Csapataink kikaptak, légiósaink győztek

Az Uniqa Euroleasing Sopron, Fenerbahce elleni tisztes hazai veresége után az UNI Seat Győr jókora verésbe futott bele török földön, a női Euroligában. Öröm ugyanakkor, hogy mind a négy légióskodó játékosunk csapata sikerrel vette a fordulót - igaz Ujhelyi Petra sérülés miatt nem játszott a krakkóiaknál.

Galatasaray - UNI Seat Győr 99-46 (30-13, 27-12, 23-8, 19-13)

Az első három negyed nagyon egyoldalú játékot hozott, a tudásához méltón parádézó, 21 perc alatt 28 pontot dobó Diana Taurasi vezetésével gálázott a Galatasaray a megilletődött győri együttes ellen. A török csapat Simonék ellen szerette volna feledtetni a múlt hét végi váratlan bajnoki botlást, s ez sikerült is neki. Fűzy Ákos tanítványai közül egyedül az amerikai center, Quantira Hollingsworth tudta felvenni a versenyt a hazai játékosokkal. A meccs statisztikájában azért a nagy vereség ellenére - ha már kis pozitívumot próbálunk keresni egy 53 pont különbségű vereségben az az, hogy a győrieknek több mezőnykísérletük volt,mint ellenfelüknek - igaz csupán 23%-kal dobtak - s leszedtek 20 (!) lepattanót a török együttes palánkja alatt.

Érdekességek a statisztikából.

Galatasaray: Taurasi (21 perc, 28 p., 9/11 dupla, 2/2 tripla, 4/5 bünt., 5 lep, 4 gp.), Matics (18 p., 6/9 dupla, 6/6 bünt., 12 lep.), Charles (15 p., 6/11 dupla, 3/4 bünt., 6 lep.)

Győr: Hollingsworth (19 p., 9/14 dupla, 1/2 bünt., 11 lep. (6 támadó)), Ciglar (9 p, 2/12 dupla, 0/3 tripla, 5/8 bünt., 2 gp., 4 ea.), Rasheed (4 p., 1/6 dupla, 0/3 tripla, 2/2 bünt., 3 elp., 5 ea.)

A csoportban Honti Katáék visszavágtak a hazai vereségért az USK Praha csapatának, a Ros Casares 81-70-re nyert a cseh fővárosban. Pedig a meccs úgy indult, hogy a cseh csapat ismét megtréfálja a spanyol együttest, hiszen az első negyed után 29-19-re vezettek a hazaiak. A két középső negyedben egyértelműen érvényre juttatta nagyobb tudását a Valencia, e két szakaszt 43-25-re nyerve fordított, s végül biztosan nyert. Kata közel 12 percet kapott az új edzőtől, egyetlen triplakísérletét bevágta. Emellett a statisztikai lapjára egy eladott labda került. Az A-csoport többi meccsen is a papírforma érvényesült, a Jekatyerinburg biztosan nyert Kaunasban (56-88), a Bourges pedig otthonában gyűrte le a Gdyniát (65-49).

A B-csoportban, a soproniakéban a címvédő Perfumerias Avenida végig vezetve fölényes győzelmet (98-69) aratott a sorozat egyetlen nyeretlen csapatának, a francia Tarbes-nak az otthonában. A salamancai együttesben Vajda Nusi több, mint 17 percet játszva 5 pontig (1/2 dupla és tripla) jutott. Volt még 2-2 pattanója s gólpassza, valamint egy blokkja, hasznos játékkal vette ki részét a biztos győzelemből.

A C-csoportban Krivacsevics Tijana győzelemmel debütált az Euroligában spanyol csapatában, a Rivas Ecopolis együttesében. A madridiak végig vezetve 82-63-re verték a francia Montpellier együttesét. A magyar válogatott centere negyed órát játszott, s 6 ponttal zárt. Mezőnyből 3 kísérletéből 2 eredményes volt,s mindkét büntetőjét bedobta. Emellett 2-2 pattanót és szerzett, valamint egy eladott labdát jegyzett. Krakkóban a Wisla a sérült Ujhelyi Petra nélkül is biztosan vágott vissza a cseh Brnónak az őszi vereségért, Németh Bernadett volt együttese, a Good Angels Kosice pedig a magyar kapitányjelölttel, Stefan Svitekkel a kispadján 68-56-ra verte a Taranto együttesét.

Fotó: gyorikosar.hu