A Sopron nyerte a megyei rangadót

A női NBI 7. fordulójában a Sopron Győrben aratott győzelmével továbbra is őrzi veretlenségét. A Szekszárd és az ZTE is a fővárosban nyert.

CMB Cargo-UNI Győr – Uniqa-Euroleasing Sopron 74-86 (14-13. 17-22, 22-19, 21-32)
Győr, NBI 7. forduló, vezette: Földházi, Pozsonyi, Minár

Megyei rangadót játszott a Győr és a Sopron, amelyben egyben a vasárnapi PINKK-Diósgyőr mérkőzés mellet a forduló egyik rangadója is volt.

Bár hajszálnyival a győriek kezdtek jobban, ám a vendégek Krnjics vezetésével egy 8-0-ás szakaszt is „letudva” késztették időkérésre Völgyi Pétert (8-13). Ez helyre is rázta a hazaiakat, akik Wampler kosaraival az első negyed végére fordítottak is (14-13).

A folytatás inkább a soproniak kedve szerint alakult. Simon és Weninger távolija hamar tíz pontra növelte előnyüket (18-28), és ezúttal a hazai időkérés csak átmenetileg zavarta meg a Sopron lendületét. A 18. percben még mindig tíz ponttal vezetett Igor Polenek csapata, amikor Vajda igazolta ismét klasszisát, így jól zárva a félidőt 31-35-re zárkózott a Győr.

A fordulást követően fokozatosan kezdte ledolgozni hátrányát a vendéglátó. Radocaj és Vajda pontjaival a 26. percben hosszú idő után újfent a hazaiaknál volt az előny (41-40). A negyed további része kiegyenlített játékot hozott, egyik fél sem tudott megnyugtató előnybe kerülni. A hazaiaknál Vajda, míg a túloldalon Hartley bizonyult tarthatatlannak (53-54).

A záró szakasz elején Radocaj hármasa jelentette a 60-60-as állást, majd egyre inkább érződött a feszültség a pályán. Előbb Vajdára fújtak sportszerűtlen hibát, majd Krnjics kapott technikait. A negyed derekán egy pontos soproni előnynél McBride majd Hartley szórt egy-egy hármast, miközben hazai részről Radocaj kritikus szituációban rontott két büntetőt. Ennek ellenére Vajda révén még utoljára öt pontra visszajött a Győr, de Hartley demoralizáló hármasa végleg eldöntötte a meccset, amelyet követően a Sopron továbbra is őrzi veretlenségét.

Győr: Radocaj 23/3, Horváth K. 3, Takács K. 3, Vajda 26/3, Wampler 12. Csere: Mansaré, Ivanovics, Czirják 2, Török Á. 2.

Sopron: Hartley 20/12, McBride 21/9, Simon Zs. 9/6, Kuttor 2, Krnjics 13. Csere: Ciglar 4, Sztankovics 9, Crvendakics 2, Weninger 4/3, Licskai 2, Zsovár.

MTK-Budapest – Atomerőmű KSC-Szekszárd 73-82 (15-21, 16-23, 19-12, 23-26)
Budapest, Városmajor, NBI 7. forduló, vezette: Balog, Sallai, Hervay

Alsóházi rangadón fogadta az MTK a Szekszárdot – mindkét csapat hét fordulót követően egyetlen Cegléd elleni győzelmet tudott felmutatni. A vendégeknél a Studer testvérek és Fejes hiányzott sérülés miatt, de Boskovics hosszú kihagyás után visszatérhetett.

Bár a találkozó első kosarát Turóczi révén az MTK szerezte, ezt követően viszont a Szekszárd 14-0-ás rohamot produkált, a hazaiak közel 5 percig nem találtak a gyűrűbe; főleg Scsekics és Hajdu járt élen a pontszerzésben. A negyed végére kicsit magához tértek a hazaiak, de a folytatásban a 15. percben újfent visszaállt a közte tíz pont (19-29). Sztjepanoviccsal is nehezen bírtak a hazaiak, így a félidő előtt még nőtt is a különbség, ráadásul Scsekics újabb hármast dobott – 31-44 állt az eredményjelzőn húsz perc után.

A nagyszünetet követően mindent egy lapra téve igyekezett zárkózni Sztevan Csupics csapata. Semsei triplája fújt riadót, de ahogy érdemben közeledni kezdett volna az MTK, akkor vagy Hajdu vagy Theodoreán dobott demoralizáló kosarat (40-54). Aztán Baksa révén érkezett extra a padról, majd Turóczi pontjaival jött látótávolságon belülre a hazai csapat (50-54). A záró szakaszban viszont újított a Szekszárd, Boskovics hármasával megint tízre nőtt a különbség. Hiába próbálkozott a Baksa, Semsei duó, innen már nem volt visszaút az MTK-nak. Magyar Gergely együttese pedig ezzel fontos idegenbeli győzelmet aratott.

MTK: Medgyessy 4, Semsei 14/6, Orsó 9/3, Turóczi 10, Barnai 6. Csere: Vincze V. 5, Baksa 21/3, Böröndy 4, Zsilinszky.

Szekszárd: Scsekics 16/9, Hajdu 12/6, Theodoreán 20/3, Simon A. 5, Sztjepanovics 15. Csere: Boskovics 6/3, Tamis, Kovalcsik 8.

MKB-Euroleasing Vasas – ZTE NKK 51-79 (22-12, 12-22, 4-21, 13-24)
Budapest, Pasarét, NBI 7. forduló, vezette: Surányi, Praksch, Gyuris

Szenzációs kezdett a fiatal Vasas, amely Cymmer pontjaival 10-4-re vezetett, majd Aho triplájával már az első negyedben átlépte a tízet a különbség (19-8). Bár 12 ponttal is vezetett a fiatal Vasas, a vendégek a padról beszálló Velkey Krisztina második negyed elején zsinórban dobott két triplájával 22-21-re felzárkóztak. Hiába kért időt Krivacsevics Dragoljub, Nagy középtávolija már zalai előnyt jelentett. A hátvéd ponterősségének köszönhetően a ZTE összességében egy 18-0-as szakaszt produkált (22-28). A sokkból a félidő előtt magához tért a Vasas és Cymmer valamint Határ révén kiegyenlítettek (34-34).

A fordulás után még a fővárosiak szerezték az első kosarat, de ezt követően kezdte átvenni a mérkőzés irányítását a ZTE. Főleg az amerikai MacKay járt elemében, aki összesen 13 pontot dobott ebben a játékrészben, ennek köszönhetően pedig harminc perc után 55-38-ra vezettek a vendégek. A záró szakaszban Nagy triplájával átlépte a húszat a különbség, ráadásul Velkey újfent pontosan célzott távolról, így végleg eldöntötte a meccset Gáll Tamás csapata. A Vasas egy félidőn át kifejezetten jól tartotta magát, ám végül a rutinosabb zalaiak biztosan győztek.

Vasas: Aho 7/6, Cymmer 13/3, Bajnóczi 9, Gundel-Takács, Határ 10. Csere: Farkas F. 7, Bagi, Tóth T., Szalay, Müller, Gocsmann 5/3, Solymosi.

ZTE: Nagy D. 15/6, Darida 1, Varga Zs. 10, Zele 17, Horváth Zs. Csere: MacKay 17/12, Szélesy 2, Velkey 17/15, Ambrus, Makitalo, Jurkó.