Kiszenvedett győri győzelem Pasaréten

A Győr nagyon nehezen nyert az utóbbi hetekben alaposan feljavuló, s ezt ismét igazoló Vasas otthonában, a Sopron viszont magabiztosan verte a Ferencváros együttesét. A nyeretlenek csatájából a BSE került ki győztesen, a másik alsóházi összecsapást pedig a Diósgyőr váratlanul magabiztosan nyerte Cegléden.

Vasas - UNI SEAT Győr 46-49 (10-17, 13-9, 6-13, 17-10)

Nem volt az a könnyed sétagalopp a kaunasi Euroliga-vereség után a győriek számára a fellépés a Vasas otthonában. Küzdelmes, "védekezős" meccset játszott az utóbbi hetekben remeklő fővárosi együttes a győriekkel. Az első szakasz után 7 ponttal a nyugodtabban kezdő Győr vezetett, ám szünetre 3 pontra feljött a védekezését rendező Vasas.

Szünet után Rasheed jórészt büntetőkből szerzett kosaraival ismét ellépett a Győr, ám a befejező tíz percben a Vasas mindent egy lapra feltéve Adamecz vezetésével próbált felzárkózni. A gyengén dobó, fásult győri csapat ellen az utolsó percre fordulva 2 pontra jött föl a Vasas, s labdája is volt, de az így is erején felül küzdő fővárosiak egyenlíteni, s fordítani nem tudtak. Ami még érdekesség, mindkét csapat hajszálra egyformán igen gyengén 50% alatt dobta a büntetőket (13/28)...

Érdekességek a statisztikából.

Vasas: Adamecz (17 p., 3/9 dupla, 2/3 tripla, 5/8 büntető, 7 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda), Teilane (12 p., 5/13 dupla, 2/5 büntető, 7 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 5 blokk), Pál (8 p., 1/8 dupla, 1/2 tripla, 3/5 büntető, 7 lepattanó).

Győr: Rasheed (12 p,, 2/5 dupla, 0/2 tripla, 8/13 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda), Hollingsworth (10 p., 5/8 dupla, 0/1 büntető, 6 lepattanó, 2 eladott labda), Ciglar (0 p., 0/8 dupla, 0/2 büntető, 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda).

Uniqa Euroleasing Sopron - FTC 89-60 (26-22, 23-16, 27-13, 13-9)

Sopronban a Fradi kifejezetten ügyes, jó játékkal kezdett, ám a Sopron ezúttal sokkal koncentráltabban játszott, mint legutóbbi hazai bajnokiján, a Diósgyőr ellen. Fegyverneky és Horti eredményes játéka révén szinte végig a hazaiak vezettek, de az első negyedben az ügyesen játszó, s jól dobó Fradi tapadt a hazai együttesre. A második negyedben Kuraszova villogott, a Fradi a csereként beállt Kovács mozgékonyságával, ponterős játékával próbálta tartani a lépést. A Sopron a harmadik negyed elején döntötte el a meccset, amikor Zavecz labdákat, majd könnyű kosarakat szerzett. A hazai előny 20 pont fölé nőtt. A záró szakasz elején Fűrész remek megmozdulásaival tovább nőtt a különbség, a Fradi beletörődött a vereségbe, a Sopron ezúttal bajnokcsapathoz méltó produkcióval rukkolt elő, amellyel a Fradi csak ideig-óráig tudott lépést tartani.

Sopron: Horti (20 p., 8/9 dupla, 4/4 büntető, 4 lepattanó), Fegyverneky (14 p., 1/5 dupla, 2/3 tripla 6/6 büntető, 3 szerzett, 1 eladott labda, 6 gólpassz), Krnjics (13 p., 4/6 dupla, 5/6 büntető, 6 lepattanó).

FTC: Kovács (10 p., 2/4 dupla, 0/2 tripla, 6/6 büntető, 2 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Szlimák (10 p., 2/3 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető, 2 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Vida (10 p., 5/6 dupla, 0/5 tripla, 2 lepattanó, 2 eladott labda).

BSE-FCSM - ELTE-BEAC Újbuda 71-64 (25-12, 14-20, 15-11, 17-21)

Szokásával ellentétben ezúttal kifejezetten jól kezdett a BSE. A nyeretlenek összecsapásán Szondyék az első negyedben szereztek annyi pontot, mint amennyit az évad során az eső  meccsén a teljes játékidő alatt. Igaz akkor a bajnok, most pedig a másik nyeretlen együttes volt az ellenfelük. Amint az várható volt, a BEAC nem esett szét, szívósan küzdött, harcolt. Balogh Judit tanítványai többször is megközelítették riválisukat, de a remek első negyedben szerzett előnyéből a kritikus helyzetekben újítva 7 egységnyit megőrzött a BSE, így Puskás Artúr tanítványai örülhettek az első győzelemnek.

Érdekességek  a statisztikából.

BSE: Szondy (16 p., 4/12 dupla, 1/1tripla, 5/5 büntető, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Orsó (12 p., 2/3 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető, 4 szerzett 1 eladott labda), Bagi (10 p., 5/12 dupla, 6 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Vukov (13 perc, 8 p., 4/7 dupla, 0/1 büntető, 7 lepattanó).

BEAC: Katona (16 p., 3/7 dupla, 1/4 tripla, 7/8 büntető, 4 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Zsámár (15 p., 4/10 dupla, 7/9 büntető, 7 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda), Horváth Sz. (10 p., 4/7 dupla, 2/2 büntető, 9 lepattanó, 2 gólpassz), Szász (10 p., 5/9 dupla, 0/2 tripla, 4 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda).

CEKK - DKSK-MISI 43-69 (12-14, 9-18, 5-21, 17-16)

Az első negyed a várt hatalmas küzdelmet hozta az alsóházi összecsapáson, majd a két középső szakaszban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a Diósgyőr, e két negyedben 25 ponttal kerekedett ellenfele fölé, s ez el is döntötte az összecsapás, a DKSK meglepően biztos győzelmet aratott a Cegléd otthonában, a hazaiaknál senki nem jutott 10 pont fölé, több kulcsjátékos is formán kívül játszott, míg a vendégeknél hozták magukat a meghatározó játékosok.

CEKK: Cymmer (9 p., 2/8 dupla, 1/3 tripla,  2/2 büntető, 2 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Ruttner R. (8 p., 4/7 dupla, 0/2 tripla, 5 lepattanó), Serbán (7 p., 2/11 dupla, 1/2 dupla, 5 lepattanó), Orbán (4 p., 1/6 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető).

Diósgyőr: Hadzsovics (23 p., 2/4 dupla, 5/11 tripla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz), Farkasinszki (18 p., 8/10 dupla, 2/2 büntető, 10 lepattanó), Reiner (13 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 2 eladott labda, 1 gólpassz).

Fotó: nyugatmagyar.hu