Őrült meccsen nyert a PINKK

A PEAC Városmajorban zárt kapuk mögött megnyert sima mérkőzésével már szerdán megkezdődött a női bajnokság 10. fordulója. A hölgyek igen rövid idő alatt, alig több mint 40 nappal a bajnokság rajtját követően már a „visszavágókra” készültek az alapszakaszban.

Zalaegerszegen már-már hagyományosan rendeznek kettős rangadókat, az esti ZTE-PVSK férfi mérkőzés előtt a pénteki nap első női mérkőzésére a ZTE-PINKK találkozóra került sor. A vendégek igen jó formában érkeztek Zalába, hiszen zsinórban négy meccset nyertek.

Faultokkal és büntetőkkel indult a mérkőzés, aztán a 3. percben Czank révén született meg az első mezőnykosár (4-4). A személyi hibákból Mihajlova jött ki a legrosszabbul, hiszen a center roppant hamar már három (!) hibánál járt. Nagyon szorosan védekeztek a vendégek, akik rendre igen távol tudták tartani a hazaiakat a gyűrűtől. Egyáltalán nem ízlett a PINKK védekezése a ZTE-nek, ám ezt támadásban nem igazán tudták kihasználni Lacziék, akik kilenc büntetőt értékesítve vezettek öt ponttal (6-11). A negyed végén visszaküldte a pályára Gáll Tamás Mihajlovát, aki egyből kosárral jelentkezett – ez mindössze a harmadik mezőnygól volt a játékrészben. Szalay büntetői az egyenlítést eredményezték, de Dorogobuzova negyed végi kosarával a PINKK vezetett (16-18).

A második negyed elején ismét egyenlített a ZTE, de pillanatok alatt időt kellett kérnie a hazaiaknak, miután Laczi szép labdaszerzése és ziccere után ismét a vendégek léptek meg. Valószínűleg nem ilyen folytatásról álmodott Gáll Tamás, ugyanis Pénzes triplájával 25-18-ra vezetett a PINKK. A 17. percben ismét meg kellett állítani a hazaiak mesterének a játékot, ugyanis Brumermane pontjaival csak nőtt a különbség. Ismét kivédekeztek egy támadást a vendégek, Ruják előbb sapkázta Szalayt, majd középtávolijával 31-20-ra vezettek. Vida 2+1-e fújt zalai riadót, de Brumermane hasonlóval válaszolt. A jó védekezésből ezúttal rendre betaláltak a vendégek, főleg két magasemberüknek köszönhetően (29-39).

A negyed vége elképesztő dobópárbajt hozott! Előbb Genslert hagyták üresen a vendégek, a triplájára viszont Dorogobuzova válaszolt futtában egy távolival. Ám a maradék egy másodperc még elég volt Szalay Virágnak, hogy a félpályán túlról szórjon be egy kosarat, így alakítva 36-44-re a félidőt.

A nagyszünet után bekezdett mindkét csapat, a ZTE eközben négy pontra zárkózott, de Brumermane 18. pontja immár ismét nőtt a PINKK előnye. Egy szép indítás után Gensler kapott hatalmas zsugát Szalaytól, a ziccert követően viszont megakadtak a felek. Inkább a személyi hibákról, reklamálásokról szóltak ezek a percek. Szélesy első kosarával 50-47-re jött fel a ZTE, ráadásul Sarok homályt dobott, így jött is Roberto Hernandez időkérése. A 27. percben már a vezetésért mehettek a hazaiak, de Gensler hibázott, ám továbbra is kiválóan védekezett ebben a játékrészben a ZTE. A negyed végén Rujákra fújtak sportszerűtlen hibát, de finoman szólva sem használták ezt ki a hazaiak: Varga mindkét büntetőjét elrontotta, majd támadóhibát vétettek. Ambrus végül egyenlített, de Sarok büntetőivel végül mégis a PINKK vezetett (53-55).

Nem mondhatni, hogy az addig sem unalmas meccs izgalmaktól mentesen folytatódott volna. Czank hármasával az 1. perc után (!) vezetett újra a ZTE. Vida szerencsés kosarával pedig már néggyel mentek (60-56), így gyorsan rendezni is akarta csapata sorait Roberto Hernandez. Láthatóan a pályán lévők is idegeskedtek, Mihajlova őrületes ziccert rontott, mindezt Kováts Nóra büntette két duplával. A negyed derekán ahhoz a szakaszhoz érkeztek a felek, amikor felváltva vezettek. Szalay triplája tört meg hosszú kosárcsendet (65-62), majd ziccerével úgy tűnt nyerőemberré is válhat az irányító. Ám az utolsó két percbe érkezve újítani tudott a pécsi csapat! Öt pontos hátrány után fordítottak a pécsiek, Ruják egyedül verte meg a teljes védelmet, ám az utolsó percbe fordulva megkapta az ötödik hibáját (69-71).

16 másodperccel a vége előtt Laczi hihetetlen fontos labdát szerzett, Kovács pedig egy büntetőt értékesített. Mivel Vida triplája nem volt jó, így a végén Dorogobuzova büntetőivel biztosította győzelmét a PINKK egy őrületes, rendkívül izgalmas mérkőzésen.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 69-74 (16-18, 20-26, 17-11, 16-19)

ZTE: Szalay 16/6, Czank 11/3, Szélesy 4, Vida 5, Mihajlova 11. Csere: Vezetőedző: Horváth Zs. 6, Gensler 9/3, Varga Zs. 4, Ambrus 3. Gáll Tamás

PINKK: Török 2, Ruják 8, Laczi 8, Dorogobuzova 17/3, Brumermane 19. Csere: Kováts N. 9/3, Sarok 2, Kovács K. 5, Lengyel, Pénzes 4/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez