A második félidőben hengerelt a Diósgyőr

Egy félidőn át remekül tartotta magát az MTK-Budapest a Diósgyőr otthonában, ám a harmadik negyedben bemutatott 20-1-es DVTK-rohamnak köszönhetően végül 77-47-re győztek a Czank Tímea vezette miskolciak.

Aluinvent-DVTK – MTK-Budapest 77-47 (18-14, 14-14, 25-7, 20-12)
Miskolc, 8. forduló, vezette: Fodor A., Sallai, Rácz

Ellentétesen alakult a két csapatnak a hétvégi Magyar Kupa nyolcasdöntő. Míg a miskolciak már az első napon búcsúztak a Sopron ellen, addig az MTK mindhárom napon pályára lépett és végül a negyedik helyet szerezte meg.

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, néhány ponttal a hazaiak jártak előrébb, de hat pontnál nagyobb különbségre nem tudtak szert tenni. Az MTK Medgyessy révén a második negyed közepéig látótávolságon belül voltak, aztán Jansone és Tobin kosaraival 30-22-re vezetett a Diósgyőr. A nagyszünetre viszont újfent szoros eredmény alakult ki, Cymmer kosara után 32-28-cal vonultak szünetre a csapatok.

A folytatásban egyre kevésbé volt görcsös a DVTK játéka, Czank és Medgyessy triplaváltása után kezdett ellépni Mikael López együttese. A 25. percben Jansone távolijával lépte át először a tízet a különbség (42-31). A Diósgyőr a 23. és a 30. perc közötti időszakot egy 20-1-es szakasszal tudta le, elsősorban Czank és Bálint járt élen a pontszerzésben. A záró szakaszra felőrölte az MTK erejét a DVTK, így csak a különbség mértéke volt kérdéses, végül kereken harminc ponttal győztek Czankék.

Diósgyőr: Bukovszki 2, Dubei 5, Raven 12, Jansone 16/3, Tobin 13. Csere: Czank 17/9, Horváth B. 2, Sverrisdóttir, Bálint 8/6, Vincze V., Szabó P. 2, Szabó B.

MTK: Medgyessy 14/6, Orsó 9/3, Vukov 6, Szvitlica 9, Karakasevics 3. Csere: Miháczi, Bagi, Reiner, Cymmer 6/3, Szabó V.