Hortiék örülhettek Hontiék csarnokában

Spanyolországban a Rivas Ecopolis - Wisla Krakkó mérkőzésen mindkét oldalon a kezdő ötösben szerepelt a két együttes magyar kosarasa, Honti Kata, illetve Horti Dóra.

Az összecsapás, amelyen 66-62-es vendég, azaz krakkói siker született nem a két magyar játékosról szólt. A csapatok váltott vezetéssel szinte végig fej-fej mellett haladtak. A spanyol együttes legjobbja a korábbi soproni közönségkedvenc, az ukrán Olekszandra Kuraszova volt, aki 25 ponttal és 6 pattanóval zárt. Őt is felülmúlta Horti Dóra centertársa, az amerikai olimpiai bajnok Tina Charles, aki 31 pontos és 11 lepattanós dupla duplával fejezte be a meccset. Kata közel 25 percet játszott, nem szerzett pontot, volt 5 sikertelen kísérlete, leszedett 2 lepattanót s adott 1 gólpasszt, valamint volt 1 eladott és 2 szerzett labdája. Horti "Dodi" több, mint 22 percet töltött a pályán és 4-4 ponttal (1/4mezőny, 2/2 büntető) s lepattanóval zárta a meccset. valamint volt egy gólpassza. A két magyar lány közül ő lehetett boldogabb a meccs után.

Óriási mecset játszott Isztambulban a csoport sztárcsapatának, a Fenerbahcénak az otthonában a két magyar válogatott játékost is foglalkoztató Good Angels Kosice. Az első félidőben 10 pontos előnyt szerzett a török együttes, ám a harmadik negyedben jelentős részben a magára találó Quigley ponterősségének köszönhetően ledolgozta hátrányát a kassai együttes. A zárószakaszban izgalmas csatában szinte végig szűk hazai vezetéssel haladtak a csapatok. A remek izgalmas csatát végül 93-91-re nyerte a Fener. A kassaiak magyar válogatottjai kitettek magukért. Krivacsevics Tijana 11/3 ponttal (4/7 dupla,1/1 tripla) és 6 lepattanóval zárt, Quigley Alexandria pedig 14/6 pontig (4/8 dupla, 2/5 tripla) jutott.