük hiányában.

A Pacers legjobb dobói: Haliburton 15/6, Nesmith 15/9, Turner 13/9
A Hawks legjobb dobói: Bey 21/6, Hunter 16/3, Griffin 15/9

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 119-127

Szépen játszott a Philly. Embiid, Harden, Tucker, Harrell, House Jr. és Korkmaz nélkül állt ki a Sixers, és ezúttal Tyrese Maxey is kissé háttérbe húzódott, de így is nagyon élt Nick Nurse alakulata, amely 18 bedobott hármassal, 31 gólpasszal és 16 támadópattanóval zárta a mérkőzést. A vendégeknél nagyon sokat vállalt, és bár sokat is hibázott, de sok szép dolgot is megcsinált Kelly Oubre Jr., aki 21 ponttal és 4 gólpasszal szólt hozzá, Paul Reed és Tobias Harris 18-18 ponttal és hasznos játékkal segített, De'Anthony Melton 15 pontig, 8 lepattanóig, 10 gólpasszig és 4 labdaszerzésig jutott, és bár egyikük sem dobott igazán jól, de kellően aktívan voltak ahhoz, hogy a 34-21-re nyert első negyed után lehozzák és megnyerjék a találkozót. A Netsnél Ben Simmons 9 gólpasszára 8 eladott labda jutott, Spencer Dinwiddie egyetlen kosárral zárt, és bár Nic Claxton 6/6-ot, Cam Thomas pedig 18 pontot dobott, közel sem voltak olyan koncentráltak, mint ellenfelük: a támadópattanózást 16-8-ra vesztették el, de az eladott labdák 27-10-es (!) különbsége az, amit nem lehetett ellensúlyozni még úgy sem, hogy 17-tel több büntetőt harcoltak ki. Egyelőre még nem volt az igazi a Brooklyn, a Sixersnél viszont bizonyos dolgokkal elégedettek lehetnek a tartalékos felállást is beleszámítva - pár nap múlva a Hawks ellen zárják majd az alapszakaszt.

A Nets legjobb dobói: Thomas 18/9, O'Neale 13/12, Watford 13/6, Walker IV 13
A 76ers legjobb dobói: Oubre Jr. 21/9, Reed 18, Harris 18/6

San Antonio Spurs - Houston Rockets 89-99

Az utolsó negyedben fordított a Rockets. A Victor Wembanyamát ezúttal kiültető San Antonio kilenc ponttal nyerte az első negyedet, és vezetett már 14-gyel is az este folyamán, de a záró etapot nagyon megnyomta, 36-13-ra megnyerte, és így megfordította a küzdelmet a Houston. Összességében nem volt túl magas színvonalú az összecsapás, a Rockets oldalán két újonc, Amen Thompson és Cam Whitmore dobott 15-15 pontot, de mérsékelt hatékonysággal, viszont mindkettejüknek voltak extra látványos megoldásaik, Whitmore-nak például egy bődületesen nagy posztere - rajtuk kívül még Aaron Holiday játszott jól, de például Sengün 1/8-at, Brooks 2/8-at, Smith Jr. 3/8-at, Bullock pedig 0/2-t dobott mezőnyből kezdőként. A Spursnél Zach Collins (18 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz 22 perc alatt) igyekezett leginkább, és náluk a kezdő azért összeszedettebb volt, mint a Houstoné, de nagy csodákat ők sem csináltak, csapatként 37%-kal céloztak mezőnyből, 13 büntetőt hagytak ki és 18 labdát adtak el - egyik gárda sem lehet igazán büszke erre a teljesítményére.

A Spurs legjobb dobói: Collins 18, Sochan 13/3, Johnson 11/6
A Rockets legjobb dobói: Thompson 15/6, Whitmore 15/3, VanVleet 12/6, Holiday 12/3

Utah Jazz - New Zealand Breakers 114-94

Nem volt kérdés. A 31-11-gyel végződő első negyed során már megvolt a közte húsz, a Jazz pedig később sem sodorta magát veszélybe, könnyedén érvényesítette a papírformát úgy is, hogy meglehetősen takaréklángon égett: a kezdők 11-17 percet kaptak csak, és a padról sem játszott többet 17 precnél senki. Lauri Markkanen (15 pont, 7 lepattanó) és Walker Kessler (11 perc alatt 8 pont és 3 blokk) azért megmutatta magát, Jordan Clarksonnak, Ochai Agbajinak, vagy éppen az újonc Johnny Juzangnak is voltak villanásai, a nagy reményekkel húzott elsőéves Keyonte George 8 pontot tett hozzá 7 dobásból - nagyjából így összegezhető a mérvadónak semmiképpen sem nevezhető este a Utah szemszögéből.

A Jazz legjobb dobói: Markkanen 15/3, Clarkson 12/6, Agbaji 12/6
A Breakers legjobb dobói: Lamb 23/9, Jackson-Cartwright 19, Le'Afa 12/12

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 117-106

Újabb egy félidő remeklés a Sunstól. Az előszezon eddigi részében is azt láttuk, hogy a Phoenix nagyszerűen játszik, amíg fent vannak a kezdői, és ez most is így történt: az arizonai alakulat 13 ponttal nyerte az első negyedet, és 22-vel vezetett a nagyszünetben, mielőtt a második félidőre már pihenőt adott a kulcsjátékosainak. Devin Booker (19 pont, 4 gólpassz, 4/6 tripla, 18 perc) és Kevin Durant (19 pont, 4 gólpassz, 6/10 mezőnyből, 15 perc) volt a főkolompos, Bradley Beal 9 kiharcolt büntetővel jutott el 11 egységig, de Grayson Allen is hozzátett 13 pontot, és az is belefért, hogy a meghatározó szereplők közül Jusuf Nurkic és Eric Gordon kihagyta az összecsapást. Az egy félidőnyi jó játék végül hozta is a győzelmet, a tartalékos, többeket pihentető Blazersnek nem volt igazi válasza, csak közelíteni tudott Shaedon Sharpe (19 pont 50%-kal) és Skylar Mays (18 pont, 4 gólpassz) vezetésével, de nagyobb nyomás alá nem tudta helyezni ellenfelét. Az Év Újonca címért harcba induló Scoot Henderson 8 pontot dobott 5 gólpasszal és 3/11-es mezőnymutatóval, 5 eladott labdával és 4 faulttal 30 játékperc alatt, ő kicsit még keresi a helyét a rendszerben.

A Suns legjobb dobói: Durant 19/3, Booker 19/12, Allen 13/6
A Trail Blazers legjobb dobói: Sharpe 19/3, Mays 18/6, Walker 13/3, Reath 13/3

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!