BSE bravúr a második fordulóban

Négy szombati mérkőzéssel megkezdődött a női bajnokság második fordulója. A legnagyobb meglepetés a Városmajorban történt: a BSE nyolc ponttal verte a PINKK együttesét. A ZTE a vártnál talán nehezebben győzött a Cegléd ellen, míg a Győr halvány kezdés után végül a várakozásoknak megfelelően nyert a Vasas ellen. A DKSK végig vezetve nyert a Szekszárd ellen.

ZTE NKK – Ceglédi EKK 76-70 (11-22, 22-15, 24-10, 19-23)

altIgen beragadt a rajtnál az idei évadban most bemutatkozó ZTE. A ceglédiek a lengyel Mrozinska vezetésével a 6. percben 12-5-re vezettek, sőt a negyed végén Orbán büntetőivel tíz pont fölé növelték előnyüket. A második negyedben sem sikerült tovább közelíteniük a zalaiaknak, olyannyira nem, hogy a 15. percben Cymmer hármasánál már 14 ponttal ment a Serbánt és Hegedűst is nélkülöző CEKK (19-33). Úgy festett mintha csak ekkor ébredtek volna a hazaiak és Vida valamint Mihajlova kosaraival igyekeztek zárkózni a félidőig (33-37).

A nagyszünet után Szalay ziccerével átvette a vezetést a ZTE, így a 23. percben időt is kért Újhelyi Gábor. Mindez nem zavara igazán a remek dobóformát kifogó Vida Annát – a kiváló bedobó kosaraival 47-42-re vezetettek a hazaiak. Nagyon elkapta a fonalat a ZTE, 43-42 után egy 14-2-es rohamot produkáltak. Az ekkor kialakított előnyt sikeresen őrizte Gáll Tamás együttese. A ceglédiek ugyan alaposan megnehezítették a ZTE dolgát, ám végül, ha igen nehezen is, de behúzta a meccset a hazai együttes.

ZTE: Szalay 19/9, Ambrus 8, Szélesy 2, Vida 23/9, Mihajlova 9. Csere: Horváth Zs. 6, Czank 3, Gensler, Varga Zs. 6.

Cegléd: Baksa 8, Medgyessy 4, Orbán 21/6, Kobolák 13, Mrozinska 11. Csere: Cymmer 8/6, Filipowicz D. 5.

BSE-FCSM – PINKK-Pécsi 424 71-63 (19-18, 15-16, 17-15, 20-14)

Károlyi Andrea hármasával 5-0-val kezdett a BSE, ám a folytatásban jobbára már a vendégek akarata érvényesült: Pénzes büntetőivel 16-8-ra vezettek. Aztán a negyedből hátralévő két percet alaposan megnyomták Stefan Csupics tanítványai, Orsó Viktória három triplát is bevarázsolt, így hazai előnnyel mehettek rövid pihenőre a felek.
A második negyedben beragadtak a felek, aztán Laczi hármasával egyenlített a 14. percben Farkas Sándor együttese (23-23), és a továbbiakban is kiegyenlített játékot hozott a találkozó.

A nagyszünet után sem tudott egyik csapat sem meglépni a másiktól, bár többnyire a BSE járt előrébb, 49-44-nél már-már tetemesnek volt mondható az előnyük. Úgy festett képtelen átvenni a vezetést a PINKK, sőt a 36. percben 60-54-re ment a BSE. Aztán Ruják tempójával két pontra jöttek fel a vendégek, így érkezett is Stefan Csupics időkérése. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Tiba két hármasával nyolc pontra nőtt a hazai előny, az utolsó percbe fordulva Orsó is eredményes volt távolról, 69-63-ra alakítva az eredményt. Ezt pedig már nem tudták ledolgozni a vendégek, Laczi kihagyott hármasára még Sonyák válaszolt büntetőkkel és ezzel legyőzte a BSE a PINKK együttesét.

BSE: Miháczi, Sonyák 13, Adamecz 15, Károlyi 5/3, Karlócai 2. Csere: Bagi, Katona 1, Tiba 14/6, Orsó 16/15, Vukov 1, Hegedűs 4.

PINKK: Ruják 4, Sarok 9, Laczi 13/3, Kovács K. 10, Brumermane 5. Csere: Pénzes 10/6, Török, Dorogobuzov 11/3, Kováts N. 1, Lengyel.

DKSK Miskolc – Atomerőmű KSC Szekszárd 80-69 (23-19, 22-16, 21-19, 18-15)

alt

A miskolciak ezúttal is nélkülözték a deréksérüléssel bajlódó Maja Skoricsot, ott volt viszont Brittainey Raven a csapatban, aki a nyitófordulóban 32 pontot szerzett. Ezúttal is ő és honfitársa Sanford vezérletével ragadta magához a vezetést a DKSK. Nem volt ez azonban jelentős előny, az Atom jól tartotta magát (23-19).
A második negyed úgy indult, ahogy az előző befejeződött: Reiner ziccerrel. A hazaiaknál Raven járt élen a pontszerzésben, míg a szekszárdiaknál Bálint és Pap volt rendre eredményes.

A nagyszünet után alaposan beálltak a felek a 10 pontos különbségre, a Diósgyőr nem tudott jobban meglépni, de Magyar Gergely tanítványainak sem sikerült csökkenteni a hátrányukon. A legnagyobb különbség Fürtös büntetőivel alakult ki 78-64-nél. A DKSK Raven újabb kiváló teljesítményével a második fordulóban is győzelemmel zárt.

DKSK: Bukovszki 5, Fürtös 11, Raven 28/6, Szabó P. 11/3, Sanford 13. Csere: Bozóki 8, Reiner 4, Ocsenás, Dubei.

Szekszárd: Scsekics 6, Theodorán 9, Bálint 4, Pap 8, Szvitlica 12. Csere: Csek 3, Tamis 9/3, Szepsi, Studer 4, Simon, Árvay.

HAT-AGRO UNI Győr – MKB Euroleasing Vasas 97-40 (20-13, 26-2, 27-14, 24-11)

altMondhatni, hogy meglepte a győrieket a fiatal Vasas, Bajnóczi triplájával 7-2-re vezettek. Sokáig tartotta is előnyét a vendégcsapat, aztán a 8. percben Rasheed triplájával egyenlített a bajnok (13-13). Összességében egy 14-0-s győri szakasszal zárult az első játékrész. A rövid pihenőt követően állva hagyta ellenfelét a Győr. A vendégek Mányoky kosarával még 22-15-re feljöttek a 12. percben, de a negyed további részében nem engedtek több pontot nekik a hazaiak, akik a kiválóan játszó, végül 31 pontig jutó Rasheed hármasával 46-15-re alakították az első félidő állását.
A folytatásban természetesen nem a győztes kiléte volt a kérdéses, így mind Fűzy Ákos, mind pedig Diósadi Deák Éva minden játékosának bátran adhatott lehetőséget.

Győr: Raksányi 2, Simon Zs. 14, Rasheed 31/15, Nagy-Bujdosó 8, Shegog 10. Csere: Kublina 8, Laklóth 20/12, Semsei, Őri 2, Nagy D. 2, Dobos.

Vasas: Mányoky 4, Katona 2, Bajnóczi 5/3, Mansare 9, Határ 6. Csere: Barnai 2, Koch 8, Hegedűs, Müller 4, Gocsmann.

Az UNIQA Euroleasing Sopron - PEAC-Pécs mérkőzést vasárnap, 17 órakor játsszák, honlapunk helyszíni beszámolóval jelentkezik majd az összecsapásról.

Kép (1.): gyorikosar.hu
Kép (slide): boon.hu