Csodálatos győri bravúr!

A női Euroliga A-csoportjának 10. fordulójában nem várt könnyű meccs a Győr együttesére. A magyar bajnok a Honti Katával és Olekszandra Kuraszovával felálló spanyol Rivas Ecopolist fogadta. A vendégek ugyan mindössze egy sikerrel előzik meg a győrieket a csoportban, ám Kublina valamint Shegog távozását követően alaposan meggyengülve várta a meccset a Győr.

HAT-AGRO UNI Győr – Rivas Ecopolis 78-72 (18-14, 18-20, 23-21, 19-17)

Győr, Egyetemi Csarnok

A rossz előjelek után két, a győrieknek kedvező hírrel indult a meccs: a vendégeknél Nichols lázasodott be még szerdán, így a center nélkül állt fel a Rivas – a hétvégi bajnokit könyöksérülés miatt kihagyó Hurst viszont ott volt a Győr kezdőcsapatában.

Nem meglepő módon két centerkosárral kezdte a meccset a Rivas, majd Rasheed szórt hármast faulttal együtt! A győriek igyekeztek előnyt kovácsolni a magassági hátrányukból és gyors befejezésekkel operálni. Jól tartotta magát a hazai csapat, amelyben az Euroligában is nagyon hamar bemutatkozhatott a 16 esztendős Dobos, aki azonnal egy tempóval jelentkezett. Másfél perccel a vége előtt 14-12-nél kértek időt a vendégek és Honti is érkezett a pályára, ám a negyed végéig tartotta előnyét a Győr.

A második negyedben is folytatta jó játékát a magyar csapat, ráadásul, amitől nagyon tartottunk sem igazolódott be: simán nyerte a lepattanóharcot is. A jól irányító Hurst passzából Laklóth szórt hármast, így a 14. percben már 25-17-et mutatott az eredményjelző. A vendégek továbbra is a palánk alatti játékot erőltették, de Rasheed gyors ziccere után sikerült megőrizni az előnyt. Henry 2+1-e és Kuraszova triplája fújt riadót a Rivasnál, így jókor jött Raksányi faulttal együtt szerzett kosara (36-27). Nem véletlenül érkezett a vendég időkérés, amelynek meg is lett az eredménye, hiszen egy 7-0-s rohammal válaszoltak a spanyolok. Dobos harcossága ért új támadóidőt, végül 36-34-gyel zárult a félidő.

A nagyszünet után sokan gondolták úgy, hogy lassan, de majd megtöri a nem csupán hősiesen, hanem okosan is játszó Győr ellenállását a Rivas. Henryvel továbbra is nehezen bírtak a hazaiak, a center kosarával 40-39-re fel is zárkóztak a vendégek, de Simon pontjaival ismét meglépett a Győr (48-41). Nagy-Bujdosó is remekelt támadásban, pedig a palánk alatt bizony nem volt könnyű helyzetben a győriek kapitánya (59-51). A negyed zárása viszont a vendégeké volt, az „odavágón” remeklő Cruz kosarával négy pontra jött fel a Rivas.

Kiválóan kezdte a záró szakaszt a Győr. A szenzációsan játszó Simon hármasa, valamint a rendkívül bátor Dobos 2+1-e után már 67-55 állt a táblán – érkezett is a menetrendszerű időkérés a túloldalon. Bár „normál” körülmények között örülünk Honti kosarainak, ezúttal azonban rosszkor jött Honti hármasa (69-60). A győrieknél azonban Őri szórt hármast. Persze a vendégek sem adták fel, és 74-62 után nyolc pontot szerezve visszajöttek a meccsbe. A végjátékban azonban megőrizte higgadtságát a Győr és Nagy-Bujdosó büntetőivel biztosította elképesztő győzelmét… és nem csupán azt! Bravúros sikerével ugyanis továbbjutott a csoportjából a magyar bajnok!

HAT-AGRO UNI Győr: Hurst 4, Raksányi 6/3, Rasheed 12/3, Nagy-Bujdosó 20, Őri 9/3. Csere: Dobos 7, Simon Zs. 17/3, Laklóth 3/3.

Rivas Ecopolis: Moreno, Cruz 10, Kuraszova 14/3, Morrison 4, Henry 21. Csere: Casas 12/3, Honti 7/3, Erkic 2.

Kép: Molnár Péter / Fibaeurope