Nem sikerült szépen búcsúzni

Nem tudta megszorongatni a Jekatyerinburg dolgát az UNI SEAT Győr együttese. Az orosz sztárcsapat magabiztos győzelmet aratott.

UNI Seat Győr - Jekatyerinburg 45-85 (13-26, 20-20, 5-20, 7-19)

Három meghatározó játékos, Sztyepanova, Vidmer és Jekabsone ugyan hiányzott a vendégeknél, ám így is bombaerős kerettel érkezett Győrbe a Jekatyerinburg, a Parker, Gruda, Leucsanka palánk alatti triót például nem lett volna együttes, amely visszautasítaná, s talán nem csak Európában, a WNBA-ben sem.
A lelátón egy színesbőrű fiatalember is helyet foglalt, a jelenleg Ausztriában, tehát Győrtől nem mesze  kosarazó Vernard Hollis, aki pár esztendeje Szolnokon nyert bajnoki címet, s abban a csapatban társa volt a győriek ügyvezetője, Balogh Gyula.
A győrieknek is akadt egy hiányzójuk, a Szekszárdon súlyos térdsérülést szenvedett cseh vb-ezüstérmes Edita Sujanovát már egész szezonra elvesztette Fűzy Ákos együttese.

A vendégek szereztek vezetést, de Iva Ciglar hamar bemutatkozott egy triplával ellenfelének, a kétszeres olimpiai bajnok Sue Birdnek. A "védekezésen" azért érződött a tétnélküliség, két és fél perc elteltével 7-7 volt az állás, támadásban bátran, ügyesen, jól játszottak a győriek, de védekezésben nem nagyon tudták megállítani az orosz csapat jobb egyéni képességekkel rendelkező játékosait. A szakasz közepétől azért alábbhagyott a "lövöldözés", Parker szinte férfias módon, igen szépen "nyomta vissza" Hollingsworth dobását. A szakasz második fele egyértelműen az orosz csapaté volt, 11-10-es győri vezetés után a szakasz második felében egy 16-2-es futással igazolta jó hírét a vendégcsapat.

A második szakasz elején gyorsan tíz ponton belülre került a Győr, ám hamar rendezte sorait z orosz együttes, s a palánkok alatt megállíthatatlan Parker-Gruda kettős eredményessége révén a negyed közepére visszaállt az első negyed végi differencia.
Fűzy időkérése után zónára állt át a hazai együttes, s ezzel a szerkezetváltással meg is lepte a Győr a kiváló kosarasokból álló riválisát, 6-0-s, többnyire szerzett labdák utáni könnyű kosarakkal bemutatott  futása után a vendégek mestere kért időt. A szakasz végéig maradt a 10 pont körüli orosz előny, ebben a negyedben döntetlent játszott neves ellenfelével a Győr.

Szünet után látszott, hamar döntésre akarja vinni a dolgot a Jekatyerinburg, amely egy 11-0-s első három percet produkált, igazi csapatjátékkal. Több mint 3 és fél perc elteltével Rasheed három büntető értékesítésével szerezte az első hazai pontokat a második félidőben. Támadásban a folytatásban sem tudtak kibontakozni a győriek a remek lábmunkával védekező orosz együttessel szemben, a negyed összes győri pontját Rasheed Rita jegyezte.

A meccs eldőlt, a záró szakaszt is le kellett játszani, sajnos ezúttal nem tudott akkora ellenállást kifejteni a győri csapat, mint amit reméltek a szurkolói, de így is igen tanulságos meccset, s sorozatot játszott Fűzy Ákos együttese.

Érdekességek a statisztikából:

Győr: Hollingsworth (8 ponnt, 5 lepattanó, 1 blokk), Ciglar (5/3 p., 2/7 mezőny, 4 gólp., 5 ea. labda), Rasheed (11 p., 4/7 mezőny, 3/3 büntető, 5 ea. labda)
Jekatyerinburg: Gruda (16 p., 7/12 mezőny, 5 ea. labda), Parker (19 p., 9/11 dupla, 11 lep., 4 gólp., 3 blokk), Nolan (14/3 p., 5/5 dupla, 4 lep., 5 gólp.)

Kép: gyorikosar.hu