BSE fricska a Diósgyőrnek

A DKSK ellen szerezte meg második győzelmét a BSE. A Pécs nyerte a forduló rangadóját az FTC ellen. A Vasas jól tartotta magát Zalaegerszegen. Összefoglaló a 18. forduló mérkőzéseiről.

Ceglédi EKK – ELTE-BEAC Újbuda 93-57 (17-11, 22-14, 30-17, 24-15)

Magabiztos ceglédi sikerrel indult a bajnokság 18. fordulója. A ceglédi együttes a csütörtöki találkozón végig vezetve tudott győzni a BEAC ellen, amely 8-8-as állásig tudott csak lépést tartani Újhelyi Gábor tanítványaival. A vendégek Horváth Enikő 2+1-ével a 22. percben 40-28-ra tudtak még egyszer feljönni, de a CEKK már a 3. negyedben húsz pontra növelte előnyét, sőt Sosnowska büntetőivel már a harmincas határt is súrolták. Végül Serbánék könnyedén gyűjtötték be szezonbeli 6. győzelmüket.

Érdekességek a statisztikából:
CEKK:
Cymmer (11 p., 9 lep., 12 gólp., 5 labdasz.), Dobrowolska (15/9 p., 6 lep.), Orbán (13/3 p., 4 lep., 5 gólp.), Ruttner Zs. (14/6 p., 7 lep.), Serbán (13 p., 5/14 mezőny, 6 lep.).
BEAC:
Szász (14 p., 5/12 mezőny, 4 lep.), Horváth E. (9 p., 7 lep.), Rakolczai (7/3 p., 3/3 mezőny).

ZTE NKK – Vasas Basket 68-60 (21-12, 20-14, 13-18, 14-16)

Előzetesünkben úgy véltük akár szoros találkozót is hozhat a Vasas zalai vendégjátéka. Ugyan végül a papírformának megfelelően a ZTE hozta a mérkőzést, ám a fővárosiak egyáltalán nem vallottak szégyent a rutinosabb csapat ellen. Gáll Tamás együttese a már az első félidőben 16 pontig jutó Szélesy vezérletével 38-22-re is vezetett, de a folytatásban szűkített hátrányán a Vasas. Vida büntetőivel aztán 66-52-re ismét meglépett a ZTE, ám Teilane középtávolijával egy perccel a vége előtt 6 egységre is feljöttek a vendégek. A győzelmet azonban végül behúzták a hazaiak, akik továbbra is biztosan őrzik 4. helyüket a tabellán.

ZTE:
Szélesy (22/9 p., 8/9 mezőny, 3/3 tripla, 3/3 büntető, 6 lep.), Varga Zs. (6 p., 4 lep.), Vida (7/3 p., 1/6 mezőny, 6 lep.), Bukovszki (3/3 p., 1/1 tripla, 4 lep., 3 gólp.).
Vasas:
Teilane (15 p., 6/9 mezőny, 6 lep., 2 blokk), Mansaré (14 p., 7/10 mezőny, 4 lep., 3 gólp.), Szabó F. (4 p., 6 lep.), Adamecz (6 p., 1/5 mezőny, 4/4 büntető).

Pécs 2010 – FTC 73-59
(22-13, 19-23, 14-10, 18-13)

A forduló rangadójának kikiáltott mérkőzésen a pécsiek, ha úgy tetszik végig vezetve győzték le a Ferencvárost. Máshonnan nézve a Fradi ismét egy szoros találkozót bukott el a végjátékban. A zöld-fehérek a 33. percben Englert triplájával 59-53-ra közelítették meg a tavalyi ezüstérmest, de kulcspillanatokban a hazaiak keze nem remegett meg. Raksányi, majd Sarok is triplát szórt, így az utolsó percbe fordulva már 73-57-et mutatott az eredményjelző. A Pécs fontos győzelmet aratott, míg az FTC továbbra is marad az 5. helyen.

Pécs:
Quigley (14 p., 5/13 mezőny, 10 lep.), Raksányi (18/6 p., 2/2 tripla, 7 lep., 4 gólp.), Murphy (14 p., 7/8 dupla, 5 lep.), Laczi (10 p., 5/9 mezőny, 4 lep.), Szamosi (6 p., 3/4 dupla, 7 lep.).
FTC:
Szlimák (16 p., 4/7 mezőny, 6/6 büntető, 4 lep.), Englert (8/3 p., 2/7 mezőny, 4 lep., 4 gólp.), Turóczi (6 p., 3/8 mezőny, 2 lep.), Tamás (10/6 p., 2/4 tripla).

