Elvette a ZTE veretlenségét a Vasas

Pasaréten ért véget a Zalaegerszeg menetelése, a Pécs a Népligetből is győztesen távozott, a Sopron simán nyert Baján. Az első DKSK siker született meg a BSE ellen, míg a Cegléd a BEAC otthonában szerezte meg második sikerét.

ELTE-BEAC Újbuda – Ceglédi EKK 62-77 (16-23, 20-18, 10-18, 16-18)
BEAC:
Szász (6), Katona Zs. (7/3), Csicsai (15/3), Havasi (10), Zsámár (5). Csere: Horváth Sz. (16), Brixel (3), Rakolczai (-). Vezetőedző: Balogh Judit
Cegléd:
Cymmer (5/3), Orbán (17/3), Ruttner R. (11), Sosnowska (11), Serbán (19). Csere: Ruttner Zs. (5/3), Dobrowolska (9/3), Filipowicz D. (-). Vezetőedző: Újhelyi Gábor

Egészen az ötödik percig, 6-6-os állásig fej-fej mellett haladt a két csapat. A folytatásban viszont Serbán Anett vezérletével 20-10-re meglépett a Cegléd. A második játékrész elején tartották biztos előnyüket Orbánék, aztán a 18. percben Csicsai ziccerével 31-29-re zárkózott a BEAC.
Fordulást követően próbálkoztak közelebb férkőzni Balogh Judit játékosai, de a vendégek rendre jókor találtak be. A negyed végén csaknem tripla-dupláig jutó Orbán Katinka hármasával 59-46 volt az állás a CEKK javára. Az utolsó tízperc elején felpezsdült a meccs, mindkét oldal „gazdagodott” egy-egy technikai hibával. Serbánék a negyed derekán végképp érvényesítették fizikai fölényüket és végül 15 ponttal győztek, megszerezve ezzel idei második sikerüket.

Érdekességek a statisztikából:
Csicsai (15 pont, 5/14 mezőny, 6 lepattanó, 6 labdaszerzés), Horváth Sz. (16 pont, 7/12 mezőny, 5 lepattanó), ill.: Cymmer (5 pont, 2/7 mezőny, 7 lepattanó, 6 labdaeladás, 5 fault). Orbán (17 pont, 3/13 mezőny, 10/11 büntető, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 8 kiharcolt fault), Serbán (19 pont, 8 lepattanó), Dobrowolska (9 pont, 5 lepattanó), Sosnowska (11 pont, 6 pattanó).

Vasas – ZTE NKK 62-58
(26-13, 8-14, 12-17, 16-14)
Vasas:
Pál Sz. (14/3), Adamecz (8), Mansare (10), Szabó F. (6), Teilane (10). Csere: Pusztai (2), Kovalcsik (3), Bajnóczi (2), Velkey (2), Mányoky (5/3). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva
Zalaegerszeg:
Szalay (8), Szélesy (13/3), Zsovár (7/3), Bukovszki (10/6), Horváth Zs. (16). Csere: Varga Zs. (1), Czukor (2), Ambrus (1).

Jól kezdte a meccset a Vasas: a fővárosiak az első negyed közepén 10-3-ra vezettek. Gáll Tamás időkérését követően is őrizte, sőt növelte előnyét a Pál Szandra vezette Vasas. A negyed végén Kovalcsik kosarával 26-13-ra vezettek. Nagyon lassan ébredtek a vendégek, csak a 18. percben Szalay büntetőivel jöttek tíz ponton belülre.
Rengeteg eladott labda jellemezte a meccset, a hazaiak 31, a vendégek 18 labdát szórtak el.
A nagyszünet után Zsovár triplájával 36-32-re jött fel a Zalaegerszeg. Előbb ugyan növelni tudta előnyét a Vasas, de a 34. percben Szélesy hármasa majd Horváth Zsófia kosarával átvette a vezetést a ZTE (49-52). A hazai időkérés után felváltva estek a kosarak. 56-56-os állással léptek a felek az utolsó percbe: Adamecz tempójára Bukovszki válaszolt, majd előbbi és Mansare büntetőivel megnyerte a mérkőzést a Vasas. A találkozó érdekessége, hogy a hazaiak 28-14-re nyerték a lepattanókért vívott harcot.

Pál (14/3 pont, 3/6 mezőny, 7/8 büntető, 6 lepattanó), Mansare (10 pont, 4/7 mezőny, 3 lep., 3 gólp.), Szabó F. (6 pont, 6 lep.), Teilane (10 pont, 6 lep., 7 labdaeladás), ill.: Horváth Zs. (16 pont, 6/16 mezőny, 4/8 büntető, 1 lep.), Szélesy (13/3 pont, 5/8 mezőny, 8 labdaszerzés), Bukovszki (10 pont, 4/6 mezőny, 3 gólpassz).

Ferencváros – Pécs 2010 61-71
(16-28, 17-13, 11-19, 17-11)
FTC:
Englert (7/3), Ruják (12), Szlimák (12/6), Russai (6), Turóczi (12/3). Csere: Kovács K. (5), Vida (4/3), Tamás (3/3), Barnai (-). Vezetőedző: Farkas Sándor
Pécs:
Raksányi (10/3), Quigley (22/6), Sarok (2), Pilav (7/3), Murphy (16). Csere: Horváth L. (11), Csutorás (-), Laczi (2), Szamosi (1). Vezetőedző: Zseljko Djokics

A pécsiek Török Szilviát nélkülözték, hazai oldalon viszont ott volt a keretben Vida Anna. Quigley vezérletével ragadták magukhoz a vezetést a baranyaiak, a hazaiak pedig két ex-pécsi Ruják és Turóczi révén igyekeztek tapadni ellenfelükre. Az első negyed végére megnyugtató előnyre tettek szert a palánkok alatt egyértelmű fölényben lévő vendégek. A 16. percben 32-25-re zárkózott a Fradi, de Zseljko Djokics időkérése után újítani tudott a Pécs.
A folytatásban növelni tudta előnyét a tavalyi ezüstérmes. Quigley majd Horváth Lilla pontjaival 60-44-re vezettek harminc perc elteltével. Talán túlságosan is megnyugodtak ettől a vendégek, az FTC pedig a záró szakasz elején hatalmas rohamba kezdett. Ruják és Szlimák vezetésével egy 15-2-es szakaszt mutattak be, amivel három pontra zárkóztak. Quigley újabb távolija viszont demoralizáló volt a hazaiaknak, majd Horváth Lilla is betalált, így végül a Népligetből is győzelemmel távozott a Pécs 2010.

