Krivacsevics és Quigley már a Final 8-re készülhet

A Good Angels Kosice - Krivacsevics Tijana és Quigley Alexandria csapata - salamancai győzelmével már bejutott a női Euroliga nyolcas döntőjébe. Szinte hihetetlen, mindössze 88 pontot hozó meccsen Krakkóban kikapott a kedden Bourges-ban diadalmaskodó Wisla , így Horti Dóráékra még egy franciaországi utazás vár. Honti Kata és Vajda Nusi együttese szintén még egyszer utazhat, méghozzá olasz földre, Schióba. Ők viszont nyilván örülnek ennek, hiszen csapatuk, a Rivas magabiztos hazai győzelmével életben tartotta reményét a Final 8-re. A két mindent eldöntő ki-ki meccsre jövő szerdán kerül sor.

Döbbenetes meccsen szalasztott el óriási esélyt Horti Dóra együttese, a Wisla Krakkó. A továbbra is külső alapembereit nélkülöző Wisla csapatánál is bebizonyosodott, hogy egy fecske nem csinál nyarat. A Beard-öt, Ouvinnát és Pillipset is nélkülöző krakkói csapat hazai pályán 40 (!) pont alatt maradt saját pályáján, 50-38-ra kapott ki. És ami szintén hihetetlen, a 38 Wisla pontból 28-at dobott Tina Charles, a többiek együttesen szereztek írd és mondd 10-et...Charles amúgy jó mezőnybeli dobószázalékkal (12/22 54,5%) szerezte pontjait, s 7-ből 4 büntetőt dobott be 15 lepattanó begyűjtése mellett.

Horti Dóra 13 percet játszott, volt 3 rossz mezőnykísérlete s 4-ből 2 jó büntetője. 2 pontja mellett volt 3 lepattanója és 1-1 szerzett és eladott labdája. Az igazán nagy "betlit a Wisla neves belga hátvédje, Anke De Mondt "terítette" a krakkói parkettre 1/13-as 7,7%-os mezőnymutatóval...

Honti Kata és Vajda Nusi csapata, a spanyol Rivas Ecopolis kiegyeníitett első negyed után a másodikban "robbantva", azt 25-8-ra nyerve eldöntötte a meccset a maga javára. Szünet után már mindkét csapatban sokat pihentek a meghatározó játékosok, a szakvezetők már a mindent eldöntő 3. meccsre gondoltak. A Rivas 75-47-re győzött. Kata nem egészen 15 percet játszva 1/3-as mezőnymutatóval 2 ponttal zárt,mellé volt 2-2 lepattanója s eladott labdája. Vajda Nusi 2/6-os dupla, 0/4-es tripla s 1/3-as büntető mutatóval 5 ponttal zárta a meccset. 28 és fél perce alatt emellett leszedett 7 lepattanót - ebben csapata legjobbja lett - szerzett 3, eladott 2 labdát s 1 olasz dobást blokkolt.
Óriási meccs lesz szerdán Schióban...

A Good Angels Kosice csapatában Quigley remekelt Salamancán a második. A válogatott bedobó 17 pontot szerzett az első félidőben, amelynek végén 16 ponttal vezetett a kassai együttes. A záró szakaszt 8-0-lal indító Salamanca feljött még 10 pontra. Ekkor rendezte sorait a Kassa s többek között Quigley újabb pontjaival végig tartotta a 10 körüli előnyét s végül 74-64-es győzelmével beverekedte magát a Final 8-be. Quigley Alexandria a mezőny legeredményesebb játékosaként 23/3 ponttal (7/13 dupla, 1/1 tripla, 6/6 büntető) 4 lepattanóval és 1 assziszttal zárt - bő 32 perc alatt. Krivacsevics Tijana közel 17 percet töltött a pályán s 6 pontot (1/5dupla, 4/4 büntető) és 3 lepattanót szerzett, valamint eladott 1 labdát..

A Kassa és a Győrt nagy nehezen "legyűrő" Fenerbahce mellett a Targoviste otthonában 68-63-ra diadalmaskodó Szpartak Moszkva, a másik török együttes, az isztambuli 49-48 után Prágában 78-63-ra nyerő Galatasaray, valamint nagy meglepetésre az Orenburg idegenbeli legyőzése után odahaza 76-70-re diadalmaskodó lengyel Polkowice is kvalifikálta magát a jekatyerinburgi Final 8-ba.