Egerszegi feltámadás - diósgyőri diadal

Bár a harmadik negyed második felében már 16 ponttal is vezetett, később 4 pontos hátrányba került a Diósgyőr a ZTE ellen. Végül drámai csatában a Magyar Kupa bronzérmese kerekedett felül s szerzett előnyt a két győzelemig tartó párharcban

Work Force DVTK Miskolc - ZTE NKK 66-64 (20-18, 22-13, 11-16, 13-17)

Az egerszegiek bátran jól dobva kezdtek, a centre, Horváth Zsófia hármassal köszönt be. Bő 2 perc elteltével 8-4-re vezettek a vendégek, ám ekkor Maja Skorics vezérletével egy 6-0-sszakaszt bemutatva átvette a vezetést a Diósgyőr, amelynek helyzetét jelentősen nehezítette, hogy nem jött rendbe legeredményesebb játékosának, Ravennek a hátsérülése. A negyed közepén Szélesy triplájára Fürtös felelt hármassal. Ez utóbbi dobás egy 10-2-es hazai roham kezdetét jelentette, ám utána Szélesy újabb hármassal jelentkezett, s a fordulatos szakasz 2 pontos hazai vezetéssel zárult.

A második negyed a Magyar Kupa négyes döntőjében is remeklő Szabó Petra két duplájával  indult,  s amikor Bozóki is beköszönt 8 ponttal megugrott a Diósgyőr, Gáll Tamás,az egerszegiek mestere pedig időt kért. Utána Gensler és Bukovszki "váltott" triplát, majd Bozóki újabb villanásával 10 pontra nőtt a hazai csapat előnye. Pontosabban játszott a Skorics vezette Diósgyőr, a vendégeket Szalay és Gensler próbálta "meccsben" tartani, ám szünetre 10 pont fölötti előnyt szerzett a vendéglátó.

Kiegyenlített játékkal kezdődött a második félidő. Ennek elején ugyan Genslert nem nagyon tudták tartani a hazaiak, ám az újabb hármast dobó Bukovszki, valamint Sanford eredményességének köszönhetően a 27. percben 16 pontosra növelte előnyét a Diósgyőr. A negyed hajrájában Szalay vezetésével egy 12-2-es rohammal szorossá tette a meccset a ZTE.

A negyedik negyedet nyitó Gensler hármassal egyetlen triplányira zsugorodott a két csapat közötti különbség., Vida kosara után pedig 53-52-es diósgyőri vezetést mutatott a tábla a 33. percben úgy, hogy a 28-ban még 51-35 volt az állás. A "tarthatatlan" Gensler a vezetést is megszerezte a ZTE-nek. Tovább dübörgött az egerszegi csapat s leblokkoltak a hazaiak, a szakasz közepén már 4 ponttal vezettek. Igen hosszú idő után Bukovszki dobott akció kosarat hazai részről, de már a Diósgyőr futott az eredmény s ellenfele után. A hazaiak cserejátékosaik, Reiner és Fürtös villanásaival bő 3 perccel a befejezés előtt egalizáltak, sőt Sanford büntetőkből a vezetést is visszaszerezte a hazaiaknak. Vida büntetőkkel egyenlített, ám a végjátékra vezéregyéniséggé előlépő Sanford megszerezte a győztes kosarat a Diósgyőrnek.

Legjobb dobók: Skorics 16, Sanford 13, Bukovszki 10/6, Fürtös 9/6, ill. Gensler 27/9, Szalay 14, Szélesy 8/6, Horváth Zs. 7/3.

Fotó: Tóth Zsombor