Szomorú magyar Euroliga-szerda

Amint arról már korábban beszámoltunk a Krivacsevicset és Quigley-t foglalkoztató Good Angels Kosice kikapott a Targoviste otthonában. Veresége egyben a soproniak kiesését is jelentette. Nem járt a kassaiaknál nagyobb sikerrel a csoportkör záró fordulójában Horti Dóra és Honti Kata csapata sem. Előbbi, a Wisla a Tarsus otthonában, utóbbi, a Rivas  pedig saját pályáján a Szpartak Moszkvával szemben maradt alul.

Horti Dóra csapata, a Wisla Krakkó azok után, hogy az első félidőben uralta a játékot s szünetig 12 pontos előnyt szerzett a már kiesett török Tarsus otthonában, minden bizonnyal azt hitte, már zsebben a meccs. A veterán klasszis, a 19 pontig jutó amerikai  DeLisha Milton vezette török csapat azonban ezt másként gondolta. A kétszeres világ és olimpiai bajnok vezetéséve a harmadik negyedet 12-10-remegnyerve ledolgozta hátrányát a Tarsus. A negyedik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a meccslabdát Robinson révén a Tarsus dobta be s 72-70-re nyert.

A magyar centernek a dobás nem igazán ment 2/8-as mutatóval 4 ponttal zárta a meccset. 4-4 támadó és védő pattanó formájában összesen 8 gyűrűről lecsorgó labdát kaparintott meg, hármat viszont eladott és egy blokk került még a statisztikai lapjára.

Honti Kata tavalyi valenciai csapattársával, Isabelle Yacoubouval is találkozott annak kapcsán, hogy csapata, a Rivas Ecopolis a csoportelső Szpartak Moszkvát fogadta. Kata vezérletével remekül kezdett a Rivas, s 20-13-ra vezetett az első negyed után. A második a moszkvai csapaté volt, elindult az orosz-amerikai gépezet s szünetben már a második negyedet 25-13-ra nyerő Szpartak "ment" 5 ponttal. A harmadik negyedben Kata megint összekapta övéit, a negyedet 2 ponttal nyerve 3-ra feljött a Rivas, de a negyedik etapban kiütközött, mennyit jelent a moszkvaiak "hosszabb" cserepadja. A Rivas s benne a három játékrészen át remeklő Honti Kata felőrlődött a mindig friss moszkvai sztárokkal vívott harcban. A befejező negyedet 19-1-re nyerő Szpartak 72-61-re győzött.

Honti Kata 35 és fél percet játszva, bátran, sokat vállalkozva 11/9 ponttal (1/6 dupla, 3/9 tripla), 5 lepattanóval, 4 gólpasszal s 1 szerzett labdával fejezte be a találkozót.