Két sima idegenbeli

Az 5-10. helyért zajló középszakasz 7. fordulójának nyitómeccsén a PINKK-Pécs 86-51-re nyert még a hét közben a BSE ellen. A hétvégére két további mérkőzés maradt – nem sok babér termett a hazai csapatok számára, hiszen a ZTE és a Cegléd is könnyedén tudott idegenben győzni.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 56-85 (12-21, 11-23, 9-19, 24-22)

A hét közepén 11 pontos vereséget szenvedett Zalaegerszegen a Szekszárd, amelyben mandulagyulladás miatt ezúttal is hiányzott Dragana Szvitlica. A ZTE eddig még nem talált legyőzőre a középszakaszban és ezúttal is bizonyította erejét.

A zalaiak már az első negyedben tíz ponttal vezettek (3-13) és Czank kosaraival tartották is előnyüket. Sőt, a folytatásban fokozatosan növelte is különbséget a több jó egyéni teljesítményt is felmutató vendég csapat. A 19. percben Vida pontjaival már 20 pont volt közte.

A képlet a térfélcserét követően sem változott, a ZTE 31 ponttal is ment, így aztán a végjátékban mindkét edző a fiataloknak adott lehetőséget. Gáll Tamás együttese ezzel zsinórban hetedik győzelmét aratva őrzi veretlenségét a középszakaszban.

Szekszárd: Scsekics, Szepsi, Bálint 14, Roglics 1, Zele 14. Csere: Tamis 10/6, Pap R., Theodorán 2, Hajdu 3/3, Studer 6/6, Csek 6.

Zalaegerszeg: Szalay 8, Czank 18, Vida 15/6, Szélesy 11, Horváth Zs. 6. Csere: Gensler 19, Varga Zs., Ambrus 8, Dukai, Magyar.

MKB Euroleasing Vasas – Ceglédi EKK 41-70 (12-22, 10-12, 15-19, 4-17)

Két győzelemmel a háta mögött érkezett Pasarétre a Cegléd a nyeretlen Vasashoz.

A hazaiak egészen a 6. percig kiválóan tartották magukat, Katona kosarával 10-8-ra még ők vezettek. A negyed végén viszont Medgyessy és Cymmer is triplát dobott és tíz ponttal a CEKK járt előrébb. Volt még ereje közelítenie a Vasasnak, Határ Bernadett kosarával 19-23 volt az állás a 15. percben. A félidőre azonban ismét tíz pont fölé nőtt a különbség.

A harmadik negyed közepén aztán ellépett a Cegléd. Baksa kosarával már 21 ponttal mentek, de úgy tűnt tud még közelíteni a Vasas. Serbán hármasa viszont lehűtötte a kedélyeket és a záró szakaszban az elfáradó hazaiak már nem tudták tartani a lépést a Cegléddel, amely így harcban maradt a 7. helyért a Szekszárd ellen.

Vasas: Pusztai 4, Katona Sz. 6, Bajnóczi 2, Mansaré 8, Barnai 3. Csere: Hegedűs J., Koch 2, Mányoky 5/3, Határ 6, Fejes 4, Müller 1.

Cegléd: Medgyessy 11/6, Cymmer 13/6, Orbán 11/3, Serbán 5/3, Mrozinska 15. Csere: Hegedűs R., Chomac 4, Baksa 2, Millner 3, Filipowicz D. 2, Kobolák 4.