Dumerc diadalra vezette a franciákat

Három negyeden át szinte fej-fej mellett haladtak a felek a nyitó nap előzetesen talán a legérdekesebbnek ígérkező összecsapásán, a brazil-francia meccsen. A befejező 10 perc aztán az európai együttes egyértelmű fölényét hozta, s a meccs végül simának tűnő francia sikerrel zárult.

Bár Erika vezérletével a brazilok 5-0-lal nyitottak, a szakasz közepén 15-11-re már a franciák vezettek. A negyed hajrájában aztán a brazilok szinte állva hagyták riválisukat. Az üldözőverseny a második negyedben is folytatódott, a brazilok időnként 5-6 ponttal megléptek, de a franciák többször is - mint Dumerc eredményessége révén a élidő végén is - utolérték őket.

Térfélcsere után annyit változott a helyzet, hogy az üldözöttből üldöző lett, azaz ekkor már többnyire, ha csak minimális különbséggel is, de már inkább a franciák vezettek, s a brazilok rohantak utánuk. A szakasz végén 3 pont volt az európai együttes előnye. A franciák a negyedik negyed elején mérték a döntő csapást a brazilokra, 3 és fél perc alatt egy Dumerc triplára és két Miyem duplára alapozva eg 11-4-es rohammal 10 ponttal megléptek s innen már nem volt visszaút, összességében a franciák küzdelmes meccsen a vártnál talán valamivel könnyebb győzelemmel kezdték meg olimpiai szereplésüket.

Brazília-Franciaország 58-73 (20-16, 14-18, 15-18, 9-21)

Ld: Erika 17, Karla 13/6, Adriana 9. ill. Dumerc 23/6, Miyem 8, Lawson 8/3.