Császárék bravúrja Krivacsevicsék otthonában

"Magyaros" összecsapást rendeztek a múlt hét végén a spanyol élvonalban, s meglepetésre Császár Andrea együttese, a Joventud Mariana nyerni tudott a Rivas Ecopolis, azaz Krivacsevics Tijana csapata otthonában

Úgy látszik, a madridi csapatból sokat kivett az egyébként magabiztosan megnyert brnói Euroliga-összecsapás, s a jelek szerint Krivacsevics megítélésén nem sokat javított, hogy egy lepattanó híján dupla-duplát ért el a csehországi csatában. A kiegyenltett első szakasz után Császárék 6 ponttal megléptek. Térfélcsere után,a 3. negyedben megfelezte hátrányát a Rivas. A záró szakaszban aztán új erőre kapott a Mariana s 89-79-re nyert. Hogy a záró szakaszt 21-14-re megnyerték a vendégek, az elsősorban azért meglepő, mert mindössze 6 játékossal játszották végig a meccset, s 4 kosarasuk - köztük a magyar center - végig a pályán volt a vendégeknél.

Krivacsevics, miután 12 ponttal, s 9 pattanóval zárt Brnóban,  mindössze 12 perc lehetőséget kapott. Ezalatt 4 mezőnykísérletéből 2 volt sikeres, és a büntetővonalról is 50%-os pontossággal (1/2) célzott. Emellett 3 lepattanót és 1 labdát szerzett.
A másik oldalon Császár ismét kitett magáért. A mezőnyből 4/7-es találati aránnyal célzott, s mindkét büntetőjét értékesítette. Emellett lekapott 8 lepattanót, s volt 2-2 gólpassza és eladott labdája, valamint egy blokkja. Ezt a számsort kéretik annak a tükrében értékelni, hogy a másik oldalon centerposzton bizonyos Asjha Jones játszott, aki amerikai válogatott, s akivel szemben Andrea megállta a helyét, Jones 14 ponttal s 9 lepattanóval zárt - ráadásul Jones időnként pihenhetett is, 30 percet játszott.

Honti Katáék egy színvonalas első negyed után a másodikat 22-10-re nyerve biztos, 84-57-es győzelmet arattak a Cajarural ellen. Kata közel egy félidőt játszott a Ros Casares csapatában, s jól teljesített. A duplák és a triplák esetében is  2 kísérletéből 1 volt sikeres, és mindkét büntetőjét bedobta, Emellett 3 lepattanót kaparintott meg, s adott 4 gólpasszt - igaz 3 strigula az eladott labda rovatba is bekerült.

Vajda Nusi együttese, azok után, hogy az első negyedben még hátrányban volt, fokozatosan őrölte fel a Gran Canaria ellenállását. A Perfumerias 70-53-ra nyert, válogatott játékosunk negyed órát töltött a parketten. A 3 mezőnykísérete -1 dupla,2 tripla - ugyan sikertelen volt, ám a mezőnyben hasznossá tette magát. Amellett, hogy mindkét büntetőjét értékesítette, leszedett 5 pattanót, és adott 2 gólpasszt.

Ujhelyi Petra csapata, a Wisla Krakkó azok után, hogy a múlt hét közben az Euroligában "botlott" a Taranto otthonában - Petra 19 perc alatt 3/5-ös mezőnymutatóval, s egy rontott büntető mellett 3 lepattanót megszerezve 6 pontot dobott - fordulatos meccsen 72-64-re verte az LKS Siemens együttesét. Az első negyed után még 2 pontos hátrányban volt a Wisla, ám a két középső negyedet 47- 23-ra nyerte, így már bőven belefért, hogy a végén kiengedjen. Petra egy félidőt játszott, s 5/8-as dupla-, valamint 2/3-as büntető-mutatóval 12 pontig jutott, Emellett 5 pattanó került a statisztikai lapjára.