Atomerőmű KSC-Szekszárd – UNI SEAT Győr 64-88 (15-18, 13-22, 13-21, 23-27)

A győri együttes Hollingsworth és Simon nélkül lépett pályára Szekszárdon. A hazaiak sokáig jól tartották magukat, aztán a csapatkapitány Nagy-Bujdosó Nóra vezette vendégek a második negyedben megnyugtató előnyre tudtak szert tenni. Ekkor azonban sajnálatos módon tovább bővült a győri sérültek listája: ezúttal Edita Sujanova szenvedett térdsérülést. A szekszárdi együttes végig jól küzdött és a csak végjátékban alakult ki az addigi legnagyobb, 24 pontos különbség a felek között.

Szekszárd:
Bálint (19/3 p., 7/17 mezőny, 9 lep.), Fejes (14 p., 5/13 mezőny, 7 lep.), Demeter (11 p., 8 ea. labda, 7 kiharcolt f.), Tamis (5 p., 5 lep., 5 ea. labda).
Győr:
Nagy-Bujdosó (21 p., 7/10 dupla, 7/11 büntető, 11 lep., 5 gólp., 6 kiharc. f.), Rasheed (14/6 p., 4 lep., 3 gólp.), Vincze V. (9 p., 4 lep., 5 fault), Semsei (14/6 p., 6/6 büntető).

BSE-FCSM – DKSK MISI 78-67 (18-16, 21-21, 15-10, 24-20)

A mérkőzés előtt egyetlen sikerrel álló BSE ellen jó előjelekkel készülhettek a vendégek, hiszen sérülésüket követően visszatérhetett Reiner és Farkasinszki is. Mint később kiderült több okuk az örömre nem volt a diósgyőrieknek. Már a kezdés is remek volt a hazaiaknál, a 6. percben Károlyi duplája után 11-2-re vezettek – időt is kért Milen Vukicsevics. A DKSK a 11. percben Skorics kosarával vették át a vezetést (22-23), mindez azonban tiszavirág életűnek bizonyult. Ezt követően sokáig kiegyenlített volt a találkozó, majd a 3. negyed végén egy 11-2-es hazai szakasz következett. Ocsenás hármasával 58-55-re jött fel a Diósgyőr, de Orsó újabb triplája végleg megpecsételte a vendégek sorsát. A BSE hosszú ideje tört borsot ellenfelei orra alá, ám a győzelmek elmaradtak, ezúttal viszont teljesen megérdemelten gyűjtötték be második sikerüket.

BSE:
Szondy (19/3 p., 6/12 mezőny, 6/7 büntető, 5 gólp., 9 kiharc. f.), Bagi (9 p., 7 lep., 3 blokk), Orsó (11/3 p., 5 lep.), Károlyi (10/6 p., 2/7 tripla, 8 lep.).
DKSK:
Hadzsovics (21/3 p., 1/7 tripla, 8/10 büntető, 7 lep., 4 gólp., 11 kiharc. f.), Budimir (11 p., 12 lep.), Farkasinszki (12 p., 4/9 mezőny, 3 lep.), Skorics (9 p., 3/6 büntető, 7 lep., 5 ea. labda).

UNIQA-Euroleasing Sopron – Bajai NKK 89-57
(14-14, 26-11, 25-14, 24-18)

Roppant jól tartotta magát a mérkőzés elején a Baja, a 14. percben Szepsi kosarával még 20-19 állt az eredményjelzőn. Aztán a bajnok a hibátlanul célzó Fegyverneky vezetésével a félidőt egy 12-1-es szakasszal zárta. A harmadik negyedben aztán már a 30-as határt súrolta a különbség, Székely Norbert pedig a fiataloknak is bőven adhatott játéklehetőséget, Szabó Fanni 14, Vágvölgyi Petra pedig 8 ponttal és lelkes játékkal hálálta ezt meg.

Sopron:
Fegyverneky (21/3 p., 7/7 mezőny, 6/7 büntető, 4 lep., 5 gólp., 10 kiharc. f.), Horti (10 p., 10 lep.), Szabó F. (14/3 p., 6/9 mezőny, 4 lep.), Zavecz (8 p., 4 szerz. l., 3 blokk).
Baja: Bozóki (9 p., 3/8 mezőny, 6 lep.), Theodorán (10 p., 3/8 mezőny), Scsekics (6 p., 1/11 mezőny, 4/8 büntető, 6 lep., 4 gólp.), Kalocsai (7/3 p., 1/1 tripla, 4/4 büntető).

Kép (slide): boon.hu
Kép (1., 2.): mizopecsbasketball.hu