Vége az alapszakasznak

Az alapszakasz utolsó fordulója előtt az már biztos volt, hogy az első hat helyezett biztosan nem változtathat már a helyezésén, ám a legjobb 8 közé jutás kérdése még nem volt teljesen zárt. A Diósgyőrnek mindehhez arra volt szüksége, hogy mindamellett, hogy legyőzi a BEAC-ot, a Ceglédnek a Városmajorban, míg a Vasasnak Szekszárdon kellett győznie… Így egy esetleges hármas minitabellából a miskolciak jöttek volna ki a legjobban. A Sopron-Pécs örökrangadó mellett a 4. ZTE a második Győrt fogadta.

ZTE NKK – UNI SEAT Győr 63-69 (20-17, 6-16, 21-17, 16-19)

Remekül kezdte a meccset a ZTE és a második negyed derekáig tartotta is előnyét a Győr ellen. A vendégek ekkor azonban Hollingsworth dupláival majd Semsei hármasával átvették a vezetést. A nagyszünet után Zsovár kosarával került egy ponton belülre a ZTE (32-33), de úgy tűnt szűkösen, de tartja előnyét Nagy-Bujdosó vezette Győr. Aztán a 32. percben Szalay és Vida pontjaival átvették az előnyt a zalaiak (51-50). Váltott vezetést hozott a végjáték, amelyből aztán végül a vendégek kerültek ki győztesen.

ZTE: Szélesy (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Czukor (16 p., 6 kiharcolt fault), Vida (14/6 p., 6 lep., 2/4 tripla).
Győr:
Nagy-Bujdosó (13 p., 12 lep., 2 blokk, 6/9 mezőny), Ciglar (15 p., 5 gólp., 7 kiharc. fault), Hollingsworth (15 p., 6 lep.)

UNIQA-Euroleasing Sopron – Pécs 2010 57-55 (17-12, 13-15, 16-11, 11-17)

Hiába számított papíron tét nélkülinek a Sopron és a Pécs összecsapása, a várakozásoknak megfelelően mégis éles meccset hozott az „örökrangadó”.
Nagyon beragadt a rajtnál a Pécs, a 6. percben még pont nélkül álltak a vendégek (7-0), ráadásul Török igen korán faultproblémák miatt a padon találta magát. Quigley révén ébredt aztán a tavalyi ezüstérmes, a második negyed derekán Laczi 2+1-ével 21-20-nál a vezetést is átvették. A nagyszünet előtt Czank kosarával lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a Sopron, de továbbra is nyílt maradt a meccs.

A harmadik negyed hasonlóan kezdődött, mint maga a mérkőzés: a pécsiek ezúttal is pocsékul kezdtek, 6 és fél perc alatt 10-0-át produkált a Sopron (40-27), miközben Székely Norbert kapott reklamálásért technikai hibát. A negyed második felében összekapta magát Zseljko Djokics csapata, de Fűrész büntetői 30 perc után 8 pontos hazai előnyt eredményeztek.
A záró negyedben Quigley hármasa fújt pécsi riadót, továbbra is meccsben tartva csapatát (47-44). A 38. percben Kuraszova büntetői után Murphy kosaraival fordítottak a vendégek (54-55). Az utolsó percbe fordulva Kuraszova ezúttal csak egyik büntetőjét értékesítette, de 55-55-nél 17 másodperccel a vége előtt Sarok eladta a labdát. A gyors pécsi fault után Fűrész büntetői jók voltak, Quigley pedig már nem tudott betalálni, így a Sopron megőrizte veretlenségét az alapszakasz végén.

Sopron: Kuraszova (14/3 p., 9 lep., 4/12 mezőny, 9 kiharc. fault), Zavecz (8 p., 9 lep.), Horti (7 p., 9 lep.), Fűrész (8 p., 8 kiharc. fault, 0/9 mezőny, 8/10 büntető).
Pécs:
Murphy (12 p., 9 lep., 6/10 mezőny), Quigley (18/3 p., 7/12 mezőny, 5 lep.), Horváth L. (7 p., 4 lep.), Raksányi (9 p., 4/10 mezőny).