Turóczi (12 pont, 4/6 mezőny, 3/6 büntető, 7 lepattanó), Ruják (12 pont, 6/12 mezőny, 4 gólpassz), Szlimák (12 pont, 4/9 mezőny, 2/3 tripla), Vida (13 perc, 4 pont, 1/7 mezőny), ill.: Quigley (22 pont, 10/16 mezőny, 9 lepattanó), Murphy (16 pont, 7/12 mezőny, 8 lep.), Raksányi (10 pont, 4/12 mezőny, 5 lep., 5 gólp.).

Bajai NKK – UNIQA-Euroleasing Sopron 47-71
(6-19, 10-24, 16-19, 15-9)
Baja:
Scsekics (14/3), Theodoreán (4), Kovács D. (2), Kühn (-), Bozóki (7). Csere: Szabó P. (6), Szepsi (11/3), Ferencz (3), Gorjanácz (-), Jávor (-), Kaiser (-). Vezetőedző: Stefan Cupic
Sopron:
Fegyverneky (5), Zavecz (7), Kuraszova (13), Krivacsevics (12), Horti (7). Csere: Krnjics (8), Fűrész (6), Czank (3), Licskai (6), Szabó F. (4), Böröndy (-), Vágvölgyi (-). Vezetőedző: Székely Norbert

A hazai együttes Zygaité nélkül fogadta a bajnokot. Annak ellenére, hogy a Sopron kissé fáradtnak tűnt a hétközi Euroliga találkozó után a bajaiak nem tudták megnehezíteni Krivacsevicsék dolgát. A soproniak 14-0-ával kezdték a meccset: csak a 7. percben érkezett az első bajai kosár Bozóki révén. Meglehetősen egyoldalúan alakult a folytatás is, a 16. percben 32-8-ra, a félidőben 43-16-ra mentek a vendégek.
A nagyszünet után Székely Norbert egyre több lehetőséget adott a kiegészítő játékosainak is. A záró negyedben némileg kozmetikázott az eredményen a Baja, de a mai napon pillanatokra sem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát.

Scsekics (14 pont, 3/11 mezőny, 7/7 büntető, 4 lepattanó). Szabó P. (6 pont, 5 lep., 6 gólpassz), Szepsi (11 pont, 4/5 mezőny, 2/6 büntető), ill.: Krnjics(8 pont, 1/4 mezőny, 6/6 büntető, 11 lep., 3 blokk), Krivacsevics (12 pont, 3/9 mezőny, 6/6 büntető, 6 lep.), Zavecz (7 pont, 3/6 mezőny, 7 lep.).

DKSK-MISI – BSE-FCSM 57-53 (20-14, 10-14, 13-12, 14-13)
Diósgyőr:
Hadzsovics (12/3), Reiner (4/3), Skorics (12), Farkasinszki (15), Budimir (8). Csere: Ocsenás (2), Szabó B. (2), Kántor (2). Vezetőedző: Milen Vukicsevics
BSE:
Szondy (13), Orsó (15/3), Tiba (2), Hegedűs M. (6), Bagi (4). Csere: Vukov (8/3), Sonyák (5), Varga B. (-). Vezetőedző: Puskás Artúr

Jól kezdtek a hazaiak a két nyeretlen összecsapásán: Budimir kosarával a 7. percben 15-6-ra vezettek. Egészen a második negyed derekáig nyugodtan őrizte előnyét a DKSK (22-14), aztán Szondy Dóra vezetésével 12-0-ás (!) rohamot produkáltak a vendégek. A fiatal irányító 8 ponttal vette ki részét abból, hogy átvette a vezetést a BSE. A hazai időkérés után aztán Reiner hármasával visszavette a vezetést a Diósgyőr, amelyet a félidőig meg is őrzött.
A nagyszünet után ismét nyolc pontra nőtt a DKSK előnye, de Vukov hármasával zárkózott a BSE. Az utolsó negyedben folyamatosan fej-fej mellett haladtak a csapatok, váltakozó vezetéssel. Az utolsó percbe fordulva 55-53-ra vezetett a Diósgyőr. Egy labdaeladás után Hadzsovics büntetőből volt eredményes, majd Orsó kihagyott triplája után végül a győzelmet a DKSK szerezték meg – meglehetősen görcsös találkozón.

Budimir (8 pont, 4/5 mezőny, 14(!) lepattanó), Farkasinszki (15 pont, 6/11 mezőny, 10 lep.), Hadzsovics (12 pont, 3/12 mezőny, 5/11 büntető, 10 lep., 7 labdaeladás, 11 kiharcolt fault), Skorics (12 pont, 4/15 mezőny), ill.: Vukov (8 pont, 3/6 mezőny, 9 lep.), Szondy (13 pont, 6/15 mezőny, 5 lep., 3 gólp.), Orsó (15 pont, 6/13 mezőny).

Kép (1.): fradikosar.hu
Kép (2.): boon.hu
Kép (slide): vasas-basket.hu