Zalaegerszegen is nyert a Pécs

A női bajnokság kilencedik fordulójában két nagy rangadó is várt a hétvégén a szurkolókra: a két veretlen Euroligában szereplő együttes, a Győr és a Sopron vasárnap délután a SportKlub kamerái előtt feszül egymásnak, míg a szintén veretlen Pécs szombaton Zalaegerszegre látogatott. A két rangadó mellett is akadt azonban érdekes mérkőzés: a DKSK szekszárdi vendégjátéka, illetve a Baja és a BSE találkozója, ahol a legutóbb első győzelmét begyűjtő városmajoriak újabb sikerre utaztak.

ZTE NKK – Pécs 2010 68-87 (13-25, 18-23, 18-15, 19-24)

A forduló egyik rangadóját Zalaegerszegen játszották, ahol az eddig egyetlen vereséget számláló ZTE a veretlen Pécset fogadta. A pécsi lányok ismét nehéz héten voltak túl: az új ügyvezetőtől azonban sokat várnak Baranyában. A zalaiak ellen azonban nyoma sem volt a nehéz napoknak, Zseljko Djokics játékosai ezúttal is becsülettel tették a dolgukat, ráadásul nem is akárhogy! Már a feldobás után igyekezett átrobogni Gáll Tamás csapatán a Pécs, mindössze kilencven másodperc után 9-0-ra vezettek. Mintha más fordulatszámon pörögtek volna Horváth Lilláék, így már az első félidőben 17 pont is volt a különbség a felek között. Quigley jó érzékkel forgatta társait, Murphy pedig szinte képtelen volt dobást hibázni. Egészen a záró negyedig esélytelennek tűntek a hazaiak, aztán Czukor duplája és Bukovszki triplája után tíz pontra jöttek fel. Raksányi azonban ismét jókor villant és egy 12-0-ás roham következtében biztosították újabb győzelmüket a pécsiek.

Érdekességek a statisztikából: Zsovár (14/3 p., 4/7 mezőny, 4 gólp.), Bukovszki (12/12 p., 4/5 tripla, 4 lep., Szélesy (14 p., 8/8 büntető), Horváth Zs. (1 p., 0/3 mezőny, 1 lep.), ill.: Horváth L. (14 p., 6 lep., 10 kiharc. fault, 5 gólp.), Murphy (24 p., 11/12 mezőny, 4 lep.), Raksányi (21/6 p., 8/13 mezőny, 5 lep.), Pilav (12/6 p., 2/2 tripla, 4 lep.), Quigley (6 p., 6 lep., 6 gólp.).

FTC – Ceglédi EKK 72-60 (13-17, 20-19, 21-11, 18-13)

A forduló nyitómérkőzését csütörtökön a Népligetben játszották. A Fradi szűkült kerettél készült a mérkőzésre, hiszen a hétfői napon távozott és a francia Mondeville gárdájához igazolt Vida Anna. A válogatott kiválóság nélkül felálló fővárosiak a legutóbb a DKSK-tól nagyon simán vesztő Ceglédet fogadták. A vendégek sokáig álltak közel a meglepetéshez, hiszen még a nagyszünet előtt is 36-33-ra vezettek. Újhelyi Gábor csapata aztán a harmadik negyedben nagyon beragadt, a zöld-fehéreknél pedig a kispadról beszálló Kovács Krisztina és Süle Krisztina duó töltötte hasznosan perceit. Farkas Sándorék végül behúzták a kötelezőt, amivel ismét pozitívba (5-4) fordult mérlegük.

Érdekességek a statisztikából: Russai (16/3 pont, 4 lepattanó, 4 labdaszerzés), Kovács K. (13/6 p., 2/8 mezőny, 7/8 büntető, 8 lep.), Turóczi (10/3 p., 5 lep.), Szlimák (10/6 p., 5 gólp.), Englert (9/3 p., 4 lep., 4 gólp.), ill.: Sosnowska (13/3 p., 5/9 mezőny, 8 lep.), Cymmer (8 p., 6 lep., 7 gólp.), Orbán (10 p., 5/15 mezőny, 5 lep.).

Bajai NKK – BSE-FCSM 58-49 (10-15, 15-15, 11-10, 22-9)

Egészen a 32. percig a forduló legnagyobb meglepetése lógott a levegőben, hiszen a remekül küzdő, harcosan játszó BSE tulajdonképpen három negyeden át magabiztosan tartotta előnyét a jóval esélyesebb Baja otthonában. Puskás Artúr lányaiban úgy tűnik felszakadt egy gát a BEAC elleni sikert követően, és ennek eredménye látszódott is a parketten. A záró negyedben aztán az addig nagyon tompán teljesítő házigazdák megfordították a mérkőzést, és ezúttal három negyeden át a szezon egyik leghalványabb teljesítményét nyújtva tudtak győzni. Szabó Petráék ezzel négy vereség után tudtak újra győztesen elhagyni a pályát (mérlegük ezzel 5-4).

Érdekességek a statisztikából: Scsekics (16/3 p., 5 lep., 7 labdaszerz., 12 kiharc. fault), Szabó P. (18 p., 8/14 mezőny, 4 lep., 4 labdaszerz.), Theodorán (8 p., 10 kiharc. fault), Bozóki (6 p., 1/10 mezőny, 8 lep.), ill.: Sonyák (10 p., 3/6 mezőny, 4/9 büntető, 7 lep., 7 kiharc. fault), Szondy (14/3 p., 4/14 mezőny, 10 lep.), Tiba (7/3 p., 5 lep.).

Atomerőmű KSC – DKSK-MISI 74-69
(18-15, 22-19, 9-14, 25-21)

Mester és tanítványa találkozott Szekszárdon, hiszen a hazaiak fiatal új trénere, Magyar Gergely korábban Miskolcon Milen Vukicsevics játékosa volt. Persze a DKSK mestere amellett, hogy sok sikert kívánt egykori tanítványának, remélte nem sikerül jól a bemutatkozása. A Szekszárd eddig még nem tudott otthonában nyerni, ennek megfelelően harapósan kezdtek Bálinték. A félidőig tartotta előnyét a hazai gárda, aztán a harmadik játékrészben megállt támadásban a KSC, a vendégek pedig a végül 30 pontig jutó Hadzovics vezérletével rendkívül szorossá alakították a mérkőzést. A záró negyedben kosáresőt láthattak a nézők, amelyből aztán a 22 pontos Szemerédi vezette hazai csapat került ki győztesen.

Érdekességek a statisztikából: Cvetanovics (12 p., 9 lep.), Szemerédi (22/3 p., 9/9 büntető), Bálint (14/3 p., 3/14 mezőny, 7/7 büntető), ill.: Hadzovics (30/6 p., 8/18 mezőny, 12/14 büntető, 7 lep, 17 kiharc. fault), Farkasinszki (13 p., 9 lep.), Skorics (10 p., 6 lep.).

Képek: mizopecsbasketball.hu