Nagy hajrákkal nyert a PINKK és a Cegléd

A szombati napon a rangadóból hihetetlen sima meccsé váló Sopron-ZTE összecsapást követően két nagyon szoros, kiélezett mérkőzést rendeztek. A PINKK-Pécsi 424 zsinórban harmadik győzelmét szerezte, ráadásul ezúttal a jó erőkből álló DKSK-t verték új trénerük bemutatkozásakor. A fiatal Vasas sokáig kiválóan tartotta magát a Cegléd ellen, ám a vendégek végül győzni tudtak Pasaréten.

PINKK-Pécsi 424 – Work Force DKSK-Miskolc 63-60 (13-18, 26-19, 7-14, 17-9)

altA hazaiak új vezetőedzővel készültek a Diósgyőr elleni – nyugodtan használhatjuk a jelzőt – rangadóra, hiszen a héten a magyar válogatottaknál szakmai igazgatóvá kinevezett Farkas Sándor helyett immár a spanyol Roberto Hernandez dirigálta a csapatot.

A vendégek a bajnokság eddig pontkirálynőjének, Ravennek a vezérletével nagyon bekezdtek, közben Fürtös is beemelt egy triplát, valamint Sanford is betalált (ki gondolta, hogy az amerikai centernek ez lesz az utolsó találata…), így a 6. percben 2-13 állt a táblán. A hazaiak innen kezdték meg a kapaszkodást, Sarok a padról érkezve adott új impulzust övéinek (10-15).

A folytatásban is sokáig futottak az eredmény után a hazaiak, ráadásul a DKSK újítani is tudott, Skorics triplájával a 15. percben 30-20-ra vezettek. Megint zárkózásba kezdett a PINKK, Brumermane és Török is távolról célzott kiválóan – utóbbi egy 10-2-es hazai szakaszt zárt le (30-32), időt is kért Peresztegi Nagy Ákos. Hazai szempontból nem is vehették volna át a legjobbkor először a vezetést: a negyed utolsó percében Kováts Nóra ziccerével 39-37-re alakította az első félidőt.

A nagyszünet után Laczi kosarával folytatódott a derbi, ám a játékrész első felében összességében rengeteg hibával játszott mindegyik csapat. A 25. perc után a DKSK rendezte előbb a sorait, az ezúttal is eredményesen játszó Raven vette vissza a vezetést csapatának (43-44). Hiába érkezett a hazai időkérés a negyed végére öt ponttal már a miskolciak vezettek.

Az utolsó szakaszban Ruják kosarával jött közelebb a PINKK, de a változatosság kedvéért rögvest érkezett a válasz Raven triplájával. A 36. percben Hernandez mester már időt is volt kénytelen kérni, hiszen Reiner tempójával 59-52-re ment a DKSK. Innen azonban elképesztő záró perceket produkáltak a lelkes közönségük által ezúttal is hajtott hazaiak. Az egyaránt remek napot kifogó Dorogobuzova, Bruermane duó 11 pontot vállalt a folytatásban, miközben a túloldalon sok egyénieskedés mellett csupán egyetlen Bozóki büntetőt jegyezhettünk fel. Nagyot küzdve, a meccs végén komoly fordítást bemutatva győzött egy jó meccsen a PINKK a Diósgyőr ellen.

PINKK: Török 5/3, Ruják 4, Laczi 6, Dorogobuzova 17/3, Brumermane 15/3. Csere: Sarok 4, Lengyel, Kovács K. 5, Kováts N. 4, Pénzes 3/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez

DKSK: Fürtös 8/6, Raven 23/3, Skorics 7/3, Bozóki 9, Sanford 2. Csere: Bukovszki 2, Szabó P. 5, Reiner 4. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos

MKB-Euroleasing Vasas – Ceglédi EKK 57-66 (12-21, 14-14, 19-11, 12-20)

altAlsóházi mérkőzésre készült a két együttes, és végül nagyon izgalmas, kiélezett összecsapást játszott egymással Pasaréten a Vasas és a Cegléd.

Sokáig nem tudott egyik csapat sem komoly előnyre szert tenni az első negyedben, így aztán Baksa Bettina valamint Serbán Anett kosarai (utóbbi a játékrész végén két perc alatt szerzett nyolc pontot) révén 10-18-nál már-már tetemes volt a Cegléd előnye.

A második tíz percben sokáig nem tudott igazán közelebb férkőzni ellenfeléhez a Vasas, aztán Bajnóczi révén a negyed derekára három pontra tudtak zárkózni – időt is kért Újhelyi Gábor (19-22). A palánkok alatt rendkívül harcosan játszó Barnai büntetőivel faragott tovább hátrányán a Vasas, de a játékrész vége egyértelműen a Ceglédé volt. Orbán triplájával és Hegedűs Rita büntetőivel ismét kilencre hízott a vendégek előnye (26-35).

A nagyszünet után még a 24. percben is tartotta ekkora előnyét a CEKK (30-39), aztán nagy rohamba kezdtek a hazaiak. Pusztai Sára vezérletével egy 10-0-ás szakaszt produkált a Vasas. A 27. percben 40-39-nél 6-5 után volt újra az előny a házigazdánál, igaz mindez nem tartott sokáig: Orbán és Mrozinska révén vette vissza a vezetést a Cegléd.

Az utolsó negyed 45-46-tal kezdődött, és bár hat ponttal is mentek a vendégek, Barnai újabb lepattanóival (a center döbbenetes, 22 lepattanós meccsel jelentkezett) és pontjaival 53-51-re jött fel a Vasas a 35. percre. Ekkor azonban összekapta magát a Cegléd, és Orbán, valamint Medgyessy kosaraival egy 11-0-ás szakaszt produkáltak, amivel le is zárták a találkozót.

Vasas: Koch 1, Pusztai 8, Bajnóczi 14/3, Mansare 11, Barnai 14. Csere: Hegedűs J. 6, Katona Sz. 3, Müller. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

CEKK: Medgyessy 12, Orbán 18/6, Baksa 5, Hegedűs R. 4, Mrozinska 10. Csere: Serbán 12, Cymmer 4, Filipowicz D. 1, Kobolák. Vezetőedző: Újhelyi Gábor

Kép (1.): Hatodik Játékos Alapítvány
Kép (2.): vasassc.hu