Megint csak egy kicsi hiányzott a Sopronnak

altMegint közel olt a bravúrhoz, de ismét kikapott idegenben az Uniqa Euroleasing Sopron a női Euroligában. Székely Norbert együttese az oroszországi Orenburgban maradt alul 4 pont különbséggel, ismét erőn felül helytállva. Sajnos az orenburgi őszben nem egy de két soproni "fecske" sem csinált nyarat. Jelena Milovanovics és különösen a nála is hatékonyabban játszó Shenise Johnson extra egyéni teljesítményével nagyon megnehezítette az orosz együttes dolgát, de mivel támadásban más nem tudott melléjük felnőni, nyerniük most sem sikerült a soproniaknak.

Nagyezsda Orenburg - Uniqa Euroleasing Sopron 73-69 (17-16, 13-17, 21-13, 22-23)

Jól kezdett az Uniqa, 4-0-ra, majd 12-7-re is vezetett. ám a negyed végén Perovanovics és Danyilocskina kosaraival - ők ketten ezt az egy-egy kosarat jegyezték az egész meccsen - fordított az Orenburg.. A második negyed elején még vezettek a hazaiak, ám a 14. és a 17. perc között elsősorban Milovanovics eredményessége révén 21-18-as hazai vezetés után egy 10-0-s rohamot mutatott be a Sopron.  A félidő végén elsősorban Bonner ponterőssége révén 3 pontra jött föl a Nagyezsda.

Milovanovics sikeres büntetőivel indult a második félidő, azonban Bonner triplája egy 15-3-as hazai "száguldás" kezdetét jelentette, a Sopron a negyed első felében csak büntetőkből szerzett pontokat. A negyed második felében Johnson tartotta versenyben a soproni csapatot, amely 5 pontos hátrányból kezdhette a záró szakaszt.

Ennek elején Johnson révén hamar feljött 1 pontra a Sopron, Zsedik hármasa azonban megtörte az Uniqa lendületét. A szakasz közepén Johnson kosár plusz büntetős akciója után életek fel a soproni remények. Tapadt ellenfelére a Sopron, ám kritikus helyzetekben az addig remekül büntetőző soproniak közül Fegyverneky és Teilane is csak 1-1 büntetőt dobott be. Mégis az utolsó percre fordulva Johnson kosarával 1 pontra, 62-61-re  jött föl a Sopron.

Az utolsó 60 másodperc roppant kosárgazdag és izgalmas volt. Montgomery, hármast dobott, majd Milovanovics rossz hármasa után a rövid ideig Győrben is kosarazó irányítóval szemben szabálytalankodtak a soproniak. Ő a büntetőket is bedobta. Johnson hármasával 67-64-re feljött az Uniqa, majd ismét Montgomery állhatott a vonalra -ezúttal sem hibázott- ahogy a túloldalon Johnson sem. Ismét Montgomery "büntetett", 9 pontot szerezve az utolsó percben, ám Milovanovics hármasa után 9 másodperccel a vége előtt 2-re jött föl a Sopron. A végeredményt - természetesen büntetőkből - Bonner állította be.

Orenburg: Montgomery 18/6, Zsedik 12/6, Danyilocskina 2, Bonner 18/3, Tamane 12. Cs: Perovanovics 2, Kejru 4/3, Miller 5.
Sopron: Pál 2, Fegyverneky 5, Johnson 26/3, Milovanovics 30/9, Krjics 2. Cs: Zsovár, Zavecz  3, Teilane 1, Licskai.