Brnóban vesztettek először Ujhelyiék

Az eddig nyeretlen cseh Brno otthonában elvesztette veretlenségét az Ujhelyi Petrával felálló lengyel Wisla Krakkó.

Az A-csoportban csupán egy meccset játszottak a mai napon. Ezen a Jekatyerinburg egységes csapatjátékos nyújtva - hatan dobtak 10 vagy annál több pontot - a papírformának megfelelően biztosan verte a litván VICI Aistes csapatát, a végeredmény: 85-49.

A B-csoportban amelyben a soproniak is szerepelnek, a lengyel Polkowice egy végig kiegyenlített találkozón megszerezte első győzelmét, 68-65-re legyőzve az olasz Schiót.

Brnóban a hazai csapat gyorsan megugrott 8-4-rea Wisla ellen, ám többek között Ujhelyi Petra zsinórban dobott 4 pontjára alapozott 8-0-s futással fordított a lengyel együttes. Az első szakasz végül 16-16-tal zárult.

A második szakasz elején megugrottak a krakkóiak, de jelentősebb előnyre nem tudtak szert tenni. A félidő vége ráadásul a Brno csapatáé volt, mely fordítani tudott, s a szünetben 36-35-re vezetett. Térfélcsere után sem eresztették egymást a felek, váltott vezetés mellett a szakasz 51-49-es hazai vezetéssel zárult, miközben Petra több pattanót is lekapott.

A záró szakasz közepén 58-58 volt az állás, ám ahogy minden negyed, úgy a meccs vége is a Brnónak sikerült jobban, s végül 70-65-re nyert. A magyar center közel 26 percet játszott, 5/8-as mezőnymutatóval, s 4 büntetőjéből 2-t értékesítve 12 pontig jutott, emellett leszedett 5 lepattanót, és adott egy gólpasszt. A magyar center csapata legjobbja volt a plusz-mínusz mutató tekintetében, +3-mal.

Petráék csoportjában a Szpartak Moszkvában magabiztosan 86-68-ra verte a horvát Gospic együttesét, úgy, hogy a zárószakaszt a vendégek nyerték 35-19-re.