Bajai bravúr Diósgyőrben

Öt találkozóval ténylegesen is elindult a női bajnokság 2011/2012-es idénye. A délutáni mérkőzésen a Ferencváros a BEAC otthonában nyert, majd kora este négy összecsapásra került sor. A bajnoki döntőbe vágyó Győr Cegléden, a tavalyi bronzérmes ZTE a BSE otthonából, míg a címvédő Sopron pedig Szekszárdról hozta el a két pontot. A forduló meglepetését a Baja szolgáltatta: a négy év után visszatérő Diósgyőr kiélezett végjátékban kapott ki a bajaiaktól.

alt

ELTE-BEAC Újbuda – FTC 52-73 (12-20, 19-14, 9-23, 12-16)

BEAC: Szász (13/6), Csicsai (11/3), Horváth E. (-), Zsámár (4), Horváth Sz. (8). Csere: Guti (2), Katona (6), Cseh-Szombathy (4), Havasi (4), Brixel (-), Rakolcai (-). Vezetőedző: Balogh Judit

FTC: Englert (9/3), Ruják (6), Kovács K. (24/3), Vida (18/6), Turóczi (-). Csere: Russai (5), Süle (1), Tamás (4), Barnai (6), Kovács B. (-), Millner (-). Vezetőedző: Farkas Sándor

A Szlimák Hajnalka nélkül felálló Fradi 8-0-ás rohammal nyitotta a mérkőzést, majd Szász Emese két triplájával kezdett zárkózni a BEAC. A házigazdáknak a félidőig sikerült borsot törniük a vendégek orra alá, ekkor csupán három pont volt a hátrányuk.

A folytatásban aztán megléptek a zöld-fehérek: a Győrből érkezett Kovács Krisztina kiváló játékával (24/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eldöntötték a mérkőzést.

Atomerőmű KSC Szekszárd – UNIQUA-Euroleasing Sopron 44-78 (5-17, 10-25, 12-19, 17-17)

Szekszárd: Medgyessy (8), Szemerédi (-), Bálint (7), Licina (5), Cvetanovics (8). Csere: Baksa (1), Demeter (2), Fejes R. (8), Zele (5), Hajdú (-). Vezetőedző: Földi Sándor

Sopron: Fegyverneky (10), Zavecz (14), Gorbunova-Kurasova (7/3), Krivacsevics (13), Horti (8).  Csere: Fűrész D. (9), Krnjics (7), Szabó F. (2), Czank (2), Licskai (6). Vezetőedző: Székely Norbert

A címvédő soproniak két bajnokival a hátuk mögött várták a szekszárdi fellépésüket, amely így már számukra nem volt egyenlő a szezon nyitómérkőzésével. A Földi Sándor vezette vendéglátók magas szintű védekezéssel találták magukat szemben, aminek köszönhetően a Sopron hamar tetemes előnyre tudott szert tenni. A megnyugtató vezetés birtokában sem lazított a bajnok; az utolsó negyedben aztán mindkét edző a kiegészítő játékosait küldte pályára, ekkor sikerült döntetlenre hoznia a Szekszárdnak a játékrészt.

Ceglédi EKK – UNI SEAT Győr 52-82 (10-21, 16-25, 13-20, 13-16)

Cegléd: Cymmer (10), Orbán (7/3), Ruttner Zs. (11/3),  Dobrowolska (5), Serbán (10). Csere: Szabó D. (-), Filipowicz D. (3), Ruttner R. (6), Kobolák (-), Nagy N. (-). Vezetőedző: Ujhelyi Gábor

Győr: Ciglar (8), Simon Zs. (19/3), Rasheed (10), Őri (10/3), Nagy-Bujdosó (12). Csere: Laklóth (11/3), Vincze V. (4), Fürtös (4), Nagy D. (4). Vezetőedző: Fűzy Ákos

A nyáron alaposan megerősödött győriek az első perctől fogva kezükben tartották a találkozót, még úgy is, hogy Fűzy Ákos nem számíthatott a sérülése után lábadozó Semseire és két amerikai légiósára. Persze a ceglédieknek nem is a nyíltan a bajnoki döntőbe vágyó Győrt kell legyőzniük. A hazaiaknál a kölcsönbe érkező lengyel Cymmer bemutatkozása felemásra sikerült, az irányító 10 pontja és 8 kiharcolt faultja mellett 9 labdát is eladott. A Győr magabiztos játékkal gyűjtötte be a kötelező győzelmét.

altDKSK MISI – Bajai NKK 69-71 (29-8, 16-21, 13-24, 11-18)

Diósgyőr: Hadzovic (25/3), Czirják (5), Skorics (17/3), Farkasinszki (10), Budimir (10). Csere: Kántor (-), Ocsenás (2). Vezetőedző: Milen Vukicsevics

Baja: Scekic (15/6), Szepsi (10), Szabó P. (15), Kühn (-), Bozóki (18). Csere: Theodorán (5), Zygaite (8), Ferencz (-), Gorjanácz (-). Vezetőedző: Stevan Cupic

Négy esztendő után rendeztek újra élvonalbeli meccset Miskolcon. Az ugyancsak visszatérő Milen Vukicsevics edző úgy tűnt nem bízik semmit a véletlenre, hiszen szinte a teljes első félidőt a kezdőcsapatával játszotta végig. Az első negyedben gálázott a DKSK, aztán a folytatásban kezdett magához térni a Baja. A vendégek a harmadik negyed derekára tíz pontra zárkóztak fel, elsősorban a hibátlanul dobó Bozóki kosaraival.

A záró negyedben kezdett visszaütni, hogy a hazaiak szinte csere nélkül játszottak. Az utolsó másodpercekben Szabó Petra tempójával már a Baja vezetett, ez pedig a győztes kosarat is jelentette, hiszen az amúgy 25 pontig Hadzsovics elhibázta hárompontosát. Így jókora meglepetésre a Baja győztesen távozott a Diósgyőr otthonából!

BSE-FCSM – ZTE NKK 50-65 (15-28, 15-12, 7-12, 13-13)

BSE: Sonyák (3), Orsó (10/6), Tiba (10/3), Szondy (6), Bagi (4). Csere: Hegedűs M. (4), Miháczi (5), Vukov (3/3), Karlócai (3/3), Varga B. (2). Vezetőedző: Puskás Artúr

Zalaegerszeg: Szalay (20/6), Zsovár (9/3), Szélesy (2), Varga Zs. (9), Horváth Zs. (9). Csere: Ambrus (5/3), Czukor (6/3), Bukovszki (5). Vezetőedző: Gáll Tamás

Amilyen rosszul indult a meccse a BSE számára, annyira gyorsan sikerült rendbe tennie csapata játékát Puskás Artúrnak. A tavalyi szezonban bronzérmes zalaiak talán túl korán is hitték el, hogy sima győzelmet aratnak, aztán a második játékrészben visszajött a meccsbe a városmajoriaknak. A nagyszünet után rendezte sorait a ZTE és talán a vártnál nehezebben, de végül a remekül játszó Szalay Virág vezetésével győzelemmel kezdtek a bajnokságban.