Nyert a Szekszárd és a Cegléd

A Cegléd pontszegény mérkőzésen 51-48-ra győzött a BSE otthonában, ezzel 10. győzelmét szerezte Újhelyi Gábor csapata. A Szekszárd a Vasas elleni magabiztos sikerével viszont megelőzte a Ceglédet és ezzel a 7. helyen végzett a középszakaszt követően.

BSE-FCSM – Ceglédi EKK 48-51 (8-12, 10-9, 21-18, 9-12)

Budapest, Városmajor, középszakasz, 5-10. helyért, 10. forduló. V.: Söjtöry, Makovsky, Jurák

Pontszegényen indult a mérkőzés, főleg a hazaiak szempontjából, akik Katona révén még 3-0-ra vezettek, de a 9. percbe érkezve is csupán ennyi pont állt a nevük mögött. Így a Cegléd 10-3-ra is vezetett és bár a negyed végén javított a BSE dobóformáján, de 8-12-vel zárult a játékrész.

A folytatásban rövid idő alatt Bagi büntetőivel átvette a vezetést a BSE, de ez a negyed összességében váltott vezetést hozott. Az ismét Chomac nélkül felálló CEKK-ben Serbán játszott ponterősen és a vendégek végül 21-18-as vezetéssel várhatták a második félidőt.

A nagyszünet után Tiba pontjaival előbb egy pontra zárkózott a BSE, majd a vezetést is átvették (28-27). Ebben a játékrészben már nem lehetett panaszkodni a kosárhiányra és úgy tűnt a hazaiak nagyobb előnybe is kerülhetnek, miután Adamecz dobott hat pontot (37-31). A negyed vége viszont Cymmer révén a vendégeké volt (39-39).

A záró negyed így rendkívül szorosan alakult. A hazaiak 43-39-nél még vezettek, Adamecz is újabb hármast dobott, de a Cegléd a 39. percben Mrozinska révén már 49-46-ra vezetett. A záró minutumba érkezve Katona duplájával egy pontra zárkózott a BSE, de a túloldalon Serbán mindkét büntetőjét bedobta. Mivel Tiba hármasa kimaradt, így a Cegléd szerezte meg a győzelmet pontszegény találkozón.

BSE: Katona Zs. 8/3, Orsó, Adamecz 12/6, Tiba 12/3, Bagi 8. Csere: Sonyák 8, Vukov, Miháczi, Zsilinszky.

Cegléd: Medgyessy 3/3, Cymmer 5/3, Orbán 9/3, Mrozinska 9, Serbán 17. Csere: Baksa 4, Kobolák 3, Filipowicz D. 1.

Atomerőmű KSC Szekszárd – MKB Euroleasing Vasas 89-56 (27-15, 26-11, 20-14, 16-16)

Szekszárd, középszakasz, 5-10. helyért, 10. forduló. V.: Király, Radnóti, Lövész

Mindkét oldalon több változtatás is volt a megszokott kezdőcsapatokhoz képest. Jól kezdett a Vasas, Mányoky pontjaival 8-5-re vezettek, majd Zele révén fordított a Szekszárd. A hazaiak fokozatosan növelték előnyüket, Hajdu hármasával már 21-13-ra vezettek. A negyed végén újabb két triplát szórtak a szekszárdiak, így nagyon hamar tíz fölé növelték előnyüket (27-15).

A második negyedben tovább nőtt a különbség, Theodorán kosaraival húsz fölé (38-17). Ez a távolság be is állt a felek között ebben a negyedben, aztán a félidő végén Tamis is hármast dobott, amellyel 27-tel ment az Atom (53-26).

A nagyszünet után Scsekics és a remek formában játszó Zele is triplát jegyzett, így 61-28-ra vezetett a Szekszárd. Rendre növelte vezetését a hazai csapat, ezt azért is tehette könnyedén, mert a túloldalon rengeteg eladott labdát lehetett feljegyezni.

A záró szakaszra a győztes kiléte már nem volt kérdéses, csupán a különbség mértéke. A Vasas Mansare ponterősségének köszönhetően ezt a játékrészt egálra hozta, végül 89-56-ra nyert a Szekszárd.

Szekszárd: Studer 2, Szepsi 6, Bálint 2, Zele 22/3, Szvitlica 12/3. Csere: Scsekics 8/6, Theodorán 9/3, Hajdu 11/9, Pap 8, Tamis 6/6, Roglics 3.

Vasas: Koch 4, Mányoky 6, Bajnóczi 6, Mansare 19, Barnai 7. Csere: Hegedűs J. 2, Katona Sz. 4, Fejes 6.

Fotó (1.): cekk.hu
Fotó (2.): kscszekszard.hu