17 percig bírta a Cegléd

A 17. percben egyetlen ponttal vezetett a friss kupagyőztes Sopron a Cegléd ellen, ettől kezdve viszont egyoldalú lett a játék, s az Uniqa fölényesen nyert, s 1-0-ra vezet a negyeddöntőben

Uniqa Euroleasing Sopron - Ceglédi EKK  88-49  (18-14, 22-12, 28-13, 20-10)

Sztankovics gyorsan dobott 3 duplát,  hamar elhúzott 8-0-ra a friss kupagyőztes. Vendég időkérés után az 1-1 triplát is beemelő Skorics és Gorjanácz révén egy 9-0-s futással fordított a Cegléd. Krivacsevics vette vállaira csapatát, az ő kosarainak, és a negyed végén Zsovár triplájának köszönhetően 4 pont előnnyel zárta a negyedet a kupagyőztes.

Hiába dobott Gaucher triplát, a Cegléd a második negyed elején "tapadt" a Sopronra, igazolva: a bajnok PINKK-et sem véletlenül szorongatta meg a Magyar Kupa negyeddöntőn. A szakasz közepén időt is kért Sterbenz. A félidőt 27-26-os vezetése után kupagyőzteshez méltó játékkal Hartley, és Gaucher vezérletével egy 13-0-s 3 perccel s megnyugtató 14 pontos vezetéssel zárta a Sopron.

Szünet után lendületben maradt az Uniqa, a második félidőt Crvendakics eredményessége révén egy 14-2-es 4 perccel nyitotta, s előnye 20 pont fölé nőtt. A harmadik negyed közepétől már többnyire azok a játékosok voltak a pályán mindkét oldalon, akik általában kevesebbet játszanak.

Sopron:  Ciglar 2, Hartley 11/3, Gaucher 9/3, Krivacsevics 9, Sztankovic 14. Cs: Zsovár 11/3, Krnjics 6, Crvendakics 14/6, Weninger 2, Licskai 6, Kuttor, Kocsis 4.

Cegléd: Hadzsovics 8/6, Gorjanácz 4/3, Skorics 15/3, Serbán 5, Bozóki 2. Cs: Ruttner Zs 1., Szabó D. 3/3, Lengyel 5/3, Kobolák 4, Szepsi 2, Filipowicz D., Filipowicz V.