ELTE-BEAC Újbuda – DKSK-MISI 62-76 (15-16, 15-25, 11-17, 21-18)

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a Diósgyőr. Pontosabban az egyik szalmaszálba, hiszen immáron nem csupán a saját kezében volt a sorsuk. A BEAC az első negyedben még tudta tartani a lépést a vendégekkel, de a második játékrész elejét megnyomták a vendégek és 23-6-os szakasszal 18 ponttal léptek meg. A DKSK 67-41-nél vezetett a legnagyobb különbséggel, aztán a végén a hazaiak kozmetikáztak az eredményen. Mint kiderült: a miskolciak sikere azonban kevésnek bizonyult a felsőházi rájátszáshoz…

BEAC: Horváth Sz. (10/3 p., 6 lep., 7 kiharc. fault), Zsámár (7 p., 6 lep., 2 blokk), Cseh-Szombathy (6 p., 5 labdaszerzés).
DKSK:
Farkasinszki (24 p., 9 lep., 8 kiharc. fault), Skorics (28/3 p., 9 lep., 4 gólp., 12/17 mezőny), Hadzsovics (9 p., 8 gólp., 6 lep.).

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Vasas-Basket 67-72 (19-4, 13-20, 16-23, 19-25)

Lehengerlő rajtot vett a meccsen a Szekszárd: Bálint pontjaival már 16 ponttal is vezettek az első negyedben. A folytatásban eleinte úgy tűnt tartja előnyét az Atom, de a félidőre tíz ponton belülre zárkózott a Vasas. A folytatásban az ezúttal is megállíthatatlan Teilane vezérletével zárkóztak tovább a vendégek, Adamecz pontjaival pedig a vezetést is átvették. A hazaiak azonban még a 39. percben is 62-58-ra mentek, de Katona hármasa egy 8-0-s Vasas rohamot zárt le. Ezt az előnyt pedig már meg is őrizték, így a Vasas biztosította 7. helyét az alapszakasz végén.

Szekszárd: Baksa (13 p., 11 kiharc. fault), Bálint (14 p., 6 lep.), Zele (10 p., 6/6 büntető).
Vasas:
Teilane (28 p., 14 lep., 5 blokk, 11 kiharc. fault), Adamecz (15/3 p., 6/17 mezőny), Katona (12/3 p.), Szabó F. (9 p., 5 lep.), Pál (6 p., 6 lep.).

BSE-FCSM – Ceglédi EKK 76-62 (16-23, 20-16, 21-13, 19-10)

Három győzelemmel zárta az alapszakaszt a BSE, ám a ceglédiek elleni sikert nagy valószínűséggel leginkább Miskolcon bánták…
A CEKK a 14. percben még 29-18-ra vezetett, de mindössze négy perccel később Károlyi triplája már az egyenlítést eredményezte a városmajoriak számára (33-33). Ekkor még visszavették a vezetést a vendégek, sőt Sosnowska kosarával a harmadik negyedben újfent mentek 7 ponttal. A régi formáját idéző Károlyi Andrea vezetésével azonban fordítani tudott a BSE. Dobrowolska hármasával egyszer még visszajött 61-59-re a Cegléd, de onnantól fogva végleg a kezében tartotta a meccset a BSE.

BSE: Károlyi (20/6 p., 7 lep., 7/14 mezőny), Szondy (19/3 p., 10/10 büntető), Sonyák (15/3 p., 8/8 büntető), Bagi (7 pont, 7 lep.).
CEKK:
Cymmer (12 p., 3/12 mezőny, 4 lep., 4 gólp.), Sosnowska (9 p., 11 lep.), Ruttner Zs. (12/6 p., 4/5 mezőny), Dobrowolska (12/12 p., 4/8 tripla).

FTC – Bajai NKK 84-55 (21-13, 19-11, 21-14, 23-17)

A Fradi roppant magabiztos győzelmet aratott a Baja ellen. A vendégek 14-13-ig jól tartották magukat, aztán a hazaiak egy 13-0-s szakaszt repítettek. A fordulás után Hegedűs és Szlimák tripláival pillanatok alatt 20 pont fölé nőtt a különbség, majd a negyed végén Ruják is berámolt egy hármast így 23 ponttal ment a Ferencváros. A záró szakaszban Farkas Sándor bátran küldhette pályára minden játékosát: az FTC sima sikerrel zárta az alapszakaszt.

FTC: Ruják (13/3 p., 6/8 mezőny, 3 gólp.), Szlimák (8/6 p., 6 gólp.), Russai (10 p., 9 lep.), Hegedűs (9/3 p., 4/5 mezőny), Englert (6 p., 4 lep., 5 gólp.), Süle (10 p.), Tamás (10 p.).