A PEAC-Pécsé a harmadik hely

A PEAC-Pécs szerezte meg az alapszakasz harmadik helyét, miután a második negyedtől végig vezetve, nagyon magabiztosan győzte le ki-ki mérkőzésen a Diósgyőr együttesét.

PEAC-Pécs – Work Force DKSK Miskolc 87-70 (16-22, 31-17, 24-19, 16-12)

A harmadik helyért hajtott mindkét együttes, így jó mérkőzésre számított mindenki a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A Fejest (távozott) és Ocsenást (sérült) nélkülöző miskolciak 10-8-nál még hátrányban voltak, aztán Raven és Sanford kosaraival egy 10-0-s szakaszt repesztettek. Dokics Zseljko időkérése valamelyest fel is rázta a PEAC-ot, de így is hat pontos hátránnyal mehettek rövid pihenőre.

Bukovszki hármasa nyitotta a második negyedet, aztán összekapta magát a Pécs. Jaeschke 2+1-e majd Fűrész hármasa után egy pontra zárkóztak (26-27). Úgy tűnt Sanford kosaraival tartja minimális előnyét a DKSK, de a 16. percben Dusanics kosarával átvette a vezetést a PEAC (34-33). Ehhez pedig érthető módon ragaszkodtak a pécsiek, akiknél Fűrész és Dusanics is eredményes volt távolról (44-37). Előbbi szenzációs napot fogott, a félidei dudaszó előtt beszórta harmadik hármasát is, így kiváló második negyedével meglépett a PEAC (47-39).

Jól zárta az első és jól kezdte a második félidőt is a PEAC. Barbour és Horváth Lilla pontjaival tíz pontra növelték előnyüket (57-47). Ezt az előnyt okosan játszva tartották is a hazaiak, a vendégnél pedig többnyire a két amerikai légiós próbálkozott faragni a hátrányukon, de Szamosi kosara után 14 ponttal vezetett a Pécs (69-55).

A záró szakasz elején sem engedték közelebb a Diósgyőrt, olyannyira nem, hogy a negyed negyedben már húsz ponttal is vezetett a PEAC (79-58). Hiába kezdett tehát kiválóan a DKSK, a pécsiek kiváló teljesítményt nyújtva a második tíz perctől kezdve a találkozót végig a kezükben tartva szerezték meg a számukra fontos győzelmet. A PEAC ezzel az alapszakasz harmadik helyén végzett.

PEAC-Pécs: Fűrész 19/9, Barbour 15, Csutorás, Horváth L. 12, Jaeschke 17. Csere: Dusanics 7/3, Szamosi 6, Czirják 9/3, Czukor 2, Demeter, Balla.

DKSK: Bukovszki 9/3, Raven 13, Skorics 8, Bozóki 8, Sanford 22. Csere: Reiner 1, Fürtös 8, Szabó P., Dubei 1.

Kép: peacpecs.hu (Rébay Viktor)