Magyar bravúrok a magyar-szlovák középszakaszban

Két bravúros magyar győzelmet hozott a magyar-szlovák középszakasz 7. fordulójának szombati játéknapja. A DVTK hazai pályán fantasztikus első félidei játékával verte a Somorját, míg a Sopron visszavágott a Rózsahegynek a februári vereségéért és elvette a szlovákiai csapat veretlenségét a sorozatban.

A magyar alsóházban a BSE pontszegény meccsen egyetlen ponttal nyert a Vasas otthonában.

Work Force DVTK Miskolc – SBK Samorin 80-67 (23-8, 24-15, 15-16, 18-28)

Miskolc, magyar-szlovák középszakasz, 7. forduló. V.: Cziffra, Gorka, Pozsonyi

Azt a Somorját fogadta a DVTK, amely a szlovákiai mérkőzésen 13 ponttal nyert Peresztegi Nagy Ákos csapata ellen, de legutóbb a Győrt is magabiztosan győzte le. A miskolciakra a Rózsahegy és a Kassa elleni papírforma vereség után rendkívül fontos meccs várt a harmadik hely eléréséért.

A tétnek megfelelő intenzitással kezdett a Diósgyőr, a 8. percben Raven kosaraival már 21-6-ra vezetett a magyar csapat. Az álomszerű kezdés után sem vett vissza túlságosan a tempóból a DVTK.

A második játékrész elején feljött 11 pontra a Somorja, de előbb Szabó Petra majd Fürtös triplájával újítottak a hazaiak. Sőt, a félidő végén tovább növelte előnyét a parádésan játszó Diósgyőr, amely a nagyszünetben 24 ponttal vezetett (47-23).

A folytatásban kiegyenlítetté vált a mérkőzés, a különbség így azonban nem változott jelentősen. A vendégeknél főleg az ex-pécsi Murphy járt élen ekkor a pontszerzésben, de inkább védekezésben kapta egy kicsit jobban össze magát a szlovákiai gárda. Ennek ellenére a 28. percben 27 ponttal is ment a DVTK és a negyed végére is csak eggyel csökkent a félidei különbség (62-39).

A záró szakaszra eldőlt a találkozó, így a Diósgyőr valamelyest visszavett a tempóból. A Somorja a 34. percben visszajött húszon belülre, sőt nagy hajrával 74-64 is volt az állás, de ez már későinek bizonyult, így a DVTK összességében magabiztosan nyert és komoly esélye nyílt a harmadik hely megszerzésére.

Diósgyőr: Bukovszki 12/6, Raven 19/3, Skorics 9/3, Bozóki 13, Sanford 2. Csere: Szabó P. 9/3, Fürtös 7/3, Dubei 4, Ocsenás 3, Reiner 2.

Somorja, ld.: Ciappina 20/18, Hicks 13, Murphy 11.

MBK Ruzomberok – UNIQA Euroleasing Sopron 62-76 (14-27, 18-17, 13-12, 17-20)

Rózsahegy, magyar-szlovák középszakasz, 7. forduló.

A visszavágás is fűthette a Sopron gárdáját a Rózsahegy elleni idegenbeli mérkőzésen, hiszen a magyar éllovas február elején Stefan Svitek csapata ellen súlyos vereséget szenvedett hazai környezetben. Nehezítette a soproniak dolgát, hogy egyik legjobbjuk Shenie Johnson nélkül álltak ki.

Így is kiválóan kezdte a meccset Székely Norbert együttese. Az első negyed derekán már átlépte a tíz pontot a különbség, a 8. percben 21-8-ra vezetett a magyar-szlovák bajnokságban még veretlen Rózsahegy ellen a Sopron. A negyed végén tartották 13 pontos előnyüket Milovanovicsék (14-27).

Az ekkor kialakított vezetését biztosan őrizte a Sopron, a nagyszünetre sem tudott közelíteni a Rózsahegy. A harmadik negyed végén 11 ponttal, 56-45-re vezetett a magyar csapat, de a záró szakasz elejét nagyon megnyomta a Rózsahegy. Egy 10-0-s szakasszal egyetlen pontra zárkóztak (55-56), szerencsére Milovanovics ismét megvillantotta zsenialitását, így újítani tudott a Sopron és 35. percre ismét leszakította ellenfelét. A zöld-sárgák bravúros győzelmet arattak és elvették a Rózsahegy veretlenségét a magyar-szlovák középszakaszban.

Ruzomberok, ld.: Lukacovicová 10, Andersson 8, Parker 8, Cernáková 8/3.

Sopron: Fegyverneky 12, Zsovár 9/3, Holt 10, Milovanovics 22/9, Krnjics 19. Csere: Cserny 4, Licskai, Szabó F., Vágvölgyi.

MKB Euroleasing Vasas – BSE-FCSM 44-45 (11-16, 10-11, 19-6, 4-12)

Budapest, Pasarét, középszakasz 5-10. helyért, 9. forduló. V.: Németh Cs., Horváth A., Benedek

Mindkét csapat vereségek sorozatával készült a fővárosi rangadóra – a BSE legutóbb ugyan szerencsétlen körülmények között kapott ki Szekszárdon. A vendégek kezdték jobban a meccset, az első negyedben 5-6 ponttal jártak előrébb. A folytatásban Sonyák kosaraival 24-15-re léptek meg, de a félidőre Mansaré pontjaival közelíteni tudott a Vasas (21-27).

A második félidőben jelentős fordulatot vett a mérkőzés. A hazaiak a 24. percben a vezetést is átvették és Mansaré valamint az ismét dupla-duplát jegyző Barnai révén 40-33-ra vezettek. Az utolsó negyedben viszont ismét változott a játék képe: a Vasas képtelen volt a gyűrűbe találni, csaknem 9 percen át nem szereztek pontot, így a szintén sokat hibázó BSE 42-40-re fordított. Az utolsó percbe fordulva Mányoky hármasával még visszavette a vezetést a Vasas, de a végén Orsó távolija a BSE minimális győzelmét jelentette.

Vasas: Pusztai 5, Katona Sz. 2, Bajnóczi 2, Mansaré 15, Barnai 10. Csere: Mányoky 8/6, Koch, Hegedűs J. 2, Fejes.

BSE: Katona Zs. 6, Orsó 13/9, Adamecz 2, Tiba 7/3, Bagi 5. Csere: Sonyák 10, Zsilinszky, Vukov, Miháczi 2.