Horti 15 pontja is kevés volt a bravúrhoz

Horti Dóra jó játékkal, ám csapata, a Wisla Krakkó vereséggel kezdte az idei Euroliga-sorozatot.

A Wisla úgy kapott ki 61-55-re Franciaországban, a Bourges otthonában, hogy az első 8 percben krakkói részről csak a magyar center tudott pontot szerezni - szám szerint hetet. Aztán amikor a negyed végén mások is besegítettek lengyel részről a pontszerzésbe, feljött 19-13-ra a Wisla. A küzdelmes,de alacsony színvonalú második negyed eredménye 8-8 lett. A 3. negyed elején 35-32-re feljött a Wisla, de a Bourges újítani tudott, egy 8-2-es futással megnyugtató előnyt szerzett. A záró szakasz közepén még 49-47-re feljött a krakkói csapat, de a Bourges ekkor egy 9-2-es "részhajrát" vágott ki, s végül 61-55-re nyert.

Horti Dórán múlt legkevésbé a még két amerikai sztárja, Katie Douglas és Tina Charles nélkül játszó krakkói együttes veresége. A center 5/8as mezőny és 5/6-os büntető-mutatóval 15 pontot dobott, s ezzel csapata legeredményesebb játékosa lett. Emellett a 32 percet a pályán töltő középjátékos leszedett 5 lepattanót.