A Cegléd nyerte az idegek harcát

A szombati játéknap két esti mérkőzése egyaránt nagy csatát hozott. A Cegléd egy végletekig kiélezett mérkőzésen 77-75-re győzött a BSE otthonában. A fiatal Vasas igen nagy küzdelemre késztette a Szekszárdot, ám az Atomerőmű 78-70-re győzött.

Fontos, igazi alsóházi rangadót játszott egymással a Városmajorban a BSE és a Cegléd. A vendégek kezdték igen jól a meccset, Mrozinska vezetésével 6-0-ra vezettek, a negyed derekán Orsó hármasa hozta közelebb a BSE-t. Károlyi ponterősségével próbálta hátára venni csapatát, kétszer is feljöttek egy pontra, de a negyed végén már hét ponttal is ment a Cegléd (16-23).

Úgy festett a rövid szünet után el is léphet a CEKK, főleg mivel Stefan Csupics is technikai hibát kapott, Kobolák pedig a helyére küldte mind a négy büntetőjét (18-27). Ezt követően viszont óriási rohamot produkált a BSE: Károlyi újabb hármast dobott, Tiba is rendre betalált, így egy 11-0-ás szakasszal már náluk volt az előny. A félidőig fej-fej mellett mentek a csapatok, váltott vezetéssel.

A nagyszünet után továbbra is kiegyenlített volt az összecsapás. Hegedűs Mónika kosarával 46-42-re vezetett a BSE, aztán Medgyessy öt pontjával már a Ceglédnél volt az előny. Egészen a 28. percig ezt őrizte is a CEKK, a hazaiak erejéből csak az egyenlítésig futotta, aztán Tiba büntetői és Karlócai távolija egy 10-0-ás BSE szakaszt fémjelzett (63-55).

A záró szakaszban a meccs képét tekintve jelentősnek mondható előnyét őrizte a BSE, Vukov távolija a 34. percben még mindig hat pontos előnyüket jelentette (70-64). Azonban Cymmer is hasonlóval jelentkezett, így ismét szorossá vált a találkozó – sőt Serbán pontjaival 75-72-re már a Celgéd ment. Hazai szempontból a legjobbkor jött Orsó ötödik hármasa, amivel az utolsó percbe 75-75-tel érkeztek meg a felek. A végén Serbán az utolsó másodpercekben viszont Medgyessy labdaszerzését követően betalált és mivel Károlyi távolija nem ért célt, így a Cegléd óriási csatában megnyerte a mérkőzést.

BSE-FCSM – Ceglédi EKK 75-77 (18-23, 24-19, 21-14, 12-21)

BSE: Orsó 21/15, Sonyák 2, Károlyi 22/6, Tiba 9, Vukov 7/3. Csere: Miháczi 2, Hegedűs M. 9, Katona Zs., Kovalcsik, Karlócai 3. Vezetőedző: Stefan Csupics

CEKK: Medgyessy 16/3, Cymmer 17/3, Orbán 6, Hegedűs R. 3, Mrozinska 11. Csere: Baksa 6, Serbán 6, Kobolák 6, Filipowicz D., Millner 6. Vezetőedző: Újhelyi Gábor

Beragadt a rajtnál a Vasas, ugyan 3-0-ra még vezetettek a vendégek, de a Szekszárd a 6. percre egy 15-0-ás (!) szakaszt produkált – Bálint és Theodorán is triplát szerzett. Nem roppant azonban össze a Vasas: a negyed végén Mányoky két távolijával csökkentettek hátrányukon.

A második negyedben viszont igen hamar ismét tíz pontra előnyét a Szekszárd, bár Müller közelijével egyszer közelebb jött a Vasas, ám a negyed vége a hazaiaké volt. Szvitlica és Scsekics kosaraival 41-24-nél komoly előnyre tettek szert.

A nagyszünetben talán a kelleténél is jobban megnyugodtak a szekszárdiak. Fokozatosan dolgozta le a tetemes különbséget a Vasas, Határ Bernadett többször is eredményesnek bizonyult a palánk alatt. A 21. perc 43-25-ös állását követően egy döbbenetes 17-0-ás rohamot produkáltak a fővárosiak mindössze öt perc alatt (43-42)! A vezetést nem sikerült átvenniük, mivel Scsekics egy hármassal törte meg csapata rossz szakaszát. Úgy tűnt a Vasasnál kissé bele is fáradtak a hátrány ledolgozásába, hiszen a negyed végére hat ponttal ismét a Szekszárd vezetett.

Az utolsó szakasz elején Pap révén tíz fölé is nőtt a hazai előny, de a vendégek Pusztai és Katona kosaraival a negyed végére még egyszer felzárkóztak (61-57). Határ is újra betalált, de Szepsi valamint Bálint kosaraival végleg a maga javára fordította a meccset a Szekszárd a végig jól küzdő Vasas ellen.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – MKB Euroleasing Vasas 78-70 (18-11, 23-14, 13-23, 24-22)

Szekszárd: Scsekics 17/3, Theodorán 7/3, Bálint 14/3, Szvitlica 8, Csek 2. Csere: Pap R. 16, Szepsi 11, Hajdú 3/3, Tamis. Vezetőedző: Magyar Gergely

Vasas: Pusztai 12/3, Katona Sz. 11, Bajnóczi 3, Mansare 5, Barnai 2. Csere: Mányoky 14/12, Határ 16, Koch, Müller 7. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

Kép (1.): cekk.hu
Kép (2.): jantner.